Jump to content

Pelagicevo Otvaranje Sezone23-25.03.2012.


Recommended Posts

Nije tir vec ATA karnet i netraze ti to vec spisak stvari sa imenom i prezimenom overen kad izlazis iz svoje granice.ja tako idem vec neznam koliko godina al uvjek se nadje neko ko trazi 10 eur.sto se tice novih pravila postavio sam u izveshtaju sa vode gde i jeste mesto za ovakav razgovor
Link to comment
Share on other sites

Nije tir vec ATA karnet i netraze ti to vec spisak stvari sa imenom i prezimenom overen kad izlazis iz svoje granice.ja tako idem vec neznam koliko godina al uvjek se nadje neko ko trazi 10 eur.sto se tice novih pravila postavio sam u izveshtaju sa vode gde i jeste mesto za ovakav razgovor

 

Tako je JaneMk.prosle nedelje sam isao u Pelagicevo / 2.kolo "otvaranje sezone"/i na granici HR BIH su i meni trazili ATA karnet.Ja sam znao za to jos od prosle godine,ali sam spremio par evrica i prosao sam.Na srpskoj granici mi niko nije trazio taj spisak,a i da je trazio nista mi ne mogu jer bi mogao da im kazem da sam izgubio ili slicno,jel bez toga i nisam mogao da udjem u drugu drzavu :).Inace taj se papir overava u Bgd u ministarstvu inostranih poslova,vazi godinu dana i kosta izmedju 50 i 100e.bosanski carinik mi je rekao da je ucestala kontrola iz sarajeva i da sada malo ozbiljnije rade na tom ATA karnetu.

Toliko da se zna, i preporucio bi svima da ne krecu van srbije bez tog papira.mirniji su i izbegavaju cimanje i dodatne troskove.

Link to comment
Share on other sites

ATA - karnet je medjunarodno priznat dokumenat u kojem je upisana sva oprema koju nosimo prilikom izlaska iz granice. Na karnetu moze biti ubaceno ime jos jednog lica i njegova oprema. Izdaje se u Stopanskoj komori svake zemlje, deponuju se oko 50EU. vaznost karneta je godinu dana . Nakon isteka karnet se vraca i deponovani novac se vraca.
Link to comment
Share on other sites

Sve je od drzave do drzave.Ata karnet je vec 20 godina dokument koji je izradnjen najvishe zbog robe koja se nosi na medjunarodnim sajmovima i koja se ista u neoshteceno stanje vraca natrag(ovo je ustvari ata karnet) kako sam bio 10 godina spediter znam veoma dobro neke stvari.Za opremu iznad 1000 eur moze da se izda na fizicko lice i bar kod nas staje 100 eur godishnje koje se nevracaju medjutim ima jedna caka.Treba deponirati il bankarsku garanciju u vrednosti opreme(nijedna banka nece da izda na fizicko lice-vec sam pitao) il pare u vrednosti od jedne trecine opreme pa sve do punog iznosa koji ti vrate nakon isteka ata karneta od jedne godine.Ovo je izashlo sada zbog plovkarosha koji imaju zbirno veliku cenu opreme i oni idu sa jednim vozilom i josh na sve to idu kao klub koje je pravno lice i ima drugacije povlastice.

Sportska oprema kao licna oprema nesme da ima ata karnet.To je isto kao da traze ata karnet za skije i vezove kad idete na skijanje u drugoj drzavi il tenis koji moze da koshta i 1500-2000 eur po komadu.To sam se josh proshle godine svadjao sa carinikom u bosni i na kraju kad je video koliko znam pustio me.Medjutim da treba biti sa listom stvari MORA.To mora da overi vasa carina pri izlasku na listi pishe br.pasosa,ime i prezime,br.vozila kao i izjava da cete istu tu opremu vratiti u nepromenjeno stanje natrag.Sa ovakvom listom godisnje prodjem min 10 puta bar 4-5 granica u jednom pravcu i nisam imo problema.Jedini problem koji carinik moze da uradi je ako zeli da te nosi na terminal da provjeri opremu po listi a to je 50 eur ulazak u terminal pa morash da se cenkash da bi prosho sa manje.

Link to comment
Share on other sites

Novo pravilo na jezeru KONTRA kuka ZABRANJENA.Ljudi zurite na Pelagicevo uskoro ce dnevna dozvola biti 100 eura ili sta hocu da kazem/CELA EVROPA CE SE SJATITI NA VODU PA CETE MORATI I PO DVE GODINE UNAPRED DA REZERVISETE MESTO hrlite dok jos nije tako..SVAKA CAST LJUDIMA KOJI BRINU O OVOM JEZERU

10++++++++++++++++++ P.S. zabranjeno koriscenje upredene strune osim za predvez raketu i marker

zabranjena upotreba shock leader-a

Druže jesi ti pročitao novi pravilnik ?najtanji najlon koji može da se koristi je? 0.25,kako da ga koristim bez šoka?
Link to comment
Share on other sites

I ja sam bio sokiran kada sam viseo na Adi Safari da vecina peca na 3.9m,3.5lb i najvece masinice koje se nude na trzistu.Za Pelagicevo nema potrebe jaci stap od 3lb ja pecam na izrazito tvrde stapove od 3 lb century f.g. i nikada mi ne puca najlon na zabacaju
Link to comment
Share on other sites

Nije tir vec ATA karnet i netraze ti to vec spisak stvari sa imenom i prezimenom overen kad izlazis iz svoje granice.ja tako idem vec neznam koliko godina al uvjek se nadje neko ko trazi 10 eur.sto se tice novih pravila postavio sam u izveshtaju sa vode gde i jeste mesto za ovakav razgovor

Ja se izvinjavam moja greska naravno da je ATA karnet, meni k'o sofercini samo TIR u glavi... Sory

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...