Jump to content

Zivaca Veliko Jezero-Boljevci


GrujicZ

Recommended Posts

Grujo , tacno je za tog golemog sarana . Bio sam pre neki dan i rece mi cuvar ... Inace , znas i sam , bio si tamo . Na Zivaci figuriraju uglavnom sitniji sarani (2-3 kg) . Mada kazu da ima velikih ala na ovoj vodi . Ipak , vecina ozbiljnijih sarandzija je izbegava . Sto zbog uskih pontona , sto zbog visine dnevne dozvole (1000 din.), sto zbog cinjenice da ce na sto upecanih sarana , samo dva do tri biti veci od 4-5 kg .

Ipak , za pocetnike (poput mene) je odlicna , jer ljudi mogu da probaju razne sisteme i montaze uz skoro siguran ulov .

P.S. Grujo , pokusao sam da ti odgovorim na PP , ali mi sajt nije dozvolio jer nemam deset postova ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Grujo , tacno je za tog golemog sarana . Bio sam pre neki dan i rece mi cuvar ... Inace , znas i sam , bio si tamo . Na Zivaci figuriraju uglavnom sitniji sarani (2-3 kg) . Mada kazu da ima velikih ala na ovoj vodi . Ipak , vecina ozbiljnijih sarandzija je izbegava . Sto zbog uskih pontona , sto zbog visine dnevne dozvole (1000 din.), sto zbog cinjenice da ce na sto upecanih sarana , samo dva do tri biti veci od 4-5 kg .

Ipak , za pocetnike (poput mene) je odlicna , jer ljudi mogu da probaju razne sisteme i montaze uz skoro siguran ulov .

P.S. Grujo , pokusao sam da ti odgovorim na PP , ali mi sajt nije dozvolio jer nemam deset postova ...

Pretpostavio sam da ne mozes zbog postova da odgovoris :D Da je jezero lepo lepo je ali kao sto sam kazes cena dnevne dozvole je prevelika u odnosu sta nude.platforme su katastrofa,umalo nogu nisam slomio jednom zbog dasaka koje otpadaju,cak je i cuvar bucnuo u vodu(do vrata) jer je stao na dasku a ona otpala.saran radi non stop,ima ih ko zutih mrava,jedino sto su to sve komadi od od 2-3 kg.tamo se uhvati 10 sarana dnevno bez ikakvog hranjenja.to bi bila extra voda za pecanje da se uvede rezim uhvati i pusti i da dozvola bude recimo 500 din.kako pricaju imaju oko 150 primeraka preko 10 kg sto je za toliku vodu jako slabo,kad pogledas npr adu safari koja na 6ha ima preko 200 primeraka preko 10 kg a manja je 25 puta.bar kad bi zabranili nosenje ribe kroz par godina bilo bi to extra mesto.

Link to comment
Share on other sites

Cenu nece menjati siguno , a za ostalo videcemo ... Velika kolicina ribe im je i "obogaljena" , obzirom da sedam od deset pecarosa peca na sistem - dve udice za babusku i hranilica !!! Kidanja koliko volis ! Malo , malo , pa cujes kako se zale da im je saran pokidao sistem !

Mozda ce zbog toga vremenom i promeniti pravila . A sto se lepote vode tice , evo dve slike da ljudi koji nisu bili bar malo imaju predstavu o cemu se radi .

 

 

 

http://img593.imageshack.us/img593/4664/zivaca006.jpg

 

 

 

http://img441.imageshack.us/img441/5095/zivaca012.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cenu nece menjati siguno , a za ostalo videcemo ... Velika kolicina ribe im je i "obogaljena" , obzirom da sedam od deset pecarosa peca na sistem - dve udice za babusku i hranilica !!! Kidanja koliko volis ! Malo , malo , pa cujes kako se zale da im je saran pokidao sistem !

Mozda ce zbog toga vremenom i promeniti pravila . A sto se lepote vode tice , evo dve slike da ljudi koji nisu bili bar malo imaju predstavu o cemu se radi .

 

 

 

http://img593.imageshack.us/img593/4664/zivaca006.jpg

 

 

 

http://img441.imageshack.us/img441/5095/zivaca012.jpg

 

da li je dozvoljeno nocenje?? ako jeste -koja je cena,moze li neki kontakt telefon??

Link to comment
Share on other sites

Ja koliko znam , nocenje jos uvek nije u funkciji . Mada sam cuo da prave jos dosta pontona desno od restorana i cuvarske kucice . U planu su i organizacije takmicenja i sl. Tako da ce verovatno biti i nocnog pecanja .

Sto se tice telefona , ja sam rezervisao na ovaj 063 479 046 .

Rezervacije rade po principu "danas za sutra" .

Valjda sam ti pomogao . ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ljudi, jel moze neko da mi kaze na sta se peca, sutra treba da idem a ne znam na sta ide saran i babuska....hvala i pls sto pre neka mi neko odg...

 

za tu vodu se ne trebas opterecivati sa "sta uzima"...uzima sve

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zna li nekom broj na koji moze da se rezervise!

 

noodles

 

Šarandžija u pokuŠaju

  • photo-3470.jpg
  • Registrovani Član
  • 14 posts

  • LokacijaNovi Beograd

Ja koliko znam , nocenje jos uvek nije u funkciji . Mada sam cuo da prave jos dosta pontona desno od restorana i cuvarske kucice . U planu su i organizacije takmicenja i sl. Tako da ce verovatno biti i nocnog pecanja .

Sto se tice telefona , ja sam rezervisao na ovaj 063 479 046 .

Rezervacije rade po principu "danas za sutra" .

Valjda sam ti pomogao . ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam cuo i da od prekjuce moze i nocno pecanje

ne znam samo cemu nocno pecanje tamo?da skaces svakih 15 min za sarana od 1,5 .ne znam mozda ja nisam pravi ribolovac ali po meni to nema logike.po meni nocno sluzi da vezes par dana na vodi gde ces ocekivati trofej,pa makar i otisao kuci bez njega bar se nadas.jedino leti kad su velike vrucine pa da se zableji nocu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Skoro sam dobio informaciju da je ovaj revir zavrsio svoje, tj. da je riba izlovljena i prodata i da je sad kljuc u bravi.Jel ima neko informaciju da li je ovo tacno, jer zbog posla cesto nisam u SRB, pa ne znam iz prve ruke sta se desava.
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da su imali šta da izlove i prodaju, a mogli su da zakatanče još u septembru! Velika šteta za onoliko jezero, sto neko ozbiljan to ne uzme na duži period i napravi od onoga nešto! Jezero je lepo, ogromno, trska, hlad, širina...

Uz poribljavanje, cuvanje i pravilno održavanje bilo bi bruka!

Link to comment
Share on other sites

koje god jezero je dozvolilo da se nosi riba je lose proslo. becmen pa evo i zivaca... i u revirima gde vlada C&R neki pametnjakovici kradu... tako da od toga sistema nista tj pokazao se neodrziv.... neko gresi u matematici
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To jezero je imalo ogroman potencijal, tj. ima ga i sad, ali ocigledno je da postoji problem, da li u matematici ili u upravi, to ne znam i ne ulazim u to. Kada bi se promenio sistem iz dosadasnjeg u C&R i spustila cena dnevne dozvole na ispod dosadasnjih 1000 dinara i eventualno organizovala neka takmicenja, bilo amaterska ili profesionalna, verujem da bi to bila jedna od boljih voda u okolini Beograda, gde bi uzivali i mi ribolovci, verovatno bi to donosilo i vlasnicima zaradu.Ovako nije dobro ni za nas, ni za njih....
Link to comment
Share on other sites

Eeee sve si ti to u pravu ali neki tamo ne razmisljaju tako nego misle kako ce preko noci doci do velikog bogatstva. Stave cenu, dopuste odnošenje ribe (jedan komad do 4kg), ne ograniče broj mesta na vodi,  sede jedni drugima na glavama a oni samo trljaju ruke misle evo para. Cuvari nemogu da postignu da iskontrolisu sve ili nece i onda u celoj toj zbrci kreće lopovija (25 komada od 500g do 8kg - dnevno) i =@ !!! Nas narod odnosno mi da se neki neuvrede nisu za taj sistem ali nije to tema.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...