Jump to content

Dozvole Od 15 05 2012 Na Miki Alasu


Recommended Posts

od 15 05 2012 cena dozvola ce biti

800 din, dnevna ili nocna po coveku sa tri stapa,

1400 din dvoje na platformi sa dve garniture

zbog velikog interesovanja subotom i nedeljom kao i praznicima, obavezno dvoje na platformi,da nebi doslo do neke zabune

npr..platforma br 1 bice podeljena na 1a levo i 1 a desno i tako svih 13 platformi.

obrazlozenje ;zbog pecanja kapitalnih primeraka gde su ribe kao i sto znate od 10 kg pa sve do kapitalnog primerka od 29 kg zbog rizika uginuca vecih premaraka samim tim smo podigli cenu;uprava jezera je donela odluku da bi udovoljila ribolovcima zbog manjka mesta i da ne bi vracala stare pozicije gde je bilo 19 mesta i gde se pecalo do 60 met.da ne bi remetila vec postojece pozicije gde se peca da ovako bude i u buduce.Jos jednom da se naglasi obavezna upotreba vecih meredova i ribu u sto kracem roku vratiti nazad u vodu

po garnituri 1400 din 24 h

2100 din 36h

2800 din 48h

 

pozdrav

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja da se pitam, ja bi to podigao na 1.000 dindzi po garnituri stapova!

Smanjila bi se guzva, a prihod bi bio isti.

 

Al` se ne pitam...

a sreca pa se ne pitas .....na tih tvoji 1000+noc1000+ 1500 gorivo + porez na budale pa bre jebes pecanje idem na more da vatam orade
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

od 15 05 2012 cena dozvola ce biti

800 din, dnevna ili nocna po coveku sa tri stapa,

1400 din dvoje na platformi sa dve garniture

zbog velikog interesovanja subotom i nedeljom kao i praznicima, obavezno dvoje na platformi,da nebi doslo do neke zabune

npr..platforma br 1 bice podeljena na 1a levo i 1 a desno i tako svih 13 platformi.

obrazlozenje ;zbog pecanja kapitalnih primeraka gde su ribe kao i sto znate od 10 kg pa sve do kapitalnog primerka od 29 kg zbog rizika uginuca vecih premaraka samim tim smo podigli cenu;uprava jezera je donela odluku da bi udovoljila ribolovcima zbog manjka mesta i da ne bi vracala stare pozicije gde je bilo 19 mesta i gde se pecalo do 60 met.da ne bi remetila vec postojece pozicije gde se peca da ovako bude i u buduce.Jos jednom da se naglasi obavezna upotreba vecih meredova i ribu u sto kracem roku vratiti nazad u vodu

po garnituri 1400 din 24 h

2100 din 36h

2800 din 48h

 

pozdrav

od 15 05 2012 cena dozvola ce biti

800 din, dnevna ili nocna po coveku sa tri stapa,

1400 din dvoje na platformi sa dve garniture

zbog velikog interesovanja subotom i nedeljom kao i praznicima, obavezno dvoje na platformi,da nebi doslo do neke zabune

npr..platforma br 1 bice podeljena na 1a levo i 1 a desno i tako svih 13 platformi.

obrazlozenje ;zbog pecanja kapitalnih primeraka gde su ribe kao i sto znate od 10 kg pa sve do kapitalnog primerka od 29 kg zbog rizika uginuca vecih premaraka samim tim smo podigli cenu;uprava jezera je donela odluku da bi udovoljila ribolovcima zbog manjka mesta i da ne bi vracala stare pozicije gde je bilo 19 mesta i gde se pecalo do 60 met.da ne bi remetila vec postojece pozicije gde se peca da ovako bude i u buduce.Jos jednom da se naglasi obavezna upotreba vecih meredova i ribu u sto kracem roku vratiti nazad u vodu

po garnituri 1400 din 24 h

2100 din 36h

2800 din 48h

 

pozdrav

bio sam za 1 maj i riba je ok .ali sunce kvari dozivljaj jel posle onakvog dana ili imas opekotine ili suncanicu . da li je u planu nesto da se to poboljsa drvece da se posadi ili veci suncobrani .

a sto se tice guzve ne moze biti veca nego od 26 ljudi na jezeru ne peca se izmedju platformi . mada sebicno je reci digni cenu da smanjis guzvu onda samo burzoazija peca a to nije uredu . daj te sansu svima pa ne mora da se peca svaki vikend Mika mesajte malo ;) .

Link to comment
Share on other sites

a sreca pa se ne pitas .....na tih tvoji 1000+noc1000+ 1500 gorivo + porez na budale pa bre jebes pecanje idem na more da vatam orade

 

A stapovi od 80-100-150-200 eur po komadu, masinice od 50-100-150 eur, rod-podovi od 50-80-100-150 eur, zujalice od 30-50-100 eur, satori od 100-150-200-300 eur, najloni, udice, olova, marker stapovi, spod stapovi, torbe, futrole, boile, prihrana... i ko zna sta jos??? To nije skupo?

Ljudi, mislim da nismo realni!

Ako vec Mika vazi za jedan od boljih revira (po pitanju kolicine, velicine i borbenosti ribe), logicno je da se to na neki nacin i kompenzuje i naplati!

 

Samo se nadam da ce se uvecanje cena odraziti i na razna poboljsanja uslova na jezeru, jer jedino tako ce postojati potpuna opravdanost uvecanja cene!!!

Link to comment
Share on other sites

A stapovi od 80-100-150-200 eur po komadu, masinice od 50-100-150 eur, rod-podovi od 50-80-100-150 eur, zujalice od 30-50-100 eur, satori od 100-150-200-300 eur, najloni, udice, olova, marker stapovi, spod stapovi, torbe, futrole, boile, prihrana... i ko zna sta jos??? To nije skupo?

Ljudi, mislim da nismo realni!

:good:

 

opcija 2

Odes negde drugde, das 500 dindzi i pecash shkutavce od 2-3kg...Ili das 800 na Miki i cekas 20 plus ribu...

 

 

bio sam za 1 maj i riba je ok .ali sunce kvari dozivljaj

 

Pa sto nisi rekao Kuletu da smanji na trojku

Link to comment
Share on other sites

A stapovi od 80-100-150-200 eur po komadu, masinice od 50-100-150 eur, rod-podovi od 50-80-100-150 eur, zujalice od 30-50-100 eur, satori od 100-150-200-300 eur, najloni, udice, olova, marker stapovi, spod stapovi, torbe, futrole, boile, prihrana... i ko zna sta jos??? To nije skupo?

Ljudi, mislim da nismo realni!

Ako vec Mika vazi za jedan od boljih revira (po pitanju kolicine, velicine i borbenosti ribe), logicno je da se to na neki nacin i kompenzuje i naplati!

 

Samo se nadam da ce se uvecanje cena odraziti i na razna poboljsanja uslova na jezeru, jer jedino tako ce postojati potpuna opravdanost uvecanja cene!!!

ako tako gledas pa onda neka dozvola bude 1500 kao na maradiku + 1000 noc i onda ce kule imati problem morace da rani ribu malo zesce. al nema ko na maradiku +30. u sustini bitno je ta ladovina po meni nije sve u ribi ja mogu i da ne upecam nista kada idem sa Maksom jel covek me tako izbaksuzira da je to zlo ili je kule naredio ribi da se otkacinje pred obalom
Link to comment
Share on other sites

Da je i 1000 dinara dnevna dozvola i to bi mi bilo OK jer cekati sarane od 20 i više kg nema cenu!!! Alternativa su druga jezera na kojima je cena 500 din, ali su sarancici od 3-5 kg!! Pa ljudi u Boljevcima je cena 1000 dinara (daju da nosiš jednog od 3kg, ali mene nošenje ne zanima)!!! Mislim da odvojiti jednom nedeljno ili u 10 dana kintu za Miku ne pretstavlja baš nikome problem!!! Kule je extra lik, nema čoveka koji je došao na Miku a da ga on nije ispoštovao u svakom smislu i stvarno mi ne bi bilo žao da dolazim i da je cena još veća!!! Ako će podizawe cene dnevne dozvole još više unaprediti pecawe na ovom jezeru POZDRAVLJAM!!!

 

KULE SAMO NAPRED!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O.K. 800,00 din.nije mnogo za trenutno najbolji revir saranskog pecanja u Srbiji.Podsecanja radi od prosle godine na Debeljaci dnevna dozvola 800.00 din.

Samo mi se ne svidja nacin pecanja vikendom , kada treba deliti platformu sa nepoznatim kolegom iz vise razloga..Jos manje mi se dopala ideja vracanja

19 mesta kao nekad.Znaci pecanje za vikend sa poznatim kolegom 8)

Link to comment
Share on other sites

Da je i 1000 dinara dnevna dozvola i to bi mi bilo OK jer cekati sarane od 20 i više kg nema cenu!!! Alternativa su druga jezera na kojima je cena 500 din, ali su sarancici od 3-5 kg!! Pa ljudi u Boljevcima je cena 1000 dinara (daju da nosiš jednog od 3kg, ali mene nošenje ne zanima)!!! Mislim da odvojiti jednom nedeljno ili u 10 dana kintu za Miku ne pretstavlja baš nikome problem!!! Kule je extra lik, nema čoveka koji je došao na Miku a da ga on nije ispoštovao u svakom smislu i stvarno mi ne bi bilo žao da dolazim i da je cena još veća!!! Ako će podizawe cene dnevne dozvole još više unaprediti pecawe na ovom jezeru POZDRAVLJAM!!!

 

KULE SAMO NAPRED!!!

Svaka ti je kao Njegoševa! KULE MI SMO UZ TEBE!
Link to comment
Share on other sites

malo mi se bes slego od sinoc pa da se dopunim sad .

nije problem kinta , problem je sto nebojsa kaze da povecanjem cene ce biti manja guzva . znaci vrsice se kategorizacija pecarosa. pecace samo beogradjani i oni koji imaju pare . ja kada hocu da pecam neku vodu znaci zovem dve nedelje ranije kao sto sam zvao za prvi maj .a opet ne zelim da me neko dere , nisu sve cari ribolova uvatiti preko 20kila ribu nekad dodjem na vodu i ne upecam dve ribe ali naucim ko za celu sezonu .

znaci samo me je pogodilo sto treba buraniju odvoiti od jezera gde ima krupne ribe.

a ko ce te ljude da zarazi sa pecanjem onda ?

gube i prodavnice a i svi .

ima jezero koje je jeftinije od MIKE ALI JA U ZIVOTU TAMO NECU OTICI JEL NAPLACUJU I MALTE NE VAZDUH STO DISES .

miki samo malo fali ladovine i raj na zemlji , bar za nas koji brzo pocnemo da cvrcimo .

Link to comment
Share on other sites

Sremac,

Nema potrebe za besom ili slicnim reakcijama. Samo komentarisemo i razmenjujemo misljenja.

 

Do sada je cena bila 700, a povecana je na 800... Nije to neka razlika?!

E sad, kad sam pricao o smanjenju guzve, upravo sam mislio na situaciju slicnu tvojoj: Zovem i zakazujem za trecu nedelju!!! Tek to je katastrofa! Kao da zakazujes kod mikrohirurga...

 

Dalje, svi ti, kako ti kazes "oni koji imaju pare" ce se u pocetku (mozda) osetiti privilegovanima, ali kad 3-4 puta zavrse pecanje bez ijedne ribe (sto nije nemoguce), promenice vodu, jer nece imati vise motiva da samo pokazuju svoju (jako skupu) opremu, a bez rezultata! A takvih je puno... Malo ce se iskristalisati, smanjiti guzva, pa ce mnogo vise pravih sarandzija biti na vodi!

 

I sam si napomenuo da ima jezera (revira) gde je dozvola daleko skuplja, a fond ribe ni blizu, tako da, saberi-oduzmi, mislim da je cena za Miku vise nego realna!

 

I na kraju, saglasan sam sa tobom:

Povecanjem cene, svi mi ocekujemo i poboljsanje uslova na jezeru! Nedostatak hladovine je najveci problem.

 

Zato Kule, zasuci rukave!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poskupljenje dozvole nije smak sveta ko je do sada davao 700 din dace i 800 din, ali kada treba da se peca sa nekim zajedno na platformi a ne poznaju se ... zanimljivo , zamislite dva majstora i svaki misli da je njegov mamac,mesto,taktika i nacin pecanj bolji ...
Link to comment
Share on other sites

soma dneva pa ko hoce neka peca... ko nece dovidjenja.

a sto se tice 19 pozicija za pecanje, nista nije falilo i pecanju na 60-70 metara, bilo je i onda dosta ulova...

u svakom slucaju full voda, jos da krene i ta klopa :good:

Samo da dodam i meni je mnogo lepše bilo kada je bilo 19 mesta za pecanje.Više mesta više izbora za sve,jako mi je žao što je jezero sada ovako,ali to je već stvar ukusa.
Link to comment
Share on other sites

Šteta što nemogu da odnesem jednog šarana od 15 kg da marnem ćaleta preko ledja da mu kažem evo vam lovci riba. Pošto nikada nisu uhvatili medveda živog i slikali se sa njim pa ga vratili u šumu.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ko nece nikog pored sebe moze da plati celu platformu. u slucaju da ste rezervisali da pecate sami tog dana, a ima praznih mesta na jezeru placate jednu dozvolu 800 din

mozete pokrenuti temu ko je za vracanje starih 19 mesta pa mozemo o tome diskutovati .ali realizacija tek za sledecu sezonu

Link to comment
Share on other sites

Sremac,

Nema potrebe za besom ili slicnim reakcijama. Samo komentarisemo i razmenjujemo misljenja.

 

Do sada je cena bila 700, a povecana je na 800... Nije to neka razlika?!

E sad, kad sam pricao o smanjenju guzve, upravo sam mislio na situaciju slicnu tvojoj: Zovem i zakazujem za trecu nedelju!!! Tek to je katastrofa! Kao da zakazujes kod mikrohirurga...

 

Dalje, svi ti, kako ti kazes "oni koji imaju pare" ce se u pocetku (mozda) osetiti privilegovanima, ali kad 3-4 puta zavrse pecanje bez ijedne ribe (sto nije nemoguce), promenice vodu, jer nece imati vise motiva da samo pokazuju svoju (jako skupu) opremu, a bez rezultata! A takvih je puno... Malo ce se iskristalisati, smanjiti guzva, pa ce mnogo vise pravih sarandzija biti na vodi!

 

I sam si napomenuo da ima jezera (revira) gde je dozvola daleko skuplja, a fond ribe ni blizu, tako da, saberi-oduzmi, mislim da je cena za Miku vise nego realna!

 

I na kraju, saglasan sam sa tobom:

Povecanjem cene, svi mi ocekujemo i poboljsanje uslova na jezeru! Nedostatak hladovine je najveci problem.

 

Zato Kule, zasuci rukave!!!

naravno da su razmisljanja i razmena misljenja necu da se svadjam ikao sam nervozni Radikal (ups predizborna cutnja ) :yahoo: .

ali ta sociologija burzoazije me izludjuje , smanjivanje braja pecarosa cenom . pa valjda je cilj da sto vise ljudi peca na vodi toj .

ALI LADOVINA TO JE RAK RANA .........E DA NAM JE KOJA LIPA ......

ma da i taj restoran da ne moram tavu da vucem stalno

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...