Jump to content

Anaconda Razor X Ili Undercover ?


Recommended Posts

Da li neko koristi Anaconda saranske stapove? Gledao sam na njihovom sajtu, kazu da se rucno prave i da podlezu rigoroznim testovima i kontrolama. Nasao sam modele Razor X i Undercover jako povoljno u Austriji. Interesantno je da na sve stapove stavljaju prvi provodnik 30mm. Poslao sam im mail sa pitanjem zasto je to tako, dobio sam odgovor sa obrazlozenjem da prvi provodnik skoro ne utice na daljinu zabacaja :shok: ali da utice na izgled stapa (ukoliko sam dobro preveo, evo originala) :

 

 

Hallo Goran

Erst mal danke das sie mit unseren Produkten zufrieden sind sowas hören wir immer gerne.

Da die Razor nicht als Weitwurfrute konzipiert wurde haben wir wegen der Optik keine größern Ringe angebaut,da es unseres Erachtens auch nicht nötig ist einen 50iger Starter auf eine Rute zu bauen,da man damit auch nicht weiter wirft als mit einem 40iger es aber sehr viel besser aussieht.

 

Gruss

Frank

 

Da li je moguce da prvi provodnik jako malo utice na daljinu zabacaja? :unknw:

Link to comment
Share on other sites

Prelepi su stapovi, Razor X cak ima sve Fuji na sebi, vrsni provodnik je 16mm jedino me brinuo prvi od 30mm . Evo koga zanima katalog 2012. ima svega

 

http://katalog.saenger-tts.de/anaconda2012/Default.html

 

Voleo bih da ih isprobam, ne znam da li su kruti, meksi itd... Hvala na savetu! Vec razmisljam o kupovini. Ima li neko taj Razor ili Undercover?

Link to comment
Share on other sites

Guest mr. carpersharper
koji likovi a sta onda kazu na 50icu? :-) bzv ne razumem zasto se oni jedino prave pametni, ali dobro ljudi kazu da imaju extra stapove tako da ako ti smeta lepo zamenis i ćao zdravo! ;-)
Link to comment
Share on other sites

Tos su veoma ozbiojni stapovi i Nemci mnogo pecaju na njih ja sam pecao sa motkama Anaconda Sensible Touch 2 koje je radio njihov cuveni sarandzija mislim da se zove Franck Shmit i ne mogu ti opisati koliko sam bio zadovoljan sa njima oni su bili 3,6. m i 2,75 lb ljudi kojima sam davao da vade ribu nisu mogli da veruju kakvo je to uzivanje sa njima vaditi ribu, u paru sa Daiwa Entoh su bili kao pinkalo u rukama .Sto se tice blanka mislim da koriste vrhunske karbone na oko izgledaju kao F.S. a sto se tice izdrzljivosti sta da kazem kada nema sta nisma radio sa njim i kako ga nisam maltretirao ja ne mogu da verujem da ga nisam izlomio.Opremu korite fuji a sto se tice sprovodnika mani se tih markentiskih gluposti i fame 50+ sprovodnika kao sto sada vise u Srbiji niko ne koristi stap a da nije 3,5 lb a 99,9 peca na pecalistima gde da dodju dve krave mogu da popiju svu vodu.Ako ne patis od kompleksa da na stapu mora da pise Century,F.S.ili Harisson uzimaj to bez razmisljanja.Ako neko zeli da udje u raspravu u vezi mog stava o librama i karikama molio bi samo na p.m..Hvala
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tos su veoma ozbiojni stapovi i Nemci mnogo pecaju na njih ja sam pecao sa motkama Anaconda Sensible Touch 2 koje je radio njihov cuveni sarandzija mislim da se zove Franck Shmit i ne mogu ti opisati koliko sam bio zadovoljan sa njima oni su bili 3,6. m i 2,75 lb ljudi kojima sam davao da vade ribu nisu mogli da veruju kakvo je to uzivanje sa njima vaditi ribu, u paru sa Daiwa Entoh su bili kao pinkalo u rukama .Sto se tice blanka mislim da koriste vrhunske karbone na oko izgledaju kao F.S. a sto se tice izdrzljivosti sta da kazem kada nema sta nisma radio sa njim i kako ga nisam maltretirao ja ne mogu da verujem da ga nisam izlomio.Opremu korite fuji a sto se tice sprovodnika mani se tih markentiskih gluposti i fame 50+ sprovodnika kao sto sada vise u Srbiji niko ne koristi stap a da nije 3,5 lb a 99,9 peca na pecalistima gde da dodju dve krave mogu da popiju svu vodu.Ako ne patis od kompleksa da na stapu mora da pise Century,F.S.ili Harisson uzimaj to bez razmisljanja.Ako neko zeli da udje u raspravu u vezi mog stava o librama i karikama molio bi samo na p.m..Hvala

 

Nemam druza ja problema sa kompleksima, jer da ih imam ne bih do pre neki dan pecao na Formax Raptor od 50e (odlicni stapovi za pecanje do 80-90m) i sta sve nisam izvadio sa njima. Razlog zasto ih menjam je par mesta gde se peca na 100-120m a sa pomenutim stapovima nemam sta da trazim tu. Masina ne bi trebala biti problem Daiwa Windcast X5000, najlon Daiwa infinity duo 0.33, jos je ostao stap. Sto se kvaliteta Anacondi tice ja tu nemam dilemu, ostaje mi samo da bacim na 120m :good:

Link to comment
Share on other sites

na pocetak ove godine sam uzeo Anaconda Avalanche na 3 lb (isto iz Austrije)..

 

ovi su stapovi 2009 serije, ali imaju 40mm vodilicu, mozda je u ptianje sto je nesto starija serija ili su vise dizajnirali stap za englesko trziste sto sam mogao da primetin iz reklame..

 

svakako, ovi stapovi sto ja imam su veoma tanki, i veoma laki, jednostavno su zadovoljstvo da se igra riba na njima...

iako nisu ni u kakvom smislu "bacacki" stapovi, to nisam ni ocekivao gledajuci na njihovu tezinu (ili bolje reci nedostatk tezine)

 

anaconda u vecini dobijaju dobre komentare sto se tice njihovih stapova, samo gledaj karakteristike-specifikacije stapa i sta tebe odgovara...

Link to comment
Share on other sites

na pocetak ove godine sam uzeo Anaconda Avalanche na 3 lb (isto iz Austrije)..

 

ovi su stapovi 2009 serije, ali imaju 40mm vodilicu, mozda je u ptianje sto je nesto starija serija ili su vise dizajnirali stap za englesko trziste sto sam mogao da primetin iz reklame..

 

svakako, ovi stapovi sto ja imam su veoma tanki, i veoma laki, jednostavno su zadovoljstvo da se igra riba na njima...

iako nisu ni u kakvom smislu "bacacki" stapovi, to nisam ni ocekivao gledajuci na njihovu tezinu (ili bolje reci nedostatk tezine)

 

anaconda u vecini dobijaju dobre komentare sto se tice njihovih stapova, samo gledaj karakteristike-specifikacije stapa i sta tebe odgovara...

 

Jesi ih mozda uzeo preko Nordfishing77 i koliko su te izasli ako nije tajna? Planiram preko njih da uzmem ali nisam siguran da li moram online da narucim ili mogu licno da odem da vidim kakvi su to stapovi!? Idu moji auto sverceri stalno u Bec pa mogu da se ustekam sa njima...

Edited by Mijusa15
Link to comment
Share on other sites

jeste tamo sam ih kupio, moj brat trenutno zivi tamo pa je on zavrsio posao, samo sto je trebalo da mu prvo saljem novac lol...

 

stapovi su kostali 97.77 evra komad (u popust) i oko 10 evra za postarinu unutar Austrije, ukupno 400 za 4 komada.

normalno u nemackoj isti stap kosta 130-150 na tim mestima gde ih jos imaju...

 

mozes platiti u nordfishing77 putem paypal ili bank transfer'om i dati koju god adresu ti zelis da ti salju, unutar austrije i nemacke je ista cena mislim.

nisam siguran dali je moguce fizicki gledati stapove jer ne znam dali imaju radnju, mislim da ne..

Link to comment
Share on other sites

Ljudi moze li neko da iznese svoje misljenje o Anakondi Power Carp 3.6m 3.25lb i da ocenu sta je realno bolja investicija, ova Anakonda ili ProLogic C3 (2012)?

 

Unapred hvala i BISTRO....

Link to comment
Share on other sites

Ljudi moze li neko da iznese svoje misljenje o Anakondi Power Carp 3.6m 3.25lb i da ocenu sta je realno bolja investicija, ova Anakonda ili ProLogic C3 (2012)?

 

Unapred hvala i BISTRO....

pa bolja je anakonda u svakom slucaju lep svickav stap a nije mnogo skup, naspram one daiwe sto imas ovo je americki film :good: :good: :good:
Link to comment
Share on other sites

Ljudi moze li neko da iznese svoje misljenje o Anakondi Power Carp 3.6m 3.25lb i da ocenu sta je realno bolja investicija, ova Anakonda ili ProLogic C3 (2012)?

 

Unapred hvala i BISTRO....

Power carp ti je parabolne akcije i vrlo dobro obradjen!Ja sam par puta bacao sa njim jer ga kolega poseduje pa mi dao da bacim koji put da vidi sta moze stap da izdrzi i koje daljine su moguce :pardon: Stap je okey za tu cenu za izbacaje do 100 metra :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

 

Power carp ti je parabolne akcije i vrlo dobro obradjen!Ja sam par puta bacao sa njim jer ga kolega poseduje pa mi dao da bacim koji put da vidi sta moze stap da izdrzi i koje daljine su moguce :pardon: Stap je okey za tu cenu za izbacaje do 100 metra :pivopija1:

juce je kupio te stapove pa je malo skeptican ali evo covek koji zivi u nemackoj ti je rekao iz prve ruke o stapu a on se pita dali moze da baci 90 m :good: :good: :good:
Link to comment
Share on other sites

Pogledaj gore mail sto sam dobio direktno iz Anaconde. Nakon toga sam se cuo sa dosta ljudi koji ih koriste i svi se slazu u jednom, odlican stap za te pare. E sad, daljina zabacaja zavisi od svega, stapa, masine, najlona i tebe samog. Kad se sve poklopi idu oni preko stotke sigurno. Da imam mogucnost sigurno bih uzeo te stapove, svi su im modeli odlicni...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi moze li neko da iznese svoje misljenje o Anakondi Power Carp 3.6m 3.25lb i da ocenu sta je realno bolja investicija, ova Anakonda ili ProLogic C3 (2012)?

 

Unapred hvala i BISTRO....

pecaj sa tim vidis sta kazu ljudi nemoj da se brines . stize isti komplet za soneta od nedelje. pa nebi ti ja rekao da uzmes stapove da nisu dobri a izmedju ostalog i ja pecam na anakonde .ostalo je samo jos da castis da te nebi tukao maler :pivopija1: :pivopija1: :pivopija1: :pivopija1:
Link to comment
Share on other sites

Ne kudi shtapove koje nisi probo.Ja sam isprobao C3 i mogu reci da su odlicni shtapovi za onaj koji voli mekshe shtapove.Shto se tice anaconde stara anaconda se radila u nemackoj i imala je neprikosnoven kvalitet.Sada se sve radi u Kini kao i sve ostale firme i kvalitet uopshte nije onaj shto je bio.Sensitive touch 3 nemoze ni malo po nikakvoj osnovi da se uporedi sa s.touch2 koja je radjena u nemackoj.
Link to comment
Share on other sites

Ne kudi shtapove koje nisi probo.Ja sam isprobao C3 i mogu reci da su odlicni shtapovi za onaj koji voli mekshe shtapove.Shto se tice anaconde stara anaconda se radila u nemackoj i imala je neprikosnoven kvalitet.Sada se sve radi u Kini kao i sve ostale firme i kvalitet uopshte nije onaj shto je bio.Sensitive touch 3 nemoze ni malo po nikakvoj osnovi da se uporedi sa s.touch2 koja je radjena u nemackoj.

mislis na c3 prologic??? mekan???
Link to comment
Share on other sites

Ljudi hvala mnogo na iznesenim misljenjima i drago mi je da su takva kakva jesu, a o rezultatima mog licnog zabacivanja cu se truditi da vas blagovremeno obavestim. :good:

Naravno izvinjavam se coveku koji je otvorio ovu diskusiju koju sam ja nenamerno malo razvodnio. ;)

 

Jos jednom hvala svima i bistro na vodama :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam postavio temu i ne vidim razlog da se izvinjavas??? Samo si pitao koji je bolji stap i to je to. Najbolje merilo je da uzmes stapove u ruke i uporedis, ostalo su sve nagadjajanja, nekom odgovara ovo, nekom odgovara ono itd. Ako ne mozes da vidis stapove onda na srecu pa sta ti Bog da. Ja ti preporucujem da ga probas licno i ocenis sta tebi lezi najbolje. Meni je malo falilo da narucim Anaconda Razor X 3.6m 3.5lb, odustao sam jer mozda imam bolju kombinaciju (mozda)...
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...