Jump to content

Pocetak Sezone - Taktika


IvanVa

Recommended Posts

Posto se blizi pocetak sezone , koja je taktika najbolja za pocetak ? Ja sam razmisljao da pocnem mozda vec od sutra da pocnem prihranu svog mesta ... Za pocetak kukuruzom , pa kako dani budu odmicali da dodajem sve vise boile dok ne dodjem do odnosa 3 -1 . Imam samo jednu nedoumicu , posto je u pitanju manje jezero (Petnicko jezero , okolina Valjeva) dali da idem zabaceniji deo jezera koji je obrastao trskom , lokvanjem , koji je pllici i udaljeniji od plaze za kupanje ili pak da izaberem neki dublji deo gde naravno nema trske ni trave ? Sta mislite ?
Link to comment
Share on other sites

pa sad koliko se secam mada nisam pecao (mada sam hteo) vec samo obilazio i gledao mesta oko jezera (otisao tad na Kamenicko jezero) na toj plazi kad krene sezona kupanja je ludnica, ja sam bio cini mi se polovinom juna

ja bih ipak deo koji je plici (za pocetak sezone) i sto dalje od te plaze (tu probaj na kraju sezone kad odu kupaci)

 

Sad nisam siguran koja je kolicina ribe trenutno u tom jezeru tako da ako ima manje ribe ne preterivati sa hranom vec svaki drugi-treci dan 2-3 kg po stapu mozda vise semenke, pelete, boili manje kukuruza(starog, secerac moze) ako mozes da odradi bar 3-4 hranjenja,

na dan pecanja kad dodjes malo peleta i 10-tak boila po stapu i cekamo slike... :saran:

 

mada ako ima amura onda kukuruza nikad dosta na gomili :cray:

Link to comment
Share on other sites

Da sto kaze Ivan cvekija nema ali zato ima ogromnog mulja i to onog kao jogurt ,

zato je veoma tesko naci dobru poziciju za pecanje i da ima plato koi nije prekriven muljom .

Ma i plato sam nasao nije to strasno nego dal ima svrhe jer je dubina oko 1,5 m ... Zna li neko zasto je amino bitan za boile i kako sacuvati boile od propadanja... Koliko znam mogu da se zamrznu, ali se raspadaju posle odledjavanja ...

Link to comment
Share on other sites

Ivane

ne vidim problem sa dubinom od 1.5m, cak i sa 1m dubine,

probaj se malo poigrati sa montazama da budu balansirani ili pop up

ako je bas mulj, koristi neki od predveza tipa chod rig (varijacija helihopter montaze samo sa predvezom od fluorokabona),

gde ti nece upadati ceo sistem u mulj ( ima takodje i dobrog mulja, saran takav mulj prekopava u potrazi za hranom)

na kraju ko sto neko rece negde nije sva riba na pola jezera

sto se tice zastite od propadanja stavi morske soli u mix (vec je bilo reci o tome), skuvaj boile kako treba i osusi kako treba

mada ako nema stetocine od riba nije problem da budu i malo mekaniji a ne ko kamen

ne razumem kako ti se boile raspadaju posle odmrzavanja jedino ako ti miks nije kako treba

Link to comment
Share on other sites

Ivane

ne vidim problem sa dubinom od 1.5m, cak i sa 1m dubine,

probaj se malo poigrati sa montazama da budu balansirani ili pop up

ako je bas mulj, koristi neki od predveza tipa chod rig (varijacija helihopter montaze samo sa predvezom od fluorokabona),

gde ti nece upadati ceo sistem u mulj ( ima takodje i dobrog mulja, saran takav mulj prekopava u potrazi za hranom)

na kraju ko sto neko rece negde nije sva riba na pola jezera

sto se tice zastite od propadanja stavi morske soli u mix (vec je bilo reci o tome), skuvaj boile kako treba i osusi kako treba

mada ako nema stetocine od riba nije problem da budu i malo mekaniji a ne ko kamen

ne razumem kako ti se boile raspadaju posle odmrzavanja jedino ako ti miks nije kako treba

Ma brate ljudi koji pecaju na jezeru prodaju price da nema sanse da upecam tu , a riba se od celog jezera jedino kod mene na hranjenom mestu izbacuje :rofl: ... sto se tice boila, nisam dobro izmleo sve dodatke i plus sam napravio (kao zadnji debos) boile od 10 mm :crazy: . Prethodne boile su bile bas ok (one koje sam prelio aromom) , a ostale se ubudjale a stavljao sam so .

Link to comment
Share on other sites

Ma brate ljudi koji pecaju na jezeru prodaju price da nema sanse da upecam tu , a riba se od celog jezera jedino kod mene na hranjenom mestu izbacuje :rofl: ... sto se tice boila, nisam dobro izmleo sve dodatke i plus sam napravio (kao zadnji debos) boile od 10 mm :crazy: . Prethodne boile su bile bas ok (one koje sam prelio aromom) , a ostale se ubudjale a stavljao sam so .

 

Uopste nisi pogresio sa velicinom nekad zna da uzima mnogo bolje sitnije boile , bude mnogo manje obazriv prilikom hranjenja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...