Jump to content

Valja Li Probati ?!


IvanVa

Recommended Posts

1 kg mix-a:

200 gr soja brasno

150 gr kukuruzno brasno

200 gr riblje brasno

100 gr psenicni griz

100 gr mleko u prahu

100 gr kikiriki peceni mleveni

150 gr pticja hrana

 

za kg mix-a:

8 jaja

50 gr slatke aleve paprike

1 govedja kocka za supu

10 ml maslinovo ulje :sorry:

5 ml soja sos

2 kasike kostovita

2 kasike meda

1 soli

2 kasike pivskog kvasca

za aromu sam mislio da stavim ucedjene jagode i mozda 2 kasike gustina ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ma verovatno ces dobiti sarana na to ali nevidim poentu te boile ako oces brzo pecanje moras braviti sa puno hemije boilu , ako hoces dugotrajno pecanje odna mix treba da bude kvalitetan a ovde nista nije posebno i nekontam cemu to , moze da prodje kao boila za hranjenje ako hoces da precas na komercijali

 

ali opet nekonam cemu to ova supa u kocki i aleva paprika moze samo da otera ribu boile za hranjenje treba da budu praznog mixa (zitarice) da ih on jede i da mu se one sto krace zadrzavaju u stomaku da bi jeo dalje dalje i naisao na onu na udici, a ta na udici treba da bude kvalitetnija od ovih na hranjenju da bi on kad vidi 20 boila na hranilistu prvo izazbere tvoju

 

uvek kada pravis boilu razmisljaj zasto stavljas ovo i ono sve ima svoju svrhu

 

boile za pecanje (na udicu) treba da budu takve da ih sarko primeti pre ovih pobacanih po hranilistu to znaci da u njih naprimer stavljas 12 ml arome a u ove za hranjenje 3 ml arome

 

u njih stavljas svakojaku hemiju a u ove za hranjenje samo ono sto saranima daje prijatan osecaj kad zagrzu te boile da budu slatke i ukusne npr superzoet od vnd i aditiv cokolade i krema od vnda

 

ovu boilu nema svrhe praviti ako me razumes nema neku posebnu namenu ali mozes dobiti sarana na nju

 

ukoliko ti je zeilja da upecas 2 sarana na 1dnevnom pecanju na komercijali ova boila moze da prodje ali ukoliko pozelis nesto ozbiljnije moras se vise "edukovati"

 

to je samo moje misljenje ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ali opet nekonam cemu to ova supa u kocki

 

Govedja supa u kocki sadrzi Mononatrijum L-Glutaminat E621 koji je pojacivac arome tj. ukusa. Koristi se u mnogim gotovim proizvodima za saranski ribolov. Pored toga sadrzi surutku u prahu i soju sto Saran svakako ne izbegava vec sta vise..

Svakako je dobar sastojak za home made boili koji ne zelimo da nas kosta mnogo.

 

Sto se mixa tice mozda pojacati malo riblje brasno sad u jesen. Vidim da zelis da napravis jeftin mamac pa cemo u tom pravcu pisati. Maslinovo ulje zameniti nekim ribljem uljem dal iz apoteke, ili iz tunjevine suncokretovo ...

Med ne znam...u ovoj kombinaciji mislim da ti ne treba.

Mozes dodati cimet ili anis u kombinaciji sa nekom aromom iz prodavnice.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da boila na spotu treba da bude kvalitetna da je on jede i jede i jede,a za udicu mozes da stavis i dipovan kamen kad ga nece pojesti,napravis za udicu grublju strukturu da brze boila ispusta ili je kombinujes sa nekom drugom,podignes podizacem od ostalih,otvoris je i naravno malo jace arome :smile:
Link to comment
Share on other sites

Govedja supa u kocki sadrzi Mononatrijum L-Glutaminat E621 koji je pojacivac arome tj. ukusa. Koristi se u mnogim gotovim proizvodima za saranski ribolov. Pored toga sadrzi surutku u prahu i soju sto Saran svakako ne izbegava vec sta vise..

Svakako je dobar sastojak za home made boili koji ne zelimo da nas kosta mnogo.

 

Sto se mixa tice mozda pojacati malo riblje brasno sad u jesen. Vidim da zelis da napravis jeftin mamac pa cemo u tom pravcu pisati. Maslinovo ulje zameniti nekim ribljem uljem dal iz apoteke, ili iz tunjevine suncokretovo ...

Med ne znam...u ovoj kombinaciji mislim da ti ne treba.

Mozes dodati cimet ili anis u kombinaciji sa nekom aromom iz prodavnice.

nisam znao da je supa u kocki pojacivac ukusa al hvala sve jedno :unknw:
Link to comment
Share on other sites

O ovom mixu je bilo govora u nekoj temi ranije ,mislim za duze hranjenje na divljoj vodi i secam se da je kolega rekao da je mix ovakav kakav je dobro lovio dok nije poceo sa experimentima i sa hemijom.Ja bih ti samo preporucio neku mesnu aromu i udri ,jer dok ne probas neces znati koliko je lovna . ;)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...