Jump to content

Srebrno Jezero


bojan23

Recommended Posts

planiram da idem ovaj vikend na jezero. jel moze neko da mi kaze kakva je situacija na vodi?

jel ima sarana i na koje je mesto hvatao

hvala

nocu na plovak uz obilje primame radi deverika i babuska na hlebnu ruzu saran se kupa ali mamac nije uzimao preko dana samo sitna bela tako je bilo pre dve nedelje dubina vode preko dva metra i neces pogresiti
Link to comment
Share on other sites

planiram da idem ovaj vikend na jezero. jel moze neko da mi kaze kakva je situacija na vodi?

jel ima sarana i na koje je mesto hvatao

hvala

 

Probaj soma na durdubak obavezno!

Ako imas sonar probaj da nadjes stari tok koji je na 2/3 gledano sa strane gde je hotel ili na oko 80ak metara sa divlje strane.Ide nekako po dijagonali jezera nije paralelan sa obalom.

Mislim da ti je vikend malo ali probaj,ima i opasnih amura(bar je bilo).

Mozes i u zimovniku,hranilica obavezno i sto dalje i to vise ka svetioniku.

U svakom slucaju BISTRO!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Posetio sam jezero,onako turisticki 6 dana. Probao sam da pecam sarana na plazi nocu. Nije bilo udaraca verovatno jer je i pristup pecanju bio "turisticki", bez nekog hranjenja i pripreme mesta. Medjutim,cuo sam od par mestana koji pecaju bas na plazi da boilu nece da uzima. Uzima kukuruz iz spoda i cuk skoljka i med. Kazu da nisu imali nijednog ispod 7 kg. Sa leve strane plaze odmah na kraju covek koji peca tu imao je udarce i danju i nocu, bez obzira na kupace na plazi. Toliko od mene, nadam se da sam ti pomogao bar malo. Ako te jos nesto interesuje pitaj. Ja sam bio na jezeru od 16 do 22 avgusta.

Link to comment
Share on other sites

Bili smo prosle godine u Junu i lepo smo prosli. Pecali smo na kukuruz i boile. U pocetku smo dobijali samo na kukuruz, a kasnije skroro iskljucivo na boile - posebno na jagodu. Za 9 dana imali smo 14 komada od 3 do 9 kg i 30-ak babuski, uglavnom preko kila.

Posle toga je drugar koji je bio sa nama u Junu i koji inace odlicno poznaje jezero bio 20 danau Septembru bez ijednog udarca.

Onda je bio ponovo u Junu ove godine i opet nista, samo krupne babuske. Kaze da je ove godine kod svih koje tamo zna bili jako lose., ali mozda je sada situacija bolja.

Link to comment
Share on other sites

I obavezno ponesi dosta udica jer se na onom sitnom pesku jako brzo istupe.

Interesantno je da smo neke ribe vadili bez problema, i desavalo se da posle slovitog rana, vadis sarana od 5-6 kg lagano kao da je babuska, a desavalo se i da smo morali da ih vadimo iz trske camcem ne retko i 50 m dalje od mesta gde smo pecali. Jednog od 9 kg smo vise od 15 minuta vadili iz trske, jednostavno nije hteo van.

Najvise riba smo dobili po danu, samo jebnu ribu nocu.

I obavezno ponesi dosta udica jer se na onom sitnom pesku jako brzo istupe.

Interesantno je da smo neke ribe vadili bez problema, i desavalo se da posle slovitog rana, vadis sarana od 5-6 kg lagano kao da je babuska, a desavalo se i da smomorali da ih vadimo iz trske camcem ne retko i 50 m dalje od mesta gde smo pecali. Jednog od 9 kg smo vise od 15 minuta vadili iz trske, jednostavno nije hteo van.

Najvise riba smo dobili po danu, samo jebnu ribu nocu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...