Jump to content

Sportex Competition Carp 12Ft 3.0Lb


Recommended Posts

Slabo vidim nasim prostorima da vise neko peca sa sportexom...

Ja sam u velikoj dilemi nakon sto sam se vratio iz Beograda izmedju C3 i Sportex Competition.

 

C3 sam video u zivo u Carpologii i jasno mi je sta stap nudi, puno zadovoljan ali ne sam imao priliku da vidim Sportexa.

 

Molim vas ako neko koristi ove stapove da prenese neki utisak, iskustvo itd...

 

Puno hvala svima. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

 

Ja koristim sve od Sportex Competition serije, stapovi su 3.9 3.5lb, spod 3.9 5.5lb.

I veruj mi ne menjam ih sigurno. To su stapovi za duzi perid koriscenja.

Sto se tice zamaranja ribe odlicno su se pokazali.

Daljina bacanja to samo od tebe zavisi.

Dizajn karike +5.

10 godina garancije na blank.

Vrh stapa karika je deblja tj ima deblje meso sto je odlicno.

Svaka preporuka.

Link to comment
Share on other sites

U planu mi je na prolece da uzmem opremu ko kolega kalauz tri stapa 13ft 3.5lb competition seriju i jedan spod sportex od 5.5lb 13ft samo gledam da kod nas nema da se nabavi, jel zna neko mozda ko prodaje nove kod nas??
Link to comment
Share on other sites

Hvala svima, dobro je sto im ai se koristi i citam sve pohvalje.

Cujem price da je to kinesko i nevalja ali ako ja se pitam mislam da sportex ipak drzi svoje.

Verujem da kvalitet je jako malo namanjen, skoro ic ali jedino samo sto ih Nemacka ruka ne radi.

 

Mislim da Sportex je KEVA kako bi rekli vi za stapove, bar to sam dosta cuo. ;)

Isto i da sve pocinje od Sportexa.

Link to comment
Share on other sites

Prvo u pitanju je 12 3bl a vi pricate o 13 3,5.Ja do sada nisam video da se bilo koji shtap u ove navedene dimenzije ponasha isto josh gore nisu ni slicni.

10 godine garancije na blank shta to znaci da chub zato shto ima dozivotnu garanciju da JE 10 PUTA BOLJI OD SPORTEXA-po meni opet nishta mi neznaci.

Decko je u dilemi izmedju c3 13 3,5 i ove shtapove 12 3lb koje trenutno moze da nadje jedno sa drugim nema ama bash nikakve dodirne tacke.

Lepo se procita pitanje pa se odna pishe odgovor.

 

Da je odlicno da se napishe iskustvo jeste al da preporucujesh taj shtap koji nema dodirne tacke sa shtapom za koji se pita ne razumem.

Ipak je ovo moje skromno mishlenje

Josh neshto sportex od kada je proizveo prve sharanske blankove za engleze nakon toga je izgubio ime mama za sharanske shtapove.nemoze ni do 50% od ostalih firmi ovo pricam od skromnog iskustva koje imam sa opremom

Link to comment
Share on other sites

Prvo u pitanju je 12 3bl a vi pricate o 13 3,5.Ja do sada nisam video da se bilo koji shtap u ove navedene dimenzije ponasha isto josh gore nisu ni slicni.

10 godine garancije na blank shta to znaci da chub zato shto ima dozivotnu garanciju da JE 10 PUTA BOLJI OD SPORTEXA-po meni opet nishta mi neznaci.

Decko je u dilemi izmedju c3 13 3,5 i ove shtapove 12 3lb koje trenutno moze da nadje jedno sa drugim nema ama bash nikakve dodirne tacke.

Lepo se procita pitanje pa se odna pishe odgovor.

 

Da je odlicno da se napishe iskustvo jeste al da preporucujesh taj shtap koji nema dodirne tacke sa shtapom za koji se pita ne razumem.

Ipak je ovo moje skromno mishlenje

Josh neshto sportex od kada je proizveo prve sharanske blankove za engleze nakon toga je izgubio ime mama za sharanske shtapove.nemoze ni do 50% od ostalih firmi ovo pricam od skromnog iskustva koje imam sa opremom

Jane, napisao sam da je kvalitet karbona jako dobar i kvalitet-cena vrhunski . Na zalost ili ce probati stapove ili proci skolu kao svi pa posle mnogo lutanja nabaviti prave. Moras znati za sta ces koristiti stapove, ne postoje univerzalni niti ce postojati.

Pozdrav!

Off topic Jane gde su ti bre Infinity stapovi?

Link to comment
Share on other sites

odavno prodo druze..... sad pecam na spirite i na harisone(bruce ahby izvedba)

 

Shto se tice cene od 350 eur(pa padaju mi na pamet dosta shtapova za tu cenu hand made u engleskoj).Opet da se povtorim nekazem da 390 3,5 nevalja al da uporedjujesh sa 3,60 3lb neide.da kazesh da ima 10 god garanciju blanka mislim da smo svi oko toga odavno prestali da verujemo.I starbaits milspeck je bio paprene cene pa po meni nije ni trecinu vredan toga.Akn koji sam imo je isto ni trecina vredna cene za koju se prodavo.

Covek reko iz iskustva i u to mu verujem-na kraju najbitnije je iskustvo.

Treba reci i iskustvo o C3 pa onda da decko izvlaci pouku shta da se uzme

Link to comment
Share on other sites

Tako je, duma je oko Sportexa i C3.

C3 u izvedbi 13ft 3.5lb, dok je Sportex 12ft 3.0lb.

Sada sam u dilemi koji da uzmem, ali imam finu ponudu za Sportex koja je jako jeftinija od C3-cu.

C3 sam ima priliku da vidim, dok Sportexa nisam.

Neki dosta tvrde da se nemislim, razlika je u stapovima dosta ogormna i mislim da sfatate u cemu je moja dilema.

Sada samo znam da zelim i Sportexa i C3... :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Pa ne bih bas tako ocenjivao AKN. Lagan, balansiran, iznenadjujuce snazan u najmanju ruku u klasi Free Spirita,ima drug, Xsive pa zato tako pisem. Probao svasta imao svasta, cak i Enigmu promenio zbog AKN-a. Sve vrhunski stapovi ali ovi totalno legli.

Pozdrav!

p.s.A tvoji bivsi infinity jedni od najboljih stapova ikad

 

Spaiva, moras probati stap da bi znao sta je i jos vaznije za sta ti treba.

Link to comment
Share on other sites

Ja znam sta mi treba PEX, samo tu vise pare diktiraju tempo.

Mislam da cu da uzmem i oba, samo sada jedan set, a drugi malo kasnije.

Treba mi i 12ft. i 13ft. definitivno.

 

Ali ako neko bas peca sa ovim Sportex 12ft. 3lb, stvarno bih zelijo da cujem kakve su impresije.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...