Jump to content

O Ti Boze Sa Nebesa Tresni Dva Tri Gromotresa


Otto

Recommended Posts

Nadam se da niko nije nastradao.

 

Živeo fiberglas! :yahoo: ;)

 

http://www.afloat.com.au/images/magazine-articles/MAGAZINE/2011/0711/0711p51-a-fishing-rod-after-being-struck-by-lightning.jpg

 

K'o perika.

http://www.fishingfury.com/wp-content/uploads/2011/01/lighting_rodb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Neznam gde se ovo desilo ali sam morao da postavim dase vidi koja je to sila i opasnost kad udari grom pogotovo jos ako si prislonio stapove na sator kao jeda decko iz naseg kluba prosle godine u septembru pecao 2 nedelje na jednom mestu okruzenim drvecem.Primetio je dase sprema nevreme pa je izvuko montaze i odvezo kolima svog sina kuci i ujedno hteo da ponese prihrane i namirnice za sebe.Ja sam u to vreme pecao sa druge strane jezera nekih 350 metara vazdusne linije.Taman sam se pozurio da malo jos prihranim kad odjednom puce grom i zemlja se pod nogama zatresla,ja sam se od straha i soka bacio na zemlju tako da i nisam video tacno gde je grom udario.Nakon tog groma sam pobegao u auto i cekao da prodje nevreme izmedju toga se vraca kolega iz kupovine i dobacuje staje momak dupe gace zvace.Nakon par minuta me naziva kolega i placuci mi prica kakvu je srecu imo sto nije ostao u satoru da sedi.Grom je udario u spod i marker stap koji su bili prislonjeni na trakkerov sator i izgledali su kao ovi sa slike ko pletenice i istopljeni.Od stapova se grom sproveo kroz sipke od satora i svu svoju silu ispustio u zemlju u kojoj je ostavi pola metra dubine i metar ipo sirine.Imao je srecu u nesreci i osteceni su bili jedan spod stap od bruce ashby,jedan markerstap od greys i sator Trakker Armo MKII 2 Mann na kojem su velike rupe bile.Sve je to osiguranje preuzelo i kupio je novo ali je strah od groma i njemu i meni ostalo u kostima nakon toga kad sam video svojim ocima koja je to sila.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uzas,kako covek moze da nastrada!Dobro se zavrsilo po coveka a o tome stvarno treba povesti racuna,kad se dogodi kasno je.

Koje bi osiguranje kod nas trebalo imati da se takva steta naplati?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

a mozda je bas taj traker problem mozda samo u njega udara grom :pardon: . sala mala ali nikad se nezna a moji prijatelji mi se i sad smeju iu prave cirkus da kad cujem grmljavinu bezim u kola dok sve ne prodje.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...