Jump to content

Fabrika Vrhunskih Stapova


Dax

Recommended Posts

Normalna stvar je imati stap sa kojim ne moras da pazis kako i koliko daleko bacas i da li si stavio 120 ili 90 gr kada pricamo o 3 i 3,5 libre. Greska ribolovca moze biti u udaranju stapa o zemlju ili neku prepreku, pregnjecenja u transportu, kacenje nenormalnih tezina ali ne i forsiranja ribe na stapu, bacanja kako ovde kazu pomorandzi, jer to samo smanjuje performansu stapa sto ne sme dovesti do loma. E sad sta je greska pomenutih ribolovaca u to ne ulazim.

Opet kazem FS stap preferiram, ali tezim objektivnosti.

To je svakako lep gest isprobati stap pre kupovine, i strasno korisna stvar, za koju se uvek opredeljujem pre kupovine, koje naravno nisu bas toliko ceste :-).

 

Pa zar ti nije 90-105g olovo i 200g 'pomorandza' na stap od 3.5lb, pa sve to iz sve snage 'na sajlu' kacenje nenormalnih tezina?!

Donesi bilo koji stap na svetu na vodu da ti pokazem kako se sa tom kombinacijom lome sve do jednog

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

]nisam razumeo jer za mene i dalje najbolji stapovi su ti koje sam spomenuo i jedni i drugi i ako se prica o fabrikama normalno je da se prica o njihovim proizvodima a ne od cega su fabrike napravljene.jer sam ja spominjao stapove u ovom postu a ne masinice kao ti.. :search:

- a mame ti tvoje jesi ti bio tad kad je puko :shok: , pa kako te nisam video .

i opet nerazumes ili nezelis da prihvatis cinjenicu kakva je i jos da ponovim da su i jedni i drugi vrhunski stapovi

a i sto bi me citirao za vrhunskog majstora nerazumem, jer zato sto nije ili ono sto kazem da boli, pa nisam rekao za sebe nego za njega

Link to comment
Share on other sites

da pucaju stapovi pucaju svi, nema stapa koji nemoze da pukne pod velikim opterecenjem, a citajuci po forumima nalazim da je vise puklo FS nego CENTURY-a e sad mozete da pljujete koliko hocete po stapovim a i po meni jer je to uobicajeno ali ja i dalje iznosim ono sto cujem i znam. kod nas u srbiju znam da je popucalo jedno 5 his-a jer sam se raspitivao da bi kupio iste a i bio sam prisutan kad je jedan puko i to kod vrhunskog majstora ovog ribolova i to mu nije jedini sto mu je puko, i to je sto znam a sto neznam je verovatno dosta vise . pa sam se raspitivao i trazio po forumima sta kazu za CENTURY jer sam odlucio da menjam firmu iako i sada posedujem i jedne i druge stapove tj. oba proizvodjaca , pa i za century sam cuo da su fg polupana dva komada u hrvatskoj i znam da je fmj jedan puko i to je sto znam , sto opet kazem kod pucanja je ljudski faktor pa cak mislim da je 80 posto lomova u transportu tj, ostecenjima u transportu.

 

Za neke stvari mora da te ispravim centurija samo u srbije je polomljeno koliko ocesh,samo proshle godine 3 kom full metali a ne jedan.U hrvatskoj nepostoji shtap koji nije lomljen milion puta.Ali samo zato jer narod je takav kakv jeste i ne poshtuje pravila proizvodjaca.Imo sam sve vrste shtapova od svih firmi.Na neke josh pecam poput centurija,anaconde,spirite,prologike,jrc.Nijedna od ozbiljnih firmi nije puko do sada pa cak i od srednjih firmi al to je zato jer poshtujem shtap i limite proizvodjaca.

Ne znaci 3,5 lb kod svakog shtapa isto.Ocete pomarandze uzmite spodove i cepaj

Link to comment
Share on other sites

Za neke stvari mora da te ispravim centurija samo u srbije je polomljeno koliko ocesh,samo proshle godine 3 kom full metali a ne jedan.U hrvatskoj nepostoji shtap koji nije lomljen milion puta.Ali samo zato jer narod je takav kakv jeste i ne poshtuje pravila proizvodjaca.Imo sam sve vrste shtapova od svih firmi.Na neke josh pecam poput centurija,anaconde,spirite,prologike,jrc.Nijedna od ozbiljnih firmi nije puko do sada pa cak i od srednjih firmi al to je zato jer poshtujem shtap i limite proizvodjaca.

Ne znaci 3,5 lb kod svakog shtapa isto.Ocete pomarandze uzmite spodove i cepaj

 

Za ovo crvenim skidam kapu,nije isto naravno da nije isto.Enigma i NG nisu ni slicni a oba su 3,5 lbs.I zajebi vise te pomorandze to su mandarine. :fool:

Bacaju veliki pva sa spiritima borcanci pa im nije pukao,ja sam bacao sa 12,6'' 3 lbs pa nije pukao,problem je kako bacas.Ako se trudis iz sve snage da zapnes nema stapa koji nece puci,''znaci'' tehnika je veoma bitna.Bacao sam dugo tehnikom preko glave za koju treba popfilicno snazno zamahnuti,pre neku godinu nagovorise me Borcanci da probam kao oni i od tada ne menjam :a018: Elegantno,precizno i dosta daleko sa poprilicno tereta a mnogo manje rizika po stap(moje licno misljenje).

Link to comment
Share on other sites

za ful znam a za ostale neznam i to znam i ko je lomio , ne ljutim se ja kao vecina i sam znas da prihvatam sve cinjenicne stvari i misljenja . i to sam i ja napisao da se sve lomi i da je u vecini slucajeva ljudski faktor u pitanju nigde nisam napisao da je taj i taj los stap vec ono sto znam.
Link to comment
Share on other sites

Za ovo crvenim skidam kapu,nije isto naravno da nije isto.Enigma i NG nisu ni slicni a oba su 3,5 lbs.I zajebi vise te pomorandze to su mandarine. :fool:

Bacaju veliki pva sa spiritima borcanci pa im nije pukao,ja sam bacao sa 12,6'' 3 lbs pa nije pukao,problem je kako bacas.Ako se trudis iz sve snage da zapnes nema stapa koji nece puci,''znaci'' tehnika je veoma bitna.Bacao sam dugo tehnikom preko glave za koju treba popfilicno snazno zamahnuti,pre neku godinu nagovorise me Borcanci da probam kao oni i od tada ne menjam :a018: Elegantno,precizno i dosta daleko sa poprilicno tereta a mnogo manje rizika po stap(moje licno misljenje).

koja ti je to tehnika daj iznesi da cujemo pa da bacamo i mi pomarandzice :unknw: ....mandarinice :lol: jer na klatno
Link to comment
Share on other sites

Ja cu zavrsiti topic, jer nicemu ne vodi. Svoje sam misljenje izneo, nikoga nisam hteo da povredim ili napadnem, a niko me nije ni ubedio u suprotno. Ono sto je zakljucak na kraju krajeva jeste da sve firme daju garancije, pa i ako pukne uzmite drugi :-). A moj greys ako pukne, ne znam sta cu jer koliko prenose zatvaraju fabriku, pa mi i garancija pada u vodu :-(. Ali, valjda nece :-)). Sve je ovo igra, u kojoj dzep jedino strada :-).
Link to comment
Share on other sites

Za ovo crvenim skidam kapu,nije isto naravno da nije isto.Enigma i NG nisu ni slicni a oba su 3,5 lbs.I zajebi vise te pomorandze to su mandarine. :fool:

Bacaju veliki pva sa spiritima borcanci pa im nije pukao,ja sam bacao sa 12,6'' 3 lbs pa nije pukao,problem je kako bacas.Ako se trudis iz sve snage da zapnes nema stapa koji nece puci,''znaci'' tehnika je veoma bitna.Bacao sam dugo tehnikom preko glave za koju treba popfilicno snazno zamahnuti,pre neku godinu nagovorise me Borcanci da probam kao oni i od tada ne menjam :a018: Elegantno,precizno i dosta daleko sa poprilicno tereta a mnogo manje rizika po stap(moje licno misljenje).

 

koja ti je to tehnika daj iznesi da cujemo pa da bacamo i mi pomarandzice :unknw: ....mandarinice :lol: jer na klatno

 

Za to moras da platis jednu dobru klopu pa da te naucimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se bojte da kažete kome je štap pukao pukao je i Šapanjcu pa šta? Peca čovek ceo život i on je naš jedini profesionalac koji je ceo svoj život posvetio šaranskom pecanju. Da li je greška do njega ili zamora materijala ( mnogo peca) nije odustao od štapova.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...