Jump to content

Evo Malo Zimskog Ribolova Bled 2012


darkoslo

Recommended Posts

sjajno Darko, prelepa voda i ribe :good:

vidim da je voda bas bistra... jel koristite neke fluoro predveze?

mozes malo da opises vodu i nacin ribolova vidim da ima dosta kamenja blizu obale pa me zanima

kakav je teren tamo gde vam je spot, kakva je dubina i sl.

Link to comment
Share on other sites

sjajno Darko, prelepa voda i ribe :good:

vidim da je voda bas bistra... jel koristite neke fluoro predveze?

mozes malo da opises vodu i nacin ribolova vidim da ima dosta kamenja blizu obale pa me zanima

kakav je teren tamo gde vam je spot, kakva je dubina i sl.

Voda je bistra ali nema potrebe za fluocarbonom,jer na dubini na kojoj se peca se ne vidi ni prst pred okom,ok prvi prilog je sniman na mestu gde je dubina oko 9 metara,drugi spot na kojem se pecalo je na udaljenosti oko 70 metara od obale,sa dubinom oko 16 metara.Na tim daljinama nema kamenja dno je ravno kao tepsija,kamenje se nalazi u nekom priobalnom delu recimo max.15 metara od obale.Sva hranilišta ribe na bledu su na nekih 70-80 metara od obale,peca se i na 120-130,zavisi od mesta gde riba prolazi,neki Italijani su lepo pecali na čak 230 metara dok je bio dozvoljen čamac i razvlačenje,od ove godine toga nema tako da se peca na nekih 70-80 metara,hranjenje isključivo kobrom i dimenziju bolili ne preporučujem ispod 18 mm,lepo se peca na 20 i 22 mm,sitniju boilu uzima klen,velika crvenperka ali samo dok šaran ne dodje ,onda je on glavni dasa.To je odprlike to ako te još nešto zanima slobodno pitaj.Pozdrav.A da zaboravio sam i ovo na nekim mestima ima i dosta mulja čak i do metar ali toga nema puno.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kako je Dare sa nocnim pecanjem? Znam da pre nije bio nocni ribolov dozvoljen, dali je to sada dozvoljeno i ako jeste dali je na samo nekim delovima jezera ili na komplentnom jezeru? 

I nebi bilo lose ako bi nam rekao kako se krecu cene ribolovnih dozvola za strance?

Hvala Dare u napred i BISTRO!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kako je Dare sa nocnim pecanjem? Znam da pre nije bio nocni ribolov dozvoljen, dali je to sada dozvoljeno i ako jeste dali je na samo nekim delovima jezera ili na komplentnom jezeru? 

I nebi bilo lose ako bi nam rekao kako se krecu cene ribolovnih dozvola za strance?

Hvala Dare u napred i BISTRO!!!!

Noćnog pecanja na žalost nema,i neće ga sigurno ni biti,lovi se do 11 uveče i zatim fajront.Ujutru možeš da zabaciš već oko 4,mislim da nećeš imati problema,naravno moraš imati kartu za taj dan.Cene dozvola su vaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuu,slušaj sad dnevna od ujutru do uveče satnicu sam ti napisao je 50 evra,dva štapa,nama čamca,nema bait boata,samo kobra ili raketa i udri,maksimalna količina hrane dnevno 5 kg.Ako misliš da ozbiljno pecaš predlažem ti tri dana minimum set karata za tri dana je 110 evra što te dodje oko 36 evra dan i moraš da ih iskoristiš zaredom.Voda je top ali mislim lično da u Austriji imaš boljih voda u okolini Vilaha,Klagenfurta i jeftinije ti je a imaš i velikih šarana kao na Bledu,ne odvraćam te ali mislim da je Bled precenjen,moja borba oko cene karata sa njima je trajala dugo ali ništa nije moglo da se uradi.Nema razlike u ceni karata ista je i za domaće i za strance.Nadam se da sam ti dobro obrazložio i BISTRO.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Voda je bistra ali nema potrebe za fluocarbonom,jer na dubini na kojoj se peca se ne vidi ni prst pred okom,ok prvi prilog je sniman na mestu gde je dubina oko 9 metara,drugi spot na kojem se pecalo je na udaljenosti oko 70 metara od obale,sa dubinom oko 16 metara.Na tim daljinama nema kamenja dno je ravno kao tepsija,kamenje se nalazi u nekom priobalnom delu recimo max.15 metara od obale.Sva hranilišta ribe na bledu su na nekih 70-80 metara od obale,peca se i na 120-130,zavisi od mesta gde riba prolazi,neki Italijani su lepo pecali na čak 230 metara dok je bio dozvoljen čamac i razvlačenje,od ove godine toga nema tako da se peca na nekih 70-80 metara,hranjenje isključivo kobrom i dimenziju bolili ne preporučujem ispod 18 mm,lepo se peca na 20 i 22 mm,sitniju boilu uzima klen,velika crvenperka ali samo dok šaran ne dodje ,onda je on glavni dasa.To je odprlike to ako te još nešto zanima slobodno pitaj.Pozdrav.A da zaboravio sam i ovo na nekim mestima ima i dosta mulja čak i do metar ali toga nema puno.

cuj bistra, pliva riba ti je gedas ona pliva dalje, a ti je jos uvek gledas :a026: najlepse jezero

Link to comment
Share on other sites

Na kom delu jezera je dozvoljeno pecanje, bio sam na jezeru i video da se peca samo na pocetku staze, desno od camaca. Mislim da je druga strana mnogo bolja, preko puta crkve.

 

Kako je na Bohinju???

Edited by Bole
Link to comment
Share on other sites

Na kom delu jezera je dozvoljeno pecanje, bio sam na jezeru i video da se peca samo na pocetku staze, desno od camaca. Mislim da je druga strana mnogo bolja, preko puta crkve.

 

Kako je na Bohinju???

Pecanje je dozvoljeno na celom jezeru,tako da tu nema zabrana.Jedino strana koja je pod šumom a to ti je kod regatnog centra,tamo je ribolov dozvoljen do deset uveče,ostali delovi jezera do 11,valjda zato što je šuma pa da ne bi nekome palo na pamet da uradi nešto čudno,npr.da uzme ribu.Bohinj je dobar za jezersku pastrmku ima ogromnih,recimo po 10-ak kilograma,šarana nema bar tako kažu niko ga do sada nije video ni upecao.Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...