Jump to content

Edit Digest


idiot

Recommended Posts

stavljam ga u mesne mixove pune proteina e sad zadnji put kad sam ga kupio nije bio beli prah vec bele polusuplje grudvice dali se to jos nekom desilio

 

kako sada da ga ravnomerno rasporedim u jaja i dali uopste vrsi funkciju koju je nekad vrsio?

 

Link to comment
Share on other sites

stavljam ga u mesne mixove pune proteina e sad zadnji put kad sam ga kupio nije bio beli prah vec bele polusuplje grudvice dali se to jos nekom desilio

 

kako sada da ga ravnomerno rasporedim u jaja i dali uopste vrsi funkciju koju je nekad vrsio?

Koristi ga bez problema, i dalje vrsi istu funkciju kao i sto je vrsio!!!

Link to comment
Share on other sites

Adit digest-ne edit

 

Shto se tice grudvica to je vlaga pri pakovanju i nije bash sve isto dal ima isti efekt kako ti preporucuju.

kako ti preporucuju ja sam ovo shvatio ... zovu nutru i pitaj za savet a mozda nisam trebao tako :unknw: :unknw: :unknw:

Link to comment
Share on other sites

Znaci kako su ti napisali da je ok.nije ok.Jer vlaga zna skroz da pokvari dejstvo.Pitanje je ko je pakovao jer iz engleske se nije desilo takvo neshto dok iz drugih zemalja jeste i ne samo adit vec i betain i dosta drugih stvari i uopshte nije isto dal je vlaga il nije.Po meni vrati prodavcu i uzmi drugo koje nije sa vlagom pa makar i sve mu flashice otvorish
Link to comment
Share on other sites

Takodje bitna stvar kod digesta je da gubi dejstvo u boilama koje stoje van friza duze od 12h(nisam siguran koja je satnica pise na pakovanju)

Ne znam koliko ti je neophodan ,mozda bi trebao pokusati povecati digestiju sa komponentama bogatim vlaknima.

Link to comment
Share on other sites

"Edit "digest u svom sastavu ima bromelain,enzim koji se dobija iz stabljike Ananasa,i trypsin,enzim koji luci pamkreas.Oba su namenjena pripremi hrane za varenje-dakle predvarenje.Poenta je da boila tretirana ovim preparatom bude mnogo lakse svarljiva nego inace.Da bi imao efekta testo mora da odstoji par sati,idealno bi bilo na 40 C ali dovoljno je i na sobnoj temperaturi.Iznad 65 C prestaje svako dejstvo-kuvanjem se zaustavlja proces pa nikakve veze nema koliko boila stoji van zamrzivaca ako je kuvana,u nekuvanim boilama ima smisla da posle odredjenog vremena gubi dejstvo.Koristi se u svim vrstama mix-a bez razlike mesni-vocni.....
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Takodje bitna stvar kod digesta je da gubi dejstvo u boilama koje stoje van friza duze od 12h(nisam siguran koja je satnica pise na pakovanju)

Ne znam koliko ti je neophodan ,mozda bi trebao pokusati povecati digestiju sa komponentama bogatim vlaknima.

a ja bas mislim suprotno jer enzimi koji su u digestu najbolje rade na 50-60 stepeni i kada se stave u friz njihovo dejsto prestaje i nemoze se nastaviti kada odmrznes boile tako bar kaze tim richardson u svojim knjigama :sleep:

jedino nism siguran dali se ti enzimi raspadnu kuvanjem ili ih kuvanje aktivira nisam bas siguran

Link to comment
Share on other sites

"Edit "digest u svom sastavu ima bromelain,enzim koji se dobija iz stabljike Ananasa,i trypsin,enzim koji luci pamkreas.Oba su namenjena pripremi hrane za varenje-dakle predvarenje.Poenta je da boila tretirana ovim preparatom bude mnogo lakse svarljiva nego inace.Da bi imao efekta testo mora da odstoji par sati,idealno bi bilo na 40 C ali dovoljno je i na sobnoj temperaturi.Iznad 65 C prestaje svako dejstvo-kuvanjem se zaustavlja proces pa nikakve veze nema koliko boila stoji van zamrzivaca ako je kuvana,u nekuvanim boilama ima smisla da posle odredjenog vremena gubi dejstvo.Koristi se u svim vrstama mix-a bez razlike mesni-vocni.....

ali kolega prvo kazes da sadrzi bromelain i trypsin to se apsolutno slazem ali zasto bi digest koristio u npr bird ili nekom lakom (uglenihidrati) mixu kada ti inzimi mogu da razloze proteine ne ugljene hidrate oni nece reagovati sa uglenim hidratima

 

e sad ako digest sadrzi i te enzime koji deluju na ugljene hidrate onda je druga prica :unknw:

Link to comment
Share on other sites

Ugljenohidratni miks uopste nije lagan,naprotiv,skrob je poprilicno tezak za varenje zato se i pribegava fermentaciji ili enzimskoj obradi,Oba enzima u addit digestu su protease-enzimi za razlaganje proteina,za skrob se koriste neki drugi enzimi.

Link to comment
Share on other sites

Ugljenohidratni miks uopste nije lagan,naprotiv,skrob je poprilicno tezak za varenje zato se i pribegava fermentaciji ili enzimskoj obradi,Oba enzima u addit digestu su protease-enzimi za razlaganje proteina,za skrob se koriste neki drugi enzimi.

a jel ih ima u digestu tih koji zazlazu secere?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...