Jump to content

Crossbow Fishing ? Usa Samo Ili ?


Recommended Posts

Da, ovaj vid lova/ribolova je poznat u Americi!
Ovo, što oni nazivaju SILVER CARP je u stvari TOLSTOLOBIK (predpostavljam beli).

Ovo se dešava na reci Ilinoi u Ilinoisu, gde su se ove ribe prenamnožile i stvaraju veliki problem autohtonim ribama (Tolstolobik je riba iz Kine).
Ameri se sada trude da pronadju načine da ove ribe ne dospeju u njihova Velika jezera, u koja se ova reka uliva!
Ovo definitivno nije način da se broj riba smanji, ali Ameri su definitivno ''ludaci'' koji vole ''lov i ubijanje životinja'' pa su se brzo dosetili kako da ovu ''muku'' iskoriste u sportsko rekreativno lovačke svrhe i pri tome lepo zarade.

Link to comment
Share on other sites

Doci ce dan kad ce se oni medju sobom ovako poubijati...  mislim da ovaj forum ne zasluzuje ove debile. Niti da se o njima govori, ni komentarise , ni pustaju kojekakvi debilni snimci.....  Ovaj forum treba iskljucivo da bude saranski forum , sportskih ribolovaca, cuvara prirode i edukacije saranskog sportskog ribolova.  I vrapci znaju...  ne kvarimo forum sa necim sto se zove: Amerikanci..!!!

Iskreno; pun mi ih je Q.... 

Link to comment
Share on other sites

Doci ce dan kad ce se oni medju sobom ovako poubijati...  mislim da ovaj forum ne zasluzuje ove debile. Niti da se o njima govori, ni komentarise , ni pustaju kojekakvi debilni snimci.....  Ovaj forum treba iskljucivo da bude saranski forum , sportskih ribolovaca, cuvara prirode i edukacije saranskog sportskog ribolova.  I vrapci znaju...  ne kvarimo forum sa necim sto se zove: Amerikanci..!!!

Iskreno; pun mi ih je Q.... 

 

 


 Zato sam i stavio u razno jer iskreno prvi put sam video ovo sad na netu trazio neka kamuflazna odela i naleteo na opremu za lov tj . ribolov samostrelom ! Iskreno Lov i ribolov sa samostrelom , obicnim lukom ili slicno nije human jednom prilikom na televizoru je bila emisija lov sa lukom pogodi jelena i jelen jos ode bog zna kolko dok nepadne ! Lov nemoze uporediti sa ribolovom jer u ribolovu postoji C&R , a u lovu , "RIBO"lovu sa strelom nema tj. ima ko voli lov , a ko ribolov .  KOlko god nama ribolovcima vo delovalo odvratno i slicno , oni vole lov , a mi ribolov  :good:
Link to comment
Share on other sites

Debili!

Potpuno debilna nacija!!!

 

I na kraju se jos slikaju sa ribom u rukama?!

Nemam reci...

 

 

Kreteni bolestan narod.............

 

 

Pitam se sta smo mi Balkanci koji svoje vode unistavamo svim i svacim osim lukom i strijelom. Pa sta cemo reci za struju, plin, dinamit, mreze, razne vrste krivolova? To je normalno jel tako?

 

Ne branim glupe jenkije ali brate nismo mi daleko od njih na ovom brdovitom balkanu. Ljudi ubijaju ribu na ove nacine samo iz razloga sto im je ugrozila njihove ostale vrste riba koje su prirodno nastanjene u njihovim vodama. 

 

Sta bi za nas onda oni trebali tek reci gdje ljudi kuci nose sve redom, i ispod i iznad svake mjere. Hranimo macke i ostale domace zivotinje sa ulovima pri tom ne misleci na sutra, na djecu kojoj treba da ostavimo prirodu onakvu kakvu smo zatekli? 

Sta bi za nas rekli da znaju da mi ubijamo sve redom iako nam te vrste nisu niti invazivne niti ih ima preko svake mjere u nasim vodama a najmanje da korovom smatramo te ribe kao oni sto smatraju ove tolstolobike? 

Sta bi za nas rekli da znaju da nam cuvari organizuju krivolov i ucestvuju u svim mutnim radnjama a ne cuvaju i ne rade posao koji bi trebalo da rade?

 

Pa i mi imamo na balkanu sada isti problem sa cverglanom. Samo je sreca sto ne rastu veci. 

 

Treba se postaviti u polozaj onog koga kudis pa onda pricati nesto i naravno pri tome krenuti prvo od sebe!

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sto volimo da zamenimo teze, to je cudo jedno!

Vidi Carp Yo Yo, ja UVEK krenem prvo od sebe, pa zato i dam sebi za pravo da likove sa snimka iznad nazovem DEBILIMA, jer nemam adekvatniji izraz za to! Tako izgledaju, a tako se i ponasaju!!!

I ne kudim ja nikoga, pogotovo ne ove iznad! Kuditi mozes normalnog coveka, debila ne! Njega nazoves pravim imenom, i stavis tacku!

I ned'o Bog da se stavim u njegov polozaj!!!

 

A to kakve su nase vode i ko je kriv za to, pisalo se, a i pisace se u mnogim temama... A ovde je tema nesto drugo!
 

Link to comment
Share on other sites




 

Quote

 

Sto volimo da zamenimo teze, to je cudo jedno!

Vidi Carp Yo Yo, ja UVEK krenem prvo od sebe, pa zato i dam sebi za pravo da likove sa snimka iznad nazovem DEBILIMA, jer nemam adekvatniji izraz za to! Tako izgledaju, a tako se i ponasaju!!!

I ne kudim ja nikoga, pogotovo ne ove iznad! Kuditi mozes normalnog coveka, debila ne! Njega nazoves pravim imenom, i stavis tacku!

I ned'o Bog da se stavim u njegov polozaj!!!

 

A to kakve su nase vode i ko je kriv za to, pisalo se, a i pisace se u mnogim temama... A ovde je tema nesto drugo!

 

Da, tema je sasvim nesto drugo, kao i sto je problem negdje sasvim drugo pa se jenkiji gledaju crnim ocima. Ne volim ih ni ja ali ih shvatam kad je u pitanju izlov invazivne vrste, ma kakvom metodom on bio upraznjavan!

Link to comment
Share on other sites

Niti je ovo izlov, niti je ovo nacin koji bi se upraznjavao da je izlov u pitanju!

Ovo je tipicno izivljavanje dvojice Rambo debila!!!

 

Ekvivalent ovoj prici koju Ti pricas je i onaj potez kada ribari pecaju americkog somica pa ga samo bacaju iza sebe onako i puste ga da umire na suhom. Isti scenario patnje se desava i u tom slucaju samo je razlika u velicini ribe. Cak sta vise cverglan je i ukusniji od tolstolobika. Steta sto ne naraste veci pa da i mi njega hvatamo lukom i strijelom! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Ekvivalent ovoj prici koju Ti pricas je i onaj potez kada ribari pecaju americkog somica pa ga samo bacaju iza sebe onako i puste ga da umire na suhom. Isti scenario patnje se desava i u tom slucaju samo je razlika u velicini ribe. Cak sta vise cverglan je i ukusniji od tolstolobika. Steta sto ne naraste veci pa da i mi njega hvatamo lukom i strijelom! 

Napisah li ja malo iznad da volimo da zamenimo teze?

Ili to nisi video, ili nisi shvatio?

 

Sta god da je, ja ti zelim da na svakoj vodi na kojoj budes, "UHVATIS" lukom i strelom, ili na bilo koji drugi nacin, sto vise americkih somica, jer su ukusniji od tolstolobika...

Link to comment
Share on other sites

Napisah li ja malo iznad da volimo da zamenimo teze?

Ili to nisi video, ili nisi shvatio?

 

Sta god da je, ja ti zelim da na svakoj vodi na kojoj budes, "UHVATIS" lukom i strelom, ili na bilo koji drugi nacin, sto vise americkih somica, jer su ukusniji od tolstolobika...

Surovo Druze Stari!

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ne znam da li ste gledali mozda na Discovery-ju njihov problem sa sneakhead-om.. Invanzivna vrsta koja je pretila da uništi sve Američke vode. Ljudi su uništili, tj zatrovali celu jednu reku zbog toga. Koliko se sećam reka nije bila tako mala, ne znam baš koja je, davno sam gledao. Tako se radi izlov invanzivne vrste, ako mora. A ovo, ovo je čisto iživljavanje i bolest koje će im se vratiti pre ili kasnije. Je**m im majku bolesnu idiotsku baš. A što se cverglana tiče, kao njima vrlo retke i drage ribe, nek dodju kod nas pa nek ga u svojim debelim kretenskim guzicama nose u njihovu idiotsku "obećanu" zemlju. Stoka.
Link to comment
Share on other sites

Quote

Napisah li ja malo iznad da volimo da zamenimo teze?

Ili to nisi video, ili nisi shvatio?

 

Sta god da je, ja ti zelim da na svakoj vodi na kojoj budes, "UHVATIS" lukom i strelom, ili na bilo koji drugi nacin, sto vise americkih somica, jer su ukusniji od tolstolobika...

 

:D 

 

Neka je i Tebi bistro uvijek !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...