Jump to content

Tresetiste - Pomoc


Recommended Posts

Pozdrav svima, u avgustu ove godine idem da pecam 4 dana na jezero Tresetiste.

Treba mi pomoc oko izbora boila i taktike pecanja.

Prosle godine sam probao na SBS M1, imao 3 ribe. Ove godine sam mislio da isprobam od Nutre 3D+pulm shellfish ili salmon plus glm+liver extrakti. Dosad sam koristio samo Nutrine proizvode, ali planiram da probam i Solarove (Clubmix ).

Molim vase misljenje u vezi izbora mixa i aroma za ovu vodu, koja aroma peca najbolje leti na tresetistu?

Negde sam cuo da nije bas najbolje na tresetistu ako je boila napucana sa hemikalijama i aromom.

Drugo pitanje je koliki je riblji fond tamo, koliko kg boila treba? Taktika pecanja, spot sa boilama bez hemikalija i na dlaku bolia napucana ili  :sorry: ?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Tresetishte je pravi komercijalni revir. To podrazumeva veliki pritisak na vodu ribolovaca koji se stalno smenjuju na mestima,  sa raznim mamcima, tako da je teshko dati pravi savet shta ce raditi u avgustu. Proshlog vikenda bio sam na Tresetu sa bruderom i proshli smo jako lepo. On je hranio spodom svoje mesto a ja sam prackao boile na svoje hranilishte. Za dva ipo dana potroshio sam 1.5 - 2 kila boila. Mislim da cesh najbolje proci sa mamcem- boilom u koju imash poverenja tj. sa kojom si i ranije imao rezultata na razlicitim vodama. Meni je radila kombinacija jagode i M1 promera 12mm, ali dobijao sam ribu i sa skvid oktopusom, zato da ponovim, pecaj na mamac u koji imash najvishe poverenja i sa taktikom koja je i na drugim vodama davala rezultate.

U razgovoru sa Ivicom oko ribljeg fonda, dobio sam info da uskoro stize josh jedna tura ribe , nekih 40 kom 15+ i medju njima i jedan dragulj od 24 kg. Oko devet tona ribe ima Treset - Ivicine reci u koje ne sumljam, shto znaci nema sekiracije vec se spremaj i planiraj.

Bistro

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru! Uglavnom svi pecaju tamo na M1 i squid octopus ili bilo koga pitam svi savetuju da to da napravim, hmmm. Do tada ima jos dosta vremena da se pripremam (finansijski :)    ) pa napravicu 4 vrste.

Nabavi cu i 12 roller, sada pravim 14mm a za kobru 18mm ku.

Ako jos neko ima neke ideje ili iskustva sa tog jezera molim neka podeli sa nama :)

Squid octopus od kojeg ste mixa pravili? jer vise solar ne proizvodi, poznajem samo nutra proizvode, mada puno ljudi hvale i solarove proizvode, vreme je da pocnem da experimentisem.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...