Jump to content

Takmičenja Sa Ograničenom Količinom Prihrane


Recommended Posts

Dešavanja na pojedinim revirima i loše vesti o uginuću ribe, nanovo nameću temu, toliko puta pokrenutu.

Jedino rešenje na revirima kojima su takmičenja prioritet i osnovni izvor prihoda, je ograničenje količine prihrane. Ujedno osnovno sportsko načelo o startnoj ravnopravnosti ekipa time dobija puni smisao.

Poziv organizatorima, vlasnicima voda i zaljubljenicima u takmičarski ribolov oko promovisanja ove ideje.

Bistro!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To bi bilo jako lepo kad bi moglo ali ko ce ga znati da li ce moci.

Ako sagledamo realnu situaciju,a ona kaze tabelarno da svaki saran pojede 7% svoje tezine(mislim da sam dobro zapamtio ako ne ispravite me),tako da svako moze izracunati koliko je potrebno hrane za zivot sarana.Npr jezero ima 7 T ribe znaci 490 kg je potrebno baciti ribama e sad je pitanje da li je to svaki dan ili svaki drugi ili treci?Kad bi to svi imali u vidu,znali bi da samo takmicenje i hrani ribu sto smanjuje troskove samom vlasniku jezera.Kad bi se uvelo revolucionarno ogranicenje hrane,pa da Vas pitam da li bi mogli da pecamo za nekih 500 din dan ili ti 700 din?Mislim da bi sa tim mogli da u ovoj siromasnoj zemlji zatvorimo sve revire ili da bude privilegija ljudi kojih imaju para da plate sve to.

Gde sad da  covek da svoj glas nisam siguran bas,volimo da pecamo ali i da uhvatimo puno ribe,malo hrane baciti ko ce nadoknaditi manjak koji je realan u samom jezeru jer prirodne hrane nema ni zero.

Takmicenja,da se osvrnemo na njih,i ona su potrebna jer se ljudi druze,nadmecu i pokazuju svoja umeca,hrani se riba i vasnik zaradi sto je i cilj.Ako uzmemo u obzir slobodno pecanje i kad je prazno jezero sta onda???

Ako pogledamo suma sumarum,sve je kako i jeste najbolje u datom trenutku,dajmo sansu i vlasnicima da se oporave i stanu na noge ako smo realni ulozili su ogromna sredstva.

Pravo da vam kazem ne znam kako bi i sta licno uradio da ja imam jezero jer problematika je velika a svi smo u pravu sa svoje strane gledista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Koliko ima sarandzija zainteresovanih za takmicenje u kome se boduje pet najvecih riba?

Licno mi deluje zanimljivo i verovatno neizvesno do kraja. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...