Jump to content

Sportex The One


Recommended Posts

Novitet iz Sportexa sa kompletnom novom tehnologijom izrade carbona za ovaj stap koji su nazvali THE ONLY ONE

 

Sportex One

 

Innovative carp rods for the highest claims "The only ONE" A truly unique new carp rod, which is made ​​of 100% Based on our revolutionary new Helicore blank technology. Here we use just as in the absolute and Hyperion rods the new Powerlux © material from 3M, but in the highest possible quality level "Powerlux © 1000". The advantage of the material lies with the resin penetration of the carbon fiber mesh with silicon spheres nano-based. The extremely small nano-particles connect the carbon fiber almost complete freely, resulting in one-third higher strength of the blank. One method that is proven to be better than all conventional nano-processes. The ONE rods are thanks Helicore Blank very easy, insanely fast, and extremely durable. Thanks to the perfect charging the Helicore blanks can be achieved with this rod amazing throws. Due to the incredible speed of the blank is after the throw completely vibration-free and is immediately available. Due to this property, a wide, purposeful accurate casting with ONE is easily many times. The semi-parabolic action with the strong backbone ensures that a first attempt can be set properly even at long distances and the fish in the drill is always under control. The ONE rods have a very complex and sophisticated surface design, which by the modern black FUJI Alconite K-rings and a specially coated for SPORTEX ONE rods black FUJI Double Hood role holder is reinforced. This special role holder, it is possible to use either a little further forward or backward to position the reel on the rod and make individual fine adjustments. The 12 ft models are equipped with a 40'er start ring. This is probably the best carp rod, we 've ever built. Convince yourself!

 

dimenziju su 3,60 3lb i 3,60 3,25lb al cena je 623 i 655 eur kom

 

http://img837.imageshack.us/img837/5618/oso8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Za te pare su mogli makar da stave Fuji SIC K sprovodnike, cak ni prva 50mm karika nije Fuji K!!!

Fuji Titanium SIC K guide je morao ici na ovaj stap ukljucujuci i prvu 50mm da bi se opravdala cena!

Ovako deluje da je blank vrhunski ali su ustinuli na opremi... 

Link to comment
Share on other sites

Staviti prvi sprovodnik 'obican' 50mm, a ostatak K guide je totalna glupost!  ( K sprovodnici izmisljeni da bi se izbeglo mrsenje strune na istim )

Najvise mrsenja se desava upravo na prvom provodniku ( u ovom slucaju obicna 50mm ),

ostali su mogli da budu bilo koji, tj. ne moraju da budu K s' obzirom da oni samo 'sprovode' gotovo ispravljen najlon...

Takodje, razumem i zasto je prvi provodnik obican, cena Fuji K 50mm sprovodnika je gotovo kao jedna trecina ostatka sprovodnika!

Uzevsi u obzir cenu ovo po meni nisu smeli da rade...

Isti slucaj je cini mi se i sa Daiwa Basiair stapom, Prva obicna 50mm, a ostatak Fuji K?!

Link to comment
Share on other sites

Generalno ne preporucujem novi stapovi od firme sportex. 

Nemora da znaci da su ove nove stapovi lose. Ali se za razliku od pre 5-6 godine( mozda i vise)  nijedan stap ne proizvede vise u nemacku (tacnije u Ulm). Nego od kad je firma prijavila konkurs, odnosno prodala tehnologiju firme Ockert sve se vec proizvede u kini.

 

A ja mislim da su i 100€  za made in China vec previse. A 600€ je cena koja treba sugerise "made in germanija"...

 

 

Ja imam stare FBC, i ne prodajem ih za nikakvu paru. Ovo novo, ovde u nemacku niko ne zeli...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da Deksonju nista lose nije sa tim rekao da Nemci nece vise ovde te stapove da kupuju jer poznaju i love sa Sportex produktima od samog pocetka i merodavnisu da daju svoje misljenje ;)Sad sto Nemci nece da kupuju vise produkte od Sportexa neznaci da druge zemlje netreba i nece kupovati  :hi:

Link to comment
Share on other sites

Ma to sto je proizvodnja u kini neznaci da je losijeg kvaliteta nego sto se jedno vreme pojavili neki blankovi nesto preko madjarske neznam ni ja ali znam da subradjeni kao originali a to nije proslo nikakvu nemacku kontrolu nego su neke teske kopije a finis odradjen kao original.
Link to comment
Share on other sites

Ma brate al uvek ista prica,novo ne valja nista,staro je mnooogo bolje,čredpostavljam da ima stvari ali ne bas sve lebe mekani,ja ovaj stap nebi nikad ni na poklon zbog tih sabanskih vodjica npr. :)
Link to comment
Share on other sites

Rekao sam ja, da nemora d znaci da du lose. Verovatno su ekstra stapove.

Već što sam hteo da kažem je, da se štap najverovatnije u kini proizvodi, i nemogu da prihvatim da se ovakav proizvod na evropsko tržište prodaje za van pametnu cenu. Samo da bi Ockert imao marshu od 300%. Nije realno....

To kao da bi kinezi pravili yugo coral" ONE " a prodavali u srbiju za 20000 evra.

 

Zato su stare sportex bolje. Cene su realnije....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...