Jump to content

Ii Masterbih & Totalcarp.rs Cup Tresetište Od 10.07-13.07 2014, 72H


Recommended Posts

Mozda su pogresili sto nisu napisali Boban ne sme da pobedi!Salim se naravno!

 

Citam i pitam se da li su ljudi koji pecaju takmicenja  uvek spremni na neku prevaru!?!

 

Ne verujem bas da su svi spremni da cilj opravdava sredstva ili je to samo u nasim glavama.Verujem da nije sve bas tako skepticno jer ako smo u sumnji bilo kojoj zasto se odrzavaju takmicenja,da li je komsija uhvatio toliko ribe,da li su je doneli pa zato pobedio,koji mamac koristi nocu, itd.

Svako ko peca treba da bude fer prema samom sebi a ko pokusava nesto drugacije,javno napisati i zabraniti da se takmici.Sad ce neko reci pa ima pare i uplacuje za razliku od mnogih koji nemaju.Moguce je da je tako ali takvi kvare takmicenja i svi ce pricati samo o tome,nepravilnostima, a ne o nekom uspehu ribolovca ili osporavati na svaki nacin pobedu.

Celo drustvo treba da se malo promeni a  jedno takmicenje bilo koje velicine,mislim na kotizaciju,treba da bude fer i korektno jer dobro uvek ide sa dobrim.

MOzda je sve ovo idilicno ali ja to tako vidim,mada pare su cudo!

Pravila nisu protiv nikoga. Ali mislim da nije fer, kad smo stavili limit na 30kg bojle i izmerimo to kolicinu kod svakoga pre pocetka takmicenja, a tokom prve noci neko izadje u auto i donese jos koliko mu je potrebno....

A necemo ni to dozvoliti da neko donese 20x500g kao hookbaits... A da o PVA materijalima da ne pricamo... "ostao mi je u torbi sa drugog takmicenja, ali nisam koristio..." Znamo zasto se moze koristiti samo konac i traku...

Na jezero tresetiste ni na slobodno pecanje ne sme ostaviti stapove bez nadzora. Svi znate i to zasto je to tako. Ako mislite da je ovo pravilo protiv Bobana, gresite. On i prosle godine izvadio stapove, otisao u prodavnice, vratio se i nastavio takmicenje.

Imali smo neke zalbe prosle godine, pa zbog toga jos malo smo ojacali pravila. Pokusali smo zatvoriti male kapije... Znamo da ako neko nece da bude fer, onda dzabe sva pravila i dzabe kontrolisemo sve... Ali pokusamo da damo istu sansu svakome...

Danas sam pricao sa nekoliko ucesnika i svima odgovaraju pravila...

Ako svi pecaju po pravilniku i budu fer igraci, onda nebi trebalo da smeta nikome, ono sto je pisano sa crvenim slovima i nebi trebalo da bude nikakav problem.

 

Dukas, nama ne treba da svi budu spremni na prevaru, dovojno je samo jedna ekipa...a od 18 uvek se nadje... A taj jedan ce pokvariti takmicenje svim ostalima, koji su bili fer igraci...

"Svako ko peca treba da bude fer prema samom sebi a ko pokusava nesto drugacije,javno napisati i zabraniti da se takmici."

Slazem se sa ovima u potpunosti! Ali ipak su potrebne pravila i ako neko ide protiv pravila, znaci pokusao "drugacije", onda ide ovo sto ste vi napisali.

I dobro ste napisali na kraj: pare su cudo!

 

Na takmicenje sudice Sasa Pajovic.

 

Lep pozdrav!

Roland

ps: jos uvek nema interneta na jezeru i signal je jako slab, ali pokusacu da liste nekako budu postavjeni na internet

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...