Jump to content

Najlon X Zoga 0.29 ?


caki

Recommended Posts

http://s4.postimg.org/akgdk7d3x/20140302_193534.jpg

 

 

Da li je neko motao ovaj najlon na masinice i ako jeste da li je primetio da li mu je debljina najlona bas ta koja pise na pakovanju samog .

 

Malopre sam skidao stari najlon sa masinica koji je bio SUFIX TRITANIJUM 0.30 I krenuo da motam ZOGU na kojoj pise da je 0.29 , na spulnu je stalo manje zoge za celih 87 metara  ( posto imam merac )  i tacno merim kolicinu najlona na spulni . Dva puta sam proveravao i oba puta ista prica !!!

Da li je jos neko primetio isti problem i da li je moguce da je toliko promasena dimenzija najlona , vidljivo je i golim okom razlika u debljini izmedju   SUFIX-a koji izgleda dosta tanje iako je 0.30 i   ZOGE   koja je 0.29 a uocljivo je deblja , inace najlon je motan na DAIWU turnament entoh 4500 na koju staje 0.32 najlona 325 metara a sa ZOGOM sam je napunio sa 308 metara sto bi trebalo da stane bar 400 metara 0.29 !!!!

Link to comment
Share on other sites

Sta te to cudi, pa svi varaju za debljinu. Reklama je cudo. Mislim da je najpostenije ko ameri iskazati nosivost u librama.

 

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

ima firme koje iskazuju nosivost na cvoru a ima i one koje izrazuju nosivost na samom najlonu

 

imao sam isti najlon koristio ga cele godine,al uopste nisam obracao paznju na to koliko staje na spulni,uvek uzimam odvise i motam dok ne stane kao salivena

Link to comment
Share on other sites

Radi primjera.Pitao sam direktno shimana zasto je kod engleske varijante technium daleko manje nosivosti nego u evropi,jel je to neki novi tournament il surf il isti stari technium.

Odgovor je da englezi vole da pise izdrzljivost na cvoru dok u evropi je izdrzljivost najlona i da je identican najlon svugde.

Link to comment
Share on other sites

razumem primer u potpunosti,ali opet mi nije jasno kako moze da pise debljina najlona 0.29 ako ona to realno nije?

to ipak nema veze sa nosivoscu na cvoru ili bez...

Jel po sredi markentiski potez da se docara kako je ova 0.29-ka  jaca od drugih firmi,a ustvari je recimo lupam 0.31.

Link to comment
Share on other sites

Pa prosto je - LAZU (nazovimo stvari pravim imenom) da bi se ti lozio kako je .29 od firme A izdrlzljiviji od 0.30 firme B. Imas onaj pdf na sajtu tackleboxa sa realnim promerima i realnim nosivostima...
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...