Jump to content

Sarulesti I Moguci Problemi


Dukas

Recommended Posts

pre_1402859509__imag0189.jpg

 

Ovo je slika koja pokazuje kako moze da bude velikih problema ako pecate blizu trske,rogoza,trave,granja itd.

 

U samom pocetku pecanja na Sarulestiju gde smo pecali imali smo tj Jovan, plato sa pocetkom od 300m daljine i ide ukoso u desnu stranu pa do nekih 450m.Plato je na dubini od 0,7m i opasan je skroz sa rogozom i retkom trskom i izgledao bukvalno kao ostrvo.

Pecalo se tik uz trsku sistem save kopca i olovom od 200gr i 150gr.Pri pecanju sarana i dizanjem stapa u vis a olovo ostaje na sistemu, riba je uvek odlazila i trsku,rogoz i pravila snop gde se okrenula par puta kao na slici i oslobodila se udice.Jova je pricao samnom o tome problemu i dao resenje koje ce da oproba.Sam gornji deo osiguraca kopce je stavio samo na vrh.Kad je saran povukao sistem, olovo je spalo i saran je uvek odlazio desno od ostrva  u dubinu.

Moguce je da u trenutku zabadanja udice u usta sarana,kad pocna da mlati glavom i kad nema otpora kao da se zbuni i odlazi u dubinu dok cim oseti olovo zeli da se oslobodi udice i trazi prepreku koja ce mu to  omoguciti.Spadanje olova je dosta skupo a kao zamena mogu da budu kamenje na gumici.

 

Jedan savet ako se nadjete kod nekog granja ili takvih prepreka pa se moze oprobati ova tehnika koja je dala rezultat.

 

pre_1402860600__imag0188.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Slazem se Dukas sa ovim sto si napisao. Nikad nisam imao priliku da posetim ovo jezero,ali na nekim jezerima mi se desavalo da pecam blizu granja ili trske i na isti nacin koji si spomenuo sam izgubio par riba. Posle toga sam probao da kad podignem stap i imam ribu na njemu kad vidim da odlazi u granje ili trsku i da nemam sanse da ga zadrzim jednostavno spustim naglo vrh stapa ka vodi i ispadne da je skroz popusteno ,sto je u velikom broju slucajeva razultovalo da saran stane i promeni pravac kretanja ka cistini.

Nadam se da nisam promasio temu bas u potpunosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...