Jump to content

Slaganje Dužine, Provodnika I Veličine Špulne


Recommended Posts

želeo bih da mi neko od iskusnih kolega, objasni da li na štapovima free spirit Hi s 12ft 3 lb, sa prvim provodnikom 40mm, može da ide

aero technium 12000xtb? ili bi trebalo zameniti provodnike na 50mm ... do vrha.

Link to comment
Share on other sites

Mozes da ides na takozvanu LC varijantu gde je prvi provodnik do masinice 50 mm a i ostali provodnici su nesto siri nego kod standardnih ali ovo 50mm do vrha uopste ne kapiram sta hoces da kazes ili postignes  :unknw:

Link to comment
Share on other sites

želeo bih da mi neko od iskusnih kolega, objasni da li na štapovima free spirit Hi s 12ft 3 lb, sa prvim provodnikom 40mm, može da ide

aero technium 12000xtb? ili bi trebalo zameniti provodnike na 50mm ... do vrha.

Zasto mislis da bi ista popravio bacanje (pretpostavljam da zbog toga pitas) ako bi promjenio prvi sprovodnik sa 40 mm za sprovodnik od 50 mm i tako redom do vrha? 

I naravno da ta masina pase uz taj stap itekako. 

 

Link to comment
Share on other sites

Imam te mašine i mislim da su prevelike i preteške za taj štap.pecao sam nekoliko puta na te štapove i po meni bi im legle basie crne ili AT Mg,a najpre ultegre u veličini 5500
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nisam želeo da stvaram zabunu, ali pitanje zamene provodnika sa 40 na 50, je značilo, zamena kompletno od 50 pa nadalje sve do vrha, sa pitanjem da li bi se nešto popravilo u daljini zabacivanja ili sl.Iz svog skromnog iskustva u pecanju šarana na ovaj novi način, kao i priličnog bogatog tehničkog obrazovanja, mislim da nema mnogo veze, ali sticajem okolnosti, imam ovu kombinaciju, štap-mašina, kao garnituru, pa sam mislio da me vi kao mladi ljudi i iskusne šarandžije, možda posavetujete. Hvala svima koji su mi odgovorili, bez obzira na mišljenje, da je kombinacija dobra ili loša. Šikijev predlog mi se najviše sviđa ali je malo preskup (AT Mg)

U svakom slučaju ću probati i sa ultegrama 5500 xtc, koje imam, pa ko zna? Hvala drugari.

Link to comment
Share on other sites

Neces dobitii nista,samo ces izgubiti.

Prva stvar je sto je taj stap previse fin za te karike jer nije to bacacki robustan stap koji nosi velike masine sa spulnama sireg precnika pa da ti trebaju vece karike koje moraju da "prime" taj pocetni udar najlona na njih prilikom zabacaja.

Drugo sto ces ga bespotrebno opteretiti pa ce ti sam "odziv stapa" biti mnogo sporiji.

Bolje da promenis masine i stavis te sa manjom spulnom kada ih vec imas.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Apsurdno je staviti sve provodnike od 50mm. Oni moraju da se srazmerno smanjuju od drske ka vrhu. Za dalji izbacaj ces morati da poboljsas tehniku bacanja na prvom mestu.

Shoga ! nije valjda da si me tako razumeo. Pa podrazumeva se 50,40,30,20,16 i vrh 16 ili 40,30,20,16 i vrh 12 ili kombinacija sa vrhom kako hoces.

Edited by Jocan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Shoga ! nije valjda da si me tako razumeo. Pa podrazumeva se 50,40,30,20,16 i vrh 16 ili 40,30,20,16 i vrh 12 ili kombinacija sa vrhom kako hoces.

Nisi najbolje objasnio. Napisao si 50mm sve do vrha sto me je zacudilo ali naslusao sam se svakakvih ideja pa me nista ne moze iznenaditi. Izvinjavam se zbog nesporazuma. Ipak te ne poznajem pa ne mogu da znam koliko se razumes i sta se podrazumeva. Ja sam lose razumeo :good:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...