Jump to content

Jezero Zabar,otvaranje Sezpne 2015


Recommended Posts

Prenosim sa drugog foruma detalje da se zna tko je kriv i odakle je a ne da govore evo Vinkovćana skljanjaj pribor i da se opravdaju druga dvojica iz ekipe koji pojma izgleda nisu imali,tekst napisao vlasnik ukradenog pribora:

 

Kako bi se ovakve pojave smanjile i iskorijenile odlučio sam svoje ružno iskustvo podijeliti s Vama u tekstu koji slijedi (oprostite mi ako je napisano malo opširnije):

Naime, prošlog vikenda 23.-26.04 održan je proljetni kup – otvaranje sezone na Jezeru Žabar u trajanju od 72 sata (četvrtak 12:00h-nedjelja 12:00h) na koji sam se prijavio skupa s kolegom Damirom ekipa CT Simply.
Prijavilo se 19 ekipa, uglavnom poznatih kolega i prijatelja šaranskog ribolova iz okolice. Nakon okupljanja i kraćeg druženja s ostalim ekipama te pića dobrodošlice izuzetno gostoljubivih domaćina pristupilo se izvlačenju pozicija pri čemu sam izvukao poziciju broj 3, predzadnje postavljena pozicija na malom poluotoku (iza nje se nalazi samo još jedna, pozicija broj 4 i tu završava poluotok). 
S obzirom da je riba relativno slabo radila na tom dijelu jezera bilo je slobodnog vremena za obilazak i druženje sa susjednim ekipama (i samo takmičenje je bilo tipa druženja, bez novčanih nagrada).
Također su i nama na poziciju svraćali gosti sa svih strana, ponajviše prvi susjedi s pozicije broj 4 ekipa CT Peraja Baits jer smo mi njima bili i jedini susjedi. Sve pet, vesela ekipa, opušteno druženje bez tajni i skrivanja mamaca, čak smo i lovne boile razmjenjivali.

Nemili događaj se dogodio u noći s petka na subotu u vremenu između 00:40h do 1:45h, u tom periodu sam ušao u šator u kojem je već spavao moj kolega Damir i zaspao sam možda sat vremena kad me je u 1:45h probudio indikator odnosno griz na moj desni štap. Nakon nekoliko minuta borbe izvadio sam šarana i spremio u carp sack, nakon čega sam posegnuo za rezervnim štapom koji se nalazio metar ispred šatora i primijetio da na njemu nedostaje rola ( Aerotechnium XSB MgS), također i sva tri spod štapa koji su stajali tik uz šator su bila bez rola (dvije nove Shimano Ultegre i jedna Daiwa Emblem Pro) dakle ukupno 4 role su nestale sa štapova. Svi nailoni su bili pregriženi role odvrnute, a sistemi i spombovi stajali ispod štapova. Istog trena sam nazvao Mišu koji je glavni i odgovorni za ovo takmičenje i jezero te mu javio da smo pokradeni. Pošto se naša pozicija nalazi blizu ribočuvarske kuća brzo je došao do nas te se i sam uvjerio u isto. Nakon toga ribočuvar je obišao cijelo jezero i sve ekipe i utvrdio da nikome drugome ništa ne nedostaje, jezero je svakako bilo zatvoreno za ulazak bilo kome tako da nitko nije mogao ući osim preko poljoprivrednog imanja s druge strane jezera a da bi došao do nas mora proći uz i kroz boxove četiri druge ekipe.
Također smo primijetili da nam nedostaje i karbonska cobra Coya koja je stajala na stolu tik uz Iphone koji nije ukraden. Sumnja je tada nažalost (ili na sreću) pala na nekog od takmičara iz susjednih ekipa. Iako smo zajednički došli do zaključka tko bi mogao biti lopov, s Mišom sam se dogovorio da pričekamo jutro i do tada da malo razmislimo što činiti te da i on mora izvijestiti vlasnika jezera gospodina Miška i s njim se dogovoriti oko novonastale situacije.

Jedini čovjek kojeg sam taj dan prvi put susreo i upoznao (a bolje da nisam) bio je Darko Čirinji – „Darac“ iz Starih Mikanovaca koji je lovio za Peraja Baits na poziciji br.4, a prethodnog dana je u našem boksu proveo dosta vremena pri čemu smo razgovarali o priboru, boliama i svemu ostalom. Bio je frustriran sa taktikom svoje ekipe pa je došao k nama na pelinkovac (jedno 5-6 puta tako) da se malo smiri. Naizgled ljubazan, fin i kulturan dečko kao i većina ribolovaca koje poznam.

Da skratim malo priču. 

Ujutro sam sačekao Mirka Peraicu (sponzora ekipe Peraja Baits) koji je iz zdravstvenih razloga spavao u ribarskoj kući pa ga je Mišo već upoznao s krađom koja se dogodila tijekom noći. 
Mirka inače smatram svojim dobrim prijateljem kojem vjerujem i poznajem dobrih 15 godina i s kojim sam skupa i često lovio, pa se nisam ustručavao reći mu da Damir i ja sumnjamo samo na jednu osobu na jezeru – njegovog člana ekipe Darca. Za vrijeme tog razgovora je već bilo odavno svanulo i primijetili smo i shock leader od naših pokradenih rola koji se pružao prema njihovoj poziciji koji je otklonio sve dvojbe. Jedino smo se plašili gdje se nalaze role, odnosno gdje su sakrivene.
Kad se Darko probudio i uputio prema toaletu, Mirko i Anđelko (treći član njihove ekipe) su pretresli Darkov auto u kojem su pronašli skrivene otuđene role i kobru.
O svemu smo obavijestili organizatore, vlasnika i direktora Jezera Žabar koji odmah došli i Darku Čirinjiju naredili da nam vrati opremu koji je ukrao i istog trena su ga udaljili s jezera zauvijek.

Ovim putem zahvaljujem Mirku Peraici i Anđelku Kopić koji su nam pomogli pronaći ukradene stvari, također želim zahvaliti organizatorima, vlasniku Jezera Žabar Mišku, te Miši Jović i ribočuvaru Slobodanu na velikoj pomoći i profesionalnom odnosu u ovako krajnje neugodnoj i nepredvidivoj situacji...

Mario Živković, CT Simply

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

evo da i ja iznesem dio svoje price. taj dan sam malo vise popio i sijecam se svega do 23:oo poslije toga se nicega nesijecam znam samo da ujutro kada sam se probudio role su bile u autu a taj silk sto je vodio do moga auta jeli to nije toliko naivno napravljeno. da sam imao neku namijeru uzeti od nekoga nesta napravio bih to bolje te bih role sakrio da se nenadju bilo gdje bi ih skrio nebih bas ispod sjedala i taj bih silk sakrio nebih ostavio da se tako vidi i vodi prema mome autu. problem mi je taj alkohol koji me prati vec nekih 10 godina i bog me opominje puno puta 2 auta sam razbio i jos stosta ali nikada da se opametim i dalje sam terao po svom dok mi se nije desila sada ova glupost koju je prouzrokovao opet jebeni alkohol, i definitivno sam doneo odluku da za mene nije alkohol. i da ga ostavljam zauvijek. svi ljudi koji me dugo poznaju znaju da nebih nikome nista lose napravio ako nisam pomogao nisam ni odmogao to mogu svi potvrditi, 15 godina pecam i nisam nikada napravio nikakvu glupost i onda se desi to, i odmah me treba razapeti, napravit cu si kriz ispred kuce i razapnite me, zao mi je zbog svega sto se desilo i kajem se jako zbog toga

Link to comment
Share on other sites

evo da i ja iznesem dio svoje price. taj dan sam malo vise popio i sijecam se svega do 23:oo poslije toga se nicega nesijecam znam samo da ujutro kada sam se probudio role su bile u autu a taj silk sto je vodio do moga auta jeli to nije toliko naivno napravljeno. da sam imao neku namijeru uzeti od nekoga nesta napravio bih to bolje te bih role sakrio da se nenadju bilo gdje bi ih skrio nebih bas ispod sjedala i taj bih silk sakrio nebih ostavio da se tako vidi i vodi prema mome autu. problem mi je taj alkohol koji me prati vec nekih 10 godina i bog me opominje puno puta  2 auta sam razbio i jos stosta ali nikada da se opametim i dalje sam terao po svom dok mi se nije desila sada ova glupost koju je prouzrokovao opet jebeni alkohol, i definitivno sam doneo odluku da za mene nije alkohol. i da ga ostavljam zauvijek. svi ljudi koji me dugo poznaju znaju da nebih nikome nista lose napravio ako nisam pomogao nisam ni odmogao to mogu svi potvrditi, 15 godina pecam i nisam nikada napravio nikakvu glupost i onda se desi to, i odmah me treba razapeti, napravit cu si kriz ispred kuce i razapnite me, zao mi je zbog svega sto se desilo i kajem se jako zbog toga

Ето видиш да је крив алкохол за све. У праву си ти. Да си био трезан боље би ти њих сакрио!!

Еееееј четири машине скинути па се не сећати или као неко хтео да ти намести, та мани се објашњавања, добро си ти прошао чим ти можеш да куцаш по тастатури! 

И да ти дам савет : "Пиј у дупе а не у главу"

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

alkohol je zlo i nikome nista dobro nije doneo, sve gluposti u zivotu sto su mi se desile bile su taj jbni alkohol

 

onda ti je bolje da se lecis od pica i kleptomanije nego da ides na pecanje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam odmah na pocetku rekao da je trebalo cijelu ekipu koja je sa tobom dosla ili sa kojom si dosao obiljeziti pa se vi kusurajte izmedju sebe. Ovo ovako sad ispada da prebacujes lopticu i krivnju na drugog i tako moze u nedogled.
Sreca tvoja ili vasa pa se niste tako zajebavali na Smolucoj na otvaranju, ne bi ti tako lako i citav otisao sa vode.
Nego se ti poklopi po usima i sad ti preostaje da pecas divlje vode. Ima i tamo dobrih riba.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

evo da i ja iznesem dio svoje price. taj dan sam malo vise popio i sijecam se svega do 23:oo poslije toga se nicega nesijecam znam samo da ujutro kada sam se probudio role su bile u autu a taj silk sto je vodio do moga auta jeli to nije toliko naivno napravljeno. da sam imao neku namijeru uzeti od nekoga nesta napravio bih to bolje te bih role sakrio da se nenadju bilo gdje bi ih skrio nebih bas ispod sjedala i taj bih silk sakrio nebih ostavio da se tako vidi i vodi prema mome autu. problem mi je taj alkohol koji me prati vec nekih 10 godina i bog me opominje puno puta 2 auta sam razbio i jos stosta ali nikada da se opametim i dalje sam terao po svom dok mi se nije desila sada ova glupost koju je prouzrokovao opet jebeni alkohol, i definitivno sam doneo odluku da za mene nije alkohol. i da ga ostavljam zauvijek. svi ljudi koji me dugo poznaju znaju da nebih nikome nista lose napravio ako nisam pomogao nisam ni odmogao to mogu svi potvrditi, 15 godina pecam i nisam nikada napravio nikakvu glupost i onda se desi to, i odmah me treba razapeti, napravit cu si kriz ispred kuce i razapnite me, zao mi je zbog svega sto se desilo i kajem se jako zbog toga

Zasto se kajes ako kako kazes nisi kriv?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pozdrav.  

nije mi se svidjelo to sto je donesena odluka da se sami diskvalificiramo nakon tako kratkoga vremena. ljepo sam napisao taj dan se dosta popilo i svasta se pilo to moze potvrditi svatko kod koga sam bio taj dan.

svatko od nas je barem jednom  malo vise popio i ujutro se pola toga nesjecao.  rekao sam imam film do 23:00 otpr. sve sto se tada desilo je nesvjesno znaci covijek nije uradio pri zdravoj pameti to govori taj nailon sto vodi do moga auta, stvaram prijateljstva 15 godina po svim vodama i nikada nikome nista lose nisam uradio to moze potvrditi svaki moj prijatelj.zar bih to sve pri zdravoj pameti bacio u vodu u jednoj noci razmislite malo.neopravdavam nikakav nacin obestecenja drugoga, ali se mora drugacije doneti odluka kako toga covijeka kazniti, vidim da vam nije bilo dovoljno sto sam protjeran zauvijek sa te vode nego sada treba covijeka razapeti, i niko nema pravo na gresku znaci odmah sa njim na kriz. nemam vise sta za reci komentirajte sta god hocete vec sam ponizen ispljuan i ocrnjen svuda ako mislite da mozete jos vise samo naprijed. bistroooo. i ako sam rekao da imam film do 23:00 sta tu nije jasno nemojte me vikati jesi nisi

Link to comment
Share on other sites

pozdrav.  

nije mi se svidjelo to sto je donesena odluka da se sami diskvalificiramo nakon tako kratkoga vremena. ljepo sam napisao taj dan se dosta popilo i svasta se pilo to moze potvrditi svatko kod koga sam bio taj dan.

svatko od nas je barem jednom  malo vise popio i ujutro se pola toga nesjecao.  rekao sam imam film do 23:00 otpr. sve sto se tada desilo je nesvjesno znaci covijek nije uradio pri zdravoj pameti to govori taj nailon sto vodi do moga auta, stvaram prijateljstva 15 godina po svim vodama i nikada nikome nista lose nisam uradio to moze potvrditi svaki moj prijatelj.zar bih to sve pri zdravoj pameti bacio u vodu u jednoj noci razmislite malo.neopravdavam nikakav nacin obestecenja drugoga, ali se mora drugacije doneti odluka kako toga covijeka kazniti, vidim da vam nije bilo dovoljno sto sam protjeran zauvijek sa te vode nego sada treba covijeka razapeti, i niko nema pravo na gresku znaci odmah sa njim na kriz. nemam vise sta za reci komentirajte sta god hocete vec sam ponizen ispljuan i ocrnjen svuda ako mislite da mozete jos vise samo naprijed. bistroooo. i ako sam rekao da imam film do 23:00 sta tu nije jasno nemojte me vikati jesi nisi

Nitko nema pravo na takvu grešku! I ovaj tvoj tekst zvuči kao da se kurčiš :pa šta, desilo se i idemo dalje,nema dalje "druže",moj ti je savjet zaboravi ribolov i makni se sa vode i od tuđih pribora i prekini se naokolo opravdavat,opravdanja nema za to što si napravio,ja bih od stida se odselio gdje me nitko ne zna.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Šta je sve Vlada BG popio,pa nastradala samo brava Billy-jeve jette. Za takav postupak nema opravdanja. Da ti se desilo to kod nas,molio bi za taj "križ, jer bi ti on došao kao spa tretman.
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

pozdrav.  

nije mi se svidjelo to sto je donesena odluka da se sami diskvalificiramo nakon tako kratkoga vremena. ljepo sam napisao taj dan se dosta popilo i svasta se pilo to moze potvrditi svatko kod koga sam bio taj dan.

svatko od nas je barem jednom  malo vise popio i ujutro se pola toga nesjecao.  rekao sam imam film do 23:00 otpr. sve sto se tada desilo je nesvjesno znaci covijek nije uradio pri zdravoj pameti to govori taj nailon sto vodi do moga auta, stvaram prijateljstva 15 godina po svim vodama i nikada nikome nista lose nisam uradio to moze potvrditi svaki moj prijatelj.zar bih to sve pri zdravoj pameti bacio u vodu u jednoj noci razmislite malo.neopravdavam nikakav nacin obestecenja drugoga, ali se mora drugacije doneti odluka kako toga covijeka kazniti, vidim da vam nije bilo dovoljno sto sam protjeran zauvijek sa te vode nego sada treba covijeka razapeti, i niko nema pravo na gresku znaci odmah sa njim na kriz. nemam vise sta za reci komentirajte sta god hocete vec sam ponizen ispljuan i ocrnjen svuda ako mislite da mozete jos vise samo naprijed. bistroooo. i ako sam rekao da imam film do 23:00 sta tu nije jasno nemojte me vikati jesi nisi

dobar scenario filma ti pravo i Kusturica bi ti zavidio 

spavajte slobodno posle 23:00 ja se nesjecam nista sve cu vam pokupiti nek ti je bog u pomoci 

Link to comment
Share on other sites

Šta je sve Vlada BG popio,pa nastradala samo brava Billy-jeve jette. Za takav postupak nema opravdanja. Da ti se desilo to kod nas,molio bi za taj "križ, jer bi ti on došao kao spa tretman.

jbt. mi ispadosmo Rimljani .ne bi te niko razapeo za bilo sto.........sem za kradju ne sekiraj se .a i sta te briga nikog neznas ovde niti ces videti .ja popijem dva piva i nemogu da navezem pva a ne da skinem masinicu pa to bi bilo za snimati samo .kod nas se kaze posle        " jebanja nema kajanja."realno sud postoji i to je to  i naravno bog pa nek sude

Link to comment
Share on other sites

Zemljace jel si ti svestan sta si napisao u prethodnim postovima,nemoj meni da pricas da li se necega secas ili ne secas ovde je pitanje da li si ti to uradio ili nisi a vise je nego ocigledno DA JESI BAS TI ne treba niko nista da prica kako je bilo ti si svojom izjavom sve potvrdio. Posle svega imas obraza da se javis ovde i da pravis ljude budalama nije iskljuceno da je i zbog toga kriv alkohol. Ako je tako kako ti kazes da ti alkohol pravi problem 10 godina ti onda nisi normalan ili si mazohista ali to je vec tvoja stvar i deo tvoje buducnosti koju hvala bogu neces deliti vise sa nama nadam se nikada vise. Uzivaj u svojim nedelima i glupostima

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hahaha ne mogu da vjerujem sta prica ovaj lik.

Jebiga eto malo sam popio pa sam maznuo pribor ekipi pored, sta ces-desava se.

A sto se nisi popeo na drvo pa skocio na glavu na kopno?

To iako si bio tako"ludo" pijan znas na ne valja, al zato valja ukrasti pribor.

Druze moli boga da nisi naletio na mene i moj pribor, hitna bi te odvezla sa jezera.

I ne razumijem organizatore zasto nisu protjerali citavu tvoju ekipu sa jezera, formalno-pravno oni su ti saucesnici u lopovluku.

Bio sam kod vase ekipe u nedelju ujutro, i mogu reci da od svih ekipa(a posjetio sam sviju) ste bili najneljubazniji i najcudniji na jezeru.

Link to comment
Share on other sites

Hahaha ne mogu da vjerujem sta prica ovaj lik.

Jebiga eto malo sam popio pa sam maznuo pribor ekipi pored, sta ces-desava se.

A sto se nisi popeo na drvo pa skocio na glavu na kopno?

To iako si bio tako"ludo" pijan znas na ne valja, al zato valja ukrasti pribor.

Druze moli boga da nisi naletio na mene i moj pribor, hitna bi te odvezla sa jezera.

I ne razumijem organizatore zasto nisu protjerali citavu tvoju ekipu sa jezera, formalno-pravno oni su ti saucesnici u lopovluku.

Bio sam kod vase ekipe u nedelju ujutro, i mogu reci da od svih ekipa(a posjetio sam sviju) ste bili najneljubazniji i najcudniji na jezeru.

ja sam čuo da nije baš bezbolno prošao,ako je istina nekome je pištolj bio u ustima ,e sad vidio nisam ,a ako i je istina plačam cugu tome čiji je pištolj kad ga vidim

Link to comment
Share on other sites

ja sam čuo da nije baš bezbolno prošao,ako je istina nekome je pištolj bio u ustima ,e sad vidio nisam ,a ako i je istina plačam cugu tome čiji je pištolj kad ga vidim

Neko te dobro slagao care.

Link to comment
Share on other sites

Hahaha ne mogu da vjerujem sta prica ovaj lik.

Jebiga eto malo sam popio pa sam maznuo pribor ekipi pored, sta ces-desava se.

A sto se nisi popeo na drvo pa skocio na glavu na kopno?

To iako si bio tako"ludo" pijan znas na ne valja, al zato valja ukrasti pribor.

Druze moli boga da nisi naletio na mene i moj pribor, hitna bi te odvezla sa jezera.

I ne razumijem organizatore zasto nisu protjerali citavu tvoju ekipu sa jezera, formalno-pravno oni su ti saucesnici u lopovluku.

Bio sam kod vase ekipe u nedelju ujutro, i mogu reci da od svih ekipa(a posjetio sam sviju) ste bili najneljubazniji i najcudniji na jezeru.

Ovo što je uradio ovaj momak je vrhunac bezobrazluka i za svaku je osudu, i tu se nema šta puno komentarisati, jedino što je ispravno je to da se ovakvim ljudima zauvjek zabrani pristup na svim vodama kako na takmičenjima tako i u rekreativnom ribolovu.

Što se tiče ostalih članova ekipe (Peraice i Anđelka), ljudi nisu nikakvi saučesnici u lopovluku, i ne treba širiti dezinformacije i iznositi stvari koje nisu provjerene.

Lično sam prisustvovao takmičenju, ujutru sam razgovarao i sa Slobom sa jezera, a nakon takmičenja i sa Peraicom jer se jako dobro poznajemo, tako da znam sve detalje oko toga šta se i kako desilo, i mogu potvrditi sa sigurnošću da oni nemaju veze sa ovim.

Ako si pročitao ovdje na forumu ono što je napisao Mario, Peraica to veče nije ni bio u boksu zbog zdravstvenih problema, a čim je saznao o čemu se radi odmah je pomogao organizatorima na jezeru i sam je razotkrio kradljivca.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...