Jump to content

Solar Worldwide Pod


Recommended Posts

Prednost prohrom i prednost lepo malo pakovanje . Nije glimazan. A mane su prevelika cena za ono sta pruza. Kada bih pecao samo komercijale sa platforme i kad nebi bila ta cena mozda bi njega koristio ali opet sumnjam da bi jer je nizak. Po meni je samo obrada prohroma na njemu sacrsena nista vise. Osim izgleda prohroma i elegancije nema po meni nista od vece funkcionalnosti od daiwe.
Link to comment
Share on other sites

Prednost prohrom i prednost lepo malo pakovanje . Nije glimazan. A mane su prevelika cena za ono sta pruza. Kada bih pecao samo komercijale sa platforme i kad nebi bila ta cena mozda bi njega koristio ali opet sumnjam da bi jer je nizak. Po meni je samo obrada prohroma na njemu sacrsena nista vise. Osim izgleda prohroma i elegancije nema po meni nista od vece funkcionalnosti od daiwe.

Prednost worldwide-a u odnosu na daiwin infiniti je bas u tome, sto kada se peca na poziciji gde nema platforme, ima mnogo vecu funkcionalnost. Bar ja nisam do sada naisao na poziciju na kojoj nisam mogao da se namestim sa njim. Na konto toga da je nizak, neko voli taj engleski stil i ima ga bas zbog toga, a ko ne voli, i to se da resiti sa setom duzih nogica. Sto se tice cene, mislim da je srazmerna onome sta dobijas, jer je pre svega to rod pod koji traje. Ne postoji sansa da se vremenom razglavi i rasklima, jer nema plasticnih delova, vec je ceo uradjen od prohroma. Ja ga koristim tri godine i ne planiram da ga menjam jos dugo. Sto se tice tezine, sam po sebi nije preterano tezak, dosta laksi od daiwe ali to ne utice na njegovu stabilnost, koja je ponavljam, po mom misljenju, vise nego zadovoljavajuca. Ako imas novca da odvojis za tako nesto, ja bih ti toplo preporucio ovaj rod pod, jer mislim da u tom cenovnom rangu, neces naci bolji. Pozz

Link to comment
Share on other sites

Imas na forumu u oglasima neko prodaje Alkatraz X2 rod pod...identican je Worldwide-u ...takodje full prohrom....apsolutno isti...izguglaj malo da vidis i sam.....a mnooogooo manje para....a sve je isto...covek ga prodaje za 100e

 

http://i1085.photobucket.com/albums/j434/ceronimus/812372_c23c0_zpsbthdnsqy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Prednost worldwide-a u odnosu na daiwin infiniti je bas u tome, sto kada se peca na poziciji gde nema platforme, ima mnogo vecu funkcionalnost. Bar ja nisam do sada naisao na poziciju na kojoj nisam mogao da se namestim sa njim. Na konto toga da je nizak, neko voli taj engleski stil i ima ga bas zbog toga, a ko ne voli, i to se da resiti sa setom duzih nogica. Sto se tice cene, mislim da je srazmerna onome sta dobijas, jer je pre svega to rod pod koji traje. Ne postoji sansa da se vremenom razglavi i rasklima, jer nema plasticnih delova, vec je ceo uradjen od prohroma. Ja ga koristim tri godine i ne planiram da ga menjam jos dugo. Sto se tice tezine, sam po sebi nije preterano tezak, dosta laksi od daiwe ali to ne utice na njegovu stabilnost, koja je ponavljam, po mom misljenju, vise nego zadovoljavajuca. Ako imas novca da odvojis za tako nesto, ja bih ti toplo preporucio ovaj rod pod, jer mislim da u tom cenovnom rangu, neces naci bolji. Pozz

stoji sve tako kao sto si reko. Tj.ponovio si isto sto i ja takoreci. Sto se tice stabilnosti jeste stabilan jer je nizak kao i daiwa. Ja sam pisao u svoje ime i samim tim izlagao sta meni licno ne odgovara. Nevolim niske rod podove. Tolika stelovanja i vise ima sky pod ali sve zavisi ko sta voli . Imao sam i znam odlicno sta pisem i prodao jer kad stavis na duge nogice to se sve klati . A dati 300+ eura mislim da je previse po meni.

Kaze ti to je moje misljenje bez nekog ubedjivanja i rasprave. Izneo sam svoje zapazanje i samim tim izneo sta je po mom ukusu . A to sto nema plastike neznaci da ce da traje. I sky podovi imaju plastike pa traju 15 god . To je po meni perfektan rod pod samo da se ne guli tj. Da je od prohroma. I da meni rod pod treba na prvom mestu bude stabilan sto moze vise a onda da nije nizak i da se ne guli da je prohrom . I posle svih foxova i worldwide sam zavrsio na banstikove i uga. To je moja preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Naravno sve je stvar ukusa...ja isto volim patosirane stapove...imam Alkatraz X2 i meni odgovara.

Pomenuo sam ga u ovoj temi cisto da coveku koji razmislja o Worldwide-u ukazem da ima za mnogo manje para skoro isti rod pod.

U svakom slucaju ne moze bas mnogo da se poredi sa daiwom sem sto su od istog materijala.

Link to comment
Share on other sites

Ma lepi su i elegantni i alkatraz x2 i worldwide. Ali sve ima svoje. Neko voli niske i lepe elegantne neko robusno i tesko stabilno. Sve je stvar ukusa samo po mom ukusu nisu ni jedan ni drugi jer su za finije vode i uslove. Ovaj ugo koji sam izeo je ribusan i daleko od lepog ali mojim potrebama savrsen.

Tako da worldwide je prelep,elegantan sa perfektnom finalnom obradom. Ali po meni nije za teske situacije i uporedio sam sa daiwom po materijalu i po visini i stabilnosti......

Link to comment
Share on other sites

Worldwide je tehnicki skoro isti kao i ultimate desert storm pod (tacnije solar globetroter)....kod ultimate je srednja sipka tj koja povezuje prednje i zadnje nogare cetvrtasta...mozda malo tanjeg zida cev pa se uleze na mestima gde se saf pricvrscuje....inace je ok...malo problem postavljanja u polozaj gde ce stapovi ici vrhovima uvis vise nego obicno....

 

Ima komplet 4 nogara standardna plus dva dugacka....ja imam buz barove za 3 i 4 stapa....prednji buz bar se oslanja na dve sipke koje ga ucvrscuju sto kod zadnjeg nije slucaj pa se moze klimati tj ne moze se utegnuti skroz....to me jako nervira....finish extra....sve u svemu dobar...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Alkatraz X2 rod pod postoji izgleda u 2 verzije - jedna je kopija Daiwa infinity, druga kopija Solar worldwidea, ali svejedno, ako je  worldwide (alkatraz) nizak, to mi ne odgovara. Engleski fazon sa niskim stapovima lepo izgleda, ali nem nikakvu prakticnu stranu, osim da ti se masinice propisno isprskaju blatom po kisi.

Razmisljao sam i o Nbice carbon podu, ali sam odustao bas zbog visine.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...