Jump to content

Kerozinska Grejalica Iskustva


Recommended Posts

Kolege treba mi pomoc, imam neku ponudu za kerozinsku grejalicu, velicine 40x40x/25cm

Navodno je to grejalica bas za sator ne znam marku to pokusavam da saznam placena je nekih 70-80e nova.

Ima regulator jacine grejanja takodje ima taj ugradjen rezervoar za kerozin koji ima pokazivac napunjenosti tj, ispraznjenosti.

Zanima me par stvari:

Da li su kerozinske grejalice bezbedne za sator?

Da li se oseca ispravanje ili sagorevanje tog kerozina?

Uopste neka iskustva sa tim grejalicama recimo u odnosu na plinsku grejalicu posto je plinska bila prvi pik za neku kupovinu

Procitao sam topic  na forumu o plinskim grejalicama tako da mi je jasno sto se plinskih grejalica tice sta i kako...

Link to comment
Share on other sites

Vladice,

 imam kerozinsku grejalicu slicnih dimenzija i koristim je 4-5godina, u satoru.Sto se tice bezbednosti, ako se ugasi kao plinska grejalica nema ne zeljenih efekata.

Nema nikakvih drugih skrivenih mana osim sto se oseca sagoreli kerozin ili petrolej.Radi na principu fitilja, koji odredjuje jacinu grejanja, ima svoj rezervoar i indikator koliko ima kerozina u njoj.U rezervoar stane oko 4L, i u zavisnosti koliko dogrevas oko 1litar potrosi za jednu noc(8-9h rada).Na gornjoj ploci se moze skuvati kafa ili ugrejati obrok.

Preporuka je drzati blize prozoru, i koristiti u vecem satoru

 

Poz

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...