Jump to content

Deliblato - Jezero Kraljevac


rott

Recommended Posts

hvala na informacijama kolega ja sam lepo prosao prosle godine sa saranom i amurom,ali babuska je slabo radila,prepostavljam da ste pecali babusku u plicem delu jezera,otiso bi ovih dana da je pecam malo posto je saran u zabrani...pozdrav :good:
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 years later...
  • 1 year later...
  • 6 months later...

Nekad bilo,sad se spominjalo...

 

Dok je jezero drzalo udruzenje i dok nije vazila Srpska dozvola bilo je prepuno ribe,narocito amura.

Nas nekolicina smo bili stalni posetioci jezera ,svi smo se medjusobno znali i nije bilo pecanja gde ko i kako hoce,vec samo na odredjenim mestima.

Danas ima mnogo platformi,sagradjene su kucice oko jezera,peca se u mrestilistu kod manastira sto je bilo apsolutno zabranjeno i strogo kontrolisano itd.

Kada su svojevremeno pre 10-tak godina poceli da ubacuju soma i pored upozorenja i molbe da to ne rade,nisu imali obzira.

Danas je situacija takva da vazi srpska dozvola,amur je skoro pa potpuno izlovljen jer je zakonski dozvoljeno da se nosi (a vecito alavi i gladni Srbi ne misle na Boga),som se namnozio i pravi probleme,a saranske ribe sve manje i manje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

nije se dugo pisalo u ovoj temi,a bas ovih dana se pise o taktikama lova amura,pa reko' da "bacim" jedan post,ali u ovoj temi. pre dva dana sam se vratio sa dvodnevnog pecanja sa Deliblatskog jezera. Pecao sam sa prijateljem Ivanom Velicem (to je onaj momak u snimku gore),na njegovoj vikendici,na potezu jezera,koji se zove brana. To su inace najdublji delovi jezera.Dubina je oko 4-5 metara. Dosao sam u sredu ujutru i lagano,rastereceno pre svega popio kafu,pa tek onda sve ostalo :) U prvom delu dana pecao sam na samo jedan stap,koji je bio zabacen 60 metara ispred mene . na tom stapu sam menjao kombinacije boila i pop up-ova ,a hranio sam partiklima (stari kukuruz,golubija hrana),sbs squid & octopus boila ,kao i liver boila moje izrade. Posto sam na preostala dva stapa hteo da razvucem sisteme uz sam sevar ,cekao sam predvece ,jer se nosim mislima da riba tek nocu skroz prilazi obali. Oko 17 h,na jedan jedini stap zabacen za soma ,udara nam somce od 5 kg,na zabu . Kasnije sedamo u camac i razvlacimo sisteme (jedan preko na oko 160 m i drugi do prve trske kod brane,sto je nekih 90 metara) . na tim mestima nisam hranio boilima,vec samo partiklima uz sam sevar ,uz par saka hrane . kao mamac biram tigrov orah i silikonski kukuruz u aromi belog luka. oko 21 h ,stapovi su bili zabaceni. Celog dana je bila sparina i bilo je izvesno da ce padati kisa,koja je i pocela oko 22h,pracena sevanjem i grmljavinom . Bas u tim trenucima dok smo sedeli pod verandom vikendice,sklonjeni od kise,cujem zvuk mojih indikatora. samo par 'bipova' . po kisi dotrcavam do platforme,vidim oboren swinger ,koji nastavlja da pada.Udaram kontru i tu je :) Pada kisa ,grmi ,seva a ja mlatim karbonskim stapom,provociram djavola i ne nameravam da odustanem iako mi nije bilo svejedno.Buduci da na masinama imam najlon 0,28 ,nisam hteo,a ni smeo da silujem i forsiram.posle pola sata borbe ,izlazi amur od 12 i nesto kilograma (zaboravio sam tacno koliko). brzo ga merimo i posto sam video da je sav kilav i izmoren nisam hteo da se slikamo iz svih uglova po svaku cenu,vec sam zeleo da ga vratim sto pre u vodu. Tu se radja problem jer je amur bio izmoren i kad smo ga pustili sa platforme ,krenuo je da se izvrce na stranu.. i nista,lagano po kisi smo ga ozivljavali 10 ak minuta . Za rep i napred-nazad,napred-nazad,da bi nam konacno posle 10 ak minuta onako agilan izasao iz ruku i otisao nazada u svoj dom . Srecni,ali i mokri odlazimo nazad da sve to zalijemo jednim pivom i odemo lagano na spavanje. Posto nemam bazu na indikatorima,ja sam spavao u satoru na 10 ak metara od same platforme ,ne bih li cuo indikatore (koje ,istina nikad ni ne cujem u snu,posto spavam kao zaklan :) ) . u 5:45 ,protrcava mi ivan pored satora i budi me... Zakacio je jednu ribu na zig rig,koju nazalost gubi posle 10 ak minuta borbe. vracam se u sator,i tek sto sam se smestio,dobijam full run na istom stapu na koji je dosao amur. Tacno 6 sati . Ulazim u camac ,vadim ribu na sredini jezera,voda isparava,sunce tek krenulo .To je onaj osecaj koji nikakav novac ne moze da kupi :) posle krace borbe,izlazi sarance od 6 kg,savrsene fizionomije,zdrav i lep . Slikamo se i svako na svoju stranu . Nakon toga,imao sam jedan promasaj i jednu realizovanu deveriku od oko pola kg . Obe ribe su dosle na carp pro silikonac -garlic (mamac u koji sam najmanje verovao od svih),deverika na ambarac ,a som na zabu . Kad riba nije radila.radili su raznjici,gulas ,pivo i slatkisi :) Ovom prilikom bih pohvalio ribocuvare,koji zaista rade svoj posao .I oni sami su mestani,vole i cuvaju svoje jezero . Ko god i odakle god da dodje ,bice lepo docekan od strane Deliblacana koji su dobri ljudi i domacini i uzivati u lepotama koje ovo jezero pruza . oduzio se malo ovaj post :) evo i neka slicica,da upotpunim text

pre_1498392727__viber_image3.jpg

pre_1498392748__viber_image4.jpg

pre_1498392765__viber_image5.jpg

pre_1498392795__viber_image.jpg

pre_1498392816__viber_image2.jpg

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Nije dozvoljeno koriscenje gumenih i drvenih camaca. I ne smeju se vuci camci, tipa dodjes kolima i prikolicom sa camcem. Mozes da iznajmis metalni camac iz udruzenja po ceni od 300din na dan.

ne vidim onda razliku upotrebe sopstvenog camca ili njihovog sem u 300din...ali pravila su pravila,ali i tih 300 din se moze platiti bez problema jer camac i razvlacenje mnogo pomazu

Link to comment
Share on other sites

Plasticni i metalni camci mogu, iz ekoloskih razloga kako sam ja to razumeo. A koji su to razlozi tacno ne znam. Udruzenje ima 2,3 plasicna camca. Imate br uduzenja i ribocuvara pa pitajte njih. A sto se pecanja tice, najvaznije je da mesto bude redovno hranjeno. I to ponekad ne garantuje uspeh.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...