Jump to content

Švapska Ada Bijeljina


zlocko

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...

Prelijepa i perspektivna voda.I to je sve.

Do prije par godina je to bio kompleks od 5-6-7 bara koje su vadjenjem sljunka spojene u jednu koja je ako se dobro sjecam(nekad davno sam mjerio preko googleearth) oko 160 duluma(16 hektara) pod vodom.Sa eksploatacijom sljunka je zavrseno prije 4-5 godina i da je neko imao volje i novaca da tada pocne da ide u pravcu stvaranja saranskog revira to bi sad bila TOP destinacija.

Od prosle godine vodom upravlja novoformirano udruzanje iz Bijeljine "Drinski skobalj".To je,koliko sam ja razumio,grupa zaljubljenika u prirodu i entuzijasta koji su spremni da poslusaju svaciji savjet ali kao i u svemu-novaca ni u tragovima.

Nikad nije poribljavano ozbiljno.Naravno tu mislim na sarana.S vremena na vrijeme neko pecajuci kedera na drugim vodama naleti na jato sitnog sarana(30-100g) pa donese 20-30-50kom i pusti.

Proljetos su cini mi se pustili 500kg babuske.

U maju je bila ona nesretna poplava i vodostaj je bio oko 2.5m iynad obale tako da su sanse da je riba dosla ili otisla 50/50

I dalje mislim da je voda veoma,veoma perspektivna jer nema puno ulaganja u uredjenje obale.SAMO nedostaje saran.

Nazalost,sve drugo su bajke

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...