Jump to content

Royal Carp stapovi


Recommended Posts

Nesto mi govori da su u pitanju Spro Royality Carp. Ako je to - onda sve pohvale! Imam komplet 3.90, 3.5lbs. Ljudi kad cuju 3.5lbs najeze se od muke, a stapovi u praksi rade kao zmaj. Mekani, jaki i izdrzljivi. Dve sezone pecam sa njima i stvarno sam zadovoljan. Za te pare najbolja kupovina.

 

E, ako nije rec o Spro stapovima, onda sorry za off ... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nesto mi govori da su u pitanju Spro Royality Carp. Ako je to - onda sve pohvale! Imam komplet 3.90, 3.5lbs. Ljudi kad cuju 3.5lbs najeze se od muke, a stapovi u praksi rade kao zmaj. Mekani, jaki i izdrzljivi. Dve sezone pecam sa njima i stvarno sam zadovoljan. Za te pare najbolja kupovina.

 

E, ako nije rec o Spro stapovima, onda sorry za off ... :)

gomatami kakvi su stapovi za daleki izbacaj?
Link to comment
Share on other sites

Ako nas moderator ne "utepa" sto dizemo temu iz mrtvih, bice dobro ...

 

Elem, ipak oni nisu za daleko. Najcesce pecam na Ubu (50 - 60m) i tu rade bez problema. Mislim da je njihov maksimum 100m u idealnim uslovima. Toliko sam bacao na Ubu kada jezero nije bilo pregradjeno. Narodski, umeju da budu malo "glidzavi" kada se zapne sa njima. I jos jedan bitan faktor - moje neiskustvo: nemam dovoljno iskustva da bih mogao 100% da dam ocenu, ali uporedjujuci izbacaje sa ovim stapovima i nekim malo kvalitetnijim, razlike su osetne. Kako god okrenes, mislim da je za pocetak ovo ipak najbolja kupovina.

Link to comment
Share on other sites

Svojevremeno sam imo rezervni set 12 3lb i 13 3,5 lb.12 daleko bolja nego 13.baca otprilike 90 metara sa 80 gr olovom.mekani shtap za uzivanje u drilu.Za cenu su super za manje distance.13 je veoma glindjav sa jedne strane i netrpi velika opterecenja odnosno skracuje mu daljinu izbacaja.mnogo kruci na ribi nego 12.Po meni 12 3lb je nekako za tu cenu daleko bolji shtap nego 13 3,5.Nisu za velika pva i za precizno bacanje al ce zadovoljiti bilo koji kriterijum za daljinu koju sam napomenuo i amatersko pecanje
Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio Spro Royalty RT stapove 13 ft 3,5 lb , model za 2012 - tu. Izuzetno lagan,lep na izgled,tezak 343 grama,prvi sprovodnik 50 mm, ima ih samo 6 na stapu. Za zabacivanje je jako dobar koliko sam uspeo da ih probam po ovom hladnom vremenu. Sa 105 grama bacio sam 135 metara ali ipak nisam isao 100 % snage,mozda nekih 90 %.Mada nisam ni neki tehnicar.... Uklipovao najlon i izmerio na livadi tako da je pravih 135 m. Cini mi se da ne dobije pravu pracku sa tih 105g. Kada malo otopli probacu da zakacim 115g.
Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio Spro Royalty RT stapove 13 ft 3,5 lb , model za 2012 - tu. Izuzetno lagan,lep na izgled,tezak 343 grama,prvi sprovodnik 50 mm, ima ih samo 6 na stapu. Za zabacivanje je jako dobar koliko sam uspeo da ih probam po ovom hladnom vremenu. Sa 105 grama bacio sam 135 metara ali ipak nisam isao 100 % snage,mozda nekih 90 %.Mada nisam ni neki tehnicar.... Uklipovao najlon i izmerio na livadi tako da je pravih 135 m. Cini mi se da ne dobije pravu pracku sa tih 105g. Kada malo otopli probacu da zakacim 115g.

 

:good: :good: :good:

samo stari model je bio daleko tezi

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio Spro Royalty RT stapove 13 ft 3,5 lb , model za 2012 - tu. Izuzetno lagan,lep na izgled,tezak 343 grama,prvi sprovodnik 50 mm, ima ih samo 6 na stapu. Za zabacivanje je jako dobar koliko sam uspeo da ih probam po ovom hladnom vremenu. Sa 105 grama bacio sam 135 metara ali ipak nisam isao 100 % snage,mozda nekih 90 %.Mada nisam ni neki tehnicar.... Uklipovao najlon i izmerio na livadi tako da je pravih 135 m. Cini mi se da ne dobije pravu pracku sa tih 105g. Kada malo otopli probacu da zakacim 115g.

Druze koja je cena za ta 3 stapa ako nije tajna?
Link to comment
Share on other sites

za ovih 135m ili slicne price verujem da je u pravu

 

O cemu ti to druze? Hoces da kazes da ja lazem? Jel moze ovde na ovom forumu da se napise nesto a da temu ne zatrpaju ovakvim kometntarima? A ti druze ako ne mozes da bacis dodji da ti pokazem 135 metara. :rofl: Pa kao da je to neka posebna daljina,pogotovo sto je u pitanju samo olovo,bez sistema....... Za dobrog bacaca to je smesno :sorry: A ti reagujes kao da sam rekao 250 metara a stap nisi ni video ni probao :crazy: U ostalom to su novi stapovi,cuces jos komentara kada ga ljudi probaju.

Link to comment
Share on other sites

Ja znam stari model,a on nije mogao do te daljine.Za ovaj kazu da je jos meksi,tako da jos manje ide u daljinu.Letos na jednoj livadi pored jezera starim germina stapom od 3m bacio sam 87m,ali uz gadan vetar u ledja koi je produzio let sigurno za 20-30m.........znaci nekazem da lazes vec da to nije realno za sve uslove pecanja.....ako sam te na neki nacin uvredio nije mi to bila namera
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...