Jump to content

Rok trajanja???


Recommended Posts

Koliki je rok trajanja gotovih mixeva,aminokiselina,i svih ostalih komponenti,da ne nabrajam.

Gde se na pakovanjima nalazi rok trajanja,nikako nisam mogao da na djem ili sam :geek:

Kako da znamo sta kupujemo i da li nam neko uzima novac za robu kojoj je istekao rok upotrebe i koja samim tim ne valja ????

Kako da se zastitimo od toga?

Link to comment
Share on other sites

Takva pitanja su i mene mučila pa sam odlučio NUTRABAITSU poslati mail za komponente koje su mene osobno interesirale (na dnu je copy-paste odgovora).

Na Moorovim proizvodima zna pisat do kad je rok upotrebe ili vremenski koliko neki proizvod traje, nigdje ne nalazim kad je proizveden. Neke trgovine ljepe deklaracije sa godinom uvoza al sve je to onako LI-LA.

Za mixeve ti nemogu napisat ništa pošto ih ne kupujem, a za aminokiseline (kao što češ i sam vidjeti u doljnjem tekstu) vele 2 godine. Traju one i duže ali je stvar sa njihovim spremanjem (moraju se držat na hladnom). U krajnjem slučaju pokvariti se nemogu ali dolazi do gubljenja nutritivnosti. Puno toga sami proizvođači-uvoznici napišu da bi se više i brže kupovalo (vidi prošo je rok trajanja pa baciš)

Evo interesantna stvar je da na deklaracijama jedne trgovine su stavili za nutabaitsov miris rok valjanosti 2godine, iz nutrabaitsa mi odgovorili 4godine. Vlasnik dučana je garanitrao da je roba friško stigla tako da otpada ono da je stavio kao još 2godine, što bi bilo i ludo za vlasnika.

Jedina stvar je sa čime se posebno treba pazit su riblja brašna. Ja ih osobno kupujem u trgovinama koja su posebno frkventna (puno se prodaje) pa mi daje kakvu takvu garanciju da se roba kreče, a ne stoji u trgovini dugo vremena nepravilno skladištena. Kad kupujem riblje uzimam količinu koja mi treba za rolanje izrolam i sa boilama na vodu, a ostatak u škrinju ;)

 

Evo moje pismo sa njihovim odgovorom!

 

DEAR SIRS,

 

During several years, I have been using only your products (components) for making MIXES and BOILS, and I can say only all the best for it.

 

With this letter I would kindly ask you if you could inform me about the product life of the following products in the text down written.

 

Unfortunately, in Croatia we have problem regarding this matter, because we can only find marked date of import, and it happenes that is more than two years old.

 

So, I'm interested in product life of the following components:

 

-ELITE RANGE (PEANUT) 4 YEARS

 

-TOTAL HEMP OIL 2 YEARS

 

-LIQUID KELP EXTRACT 2 YEARS

 

-CORN STEEP LIQUOR 2 YEARS

 

-KELP POWDER 2 YEARS

 

-ROBIN RED 2 YEARS

 

-RENNET CASEIN 18 MONTHS

 

-WHITE FISH MEAL 18 MONTHS

 

-FISH MEAL (PRE-DIGESTED) 1 YEAR

 

Good luck

 

 

Bill Cottam

 

 

Nutrabaits Limited

Unit C1 & C2 Canklow Meadows Industrial Estate

West Bawtry Road

Rotherham

S60 2XL

England

 

Tel: 0044 (0) 1709 370990

Fax: 0044 (0) 1709 370991

Email: nutrabaits@aol.com

 

http://www.nutrabaits.net

Link to comment
Share on other sites

Rok trajanja druze nemozesh nikad znati jer prvo nema datum proizvodnje.Znaci 2,3,4 godine trajanja al od kada?????

Drugo frishko stigla?????.Ko zna koliko vremena je to stajalo u nekom skladishtu pa tek onda je poslato prodavcu,Shta mislish da firme poput solara,nutrabaitsa,dinamita rade po narudzbi to se masovno proizvodi i uskladishtuje i normalno da se troshi prvo najstarija roba pa tek onda novo.

Shto se tice mikseva onaj ko je dosta godine radio gotove mikseve zna da prepozna stari miks-Ima grudve.miris i boja

nije kako treba i dos se mesi uzasno se lepi.

Shto se tice aroma ako je dobro zatvorena flashica nema rok-I dan danas najtrazenije su stare arome i josh uvek bolje rade nego nove,to ti je dokaz.Caseini i brashna za to jeste al opet sve zavisi gde je stajalo,gde cesh ga ti skloniti itn.

Link to comment
Share on other sites

Da to sam i ja napiso! Al ipak kupovanje u trgovinama u kojima se puno prodaje daje kakvu takvu sigurnost da je roba svježija! Vjerujem u to da proizvođači ili brendovi (nutrabaits, solar, itd.) drže robu u boljim uvjetima nego trgovine pa u trgovine stigne kolko tolko svježa!

Držanjem mirisa, amono kiselina i sličnih stavri u hladioniku produžuju rok valjanosti. Slažem se da se miris nemože pokvarit al meni se jednom desilo sa starim mirisom od nutrabaitsa da je nakon dužeg vremene (pošto ga baš nisam koristio, stajao je nekoliko godina) izgubio aromu (miris). Mislim imao je on miris al nije to više bio onakav intezivni kao novi!

Link to comment
Share on other sites

Rok trajanja druze nemozesh nikad znati jer prvo nema datum proizvodnje.Znaci 2,3,4 godine trajanja al od kada?????

Drugo frishko stigla?????.Ko zna koliko vremena je to stajalo u nekom skladishtu pa tek onda je poslato prodavcu,Shta mislish da firme poput solara,nutrabaitsa,dinamita rade po narudzbi to se masovno proizvodi i uskladishtuje i normalno da se troshi prvo najstarija roba pa tek onda novo.

Shto se tice mikseva onaj ko je dosta godine radio gotove mikseve zna da prepozna stari miks-Ima grudve.miris i boja

nije kako treba i dos se mesi uzasno se lepi.

Shto se tice aroma ako je dobro zatvorena flashica nema rok-I dan danas najtrazenije su stare arome i josh uvek bolje rade nego nove,to ti je dokaz.Caseini i brashna za to jeste al opet sve zavisi gde je stajalo,gde cesh ga ti skloniti itn.

 

Imam stari Compound TF(RH) jedno 5 godina i još ga stavljam u dip jer mi funkcionira najnormalnije (da mi je samo nać negdje zaostali Spice Seanse Appeal). Ali npr. novi Multimino mi se napuhnuo. Stvarno ne znam kak! Svu kemiju držim u sobi u kašetama. Uvijek je mrak i sobna temp. Niti na jednoj boćici do sada nisam vidio neku malformaciju u obliku, mirisu, okusu..ali Multimino je napuhnuo novokupljenu boćicu. Kada sam prelio tekućinu u čašu Multimino više nije bio crvene nego žute boje i promijenjenog mirisa. Sve ovo sam napiso zato jer mislim da neke stare- provjerene stvari nisu više "stare- provjerene". Možda je opet greška u meni, ali ni "novi" Salmon Elite mi ne miriši ko onaj prijašnji. Znam kak mi dipovi miriše, al sad to više nije ono kaj je nekad bilo, a omjeri su isti.

Link to comment
Share on other sites

Zato sam i napisao druže za stare stvari.Ipak je neki put vrlo bitno dal boćica dihtuje ili ne.Još uvek su u Engleskoj najtrazenije stare stvari poput compound tf,sense apeal,stari squid & octopus-shto sa novim nema blage veze,stare sbs arome itd.

Neki put nisu krivi ni trgovci ovde nego tako dolazi roba odozgo.

Link to comment
Share on other sites

EJ Matija! Kao prvo pozdrav i na ovom forumu :))

Ovo za Slamon od nutrabaitsa nije ništa čudno. Nutrabaits nema više iste dobavljače. Niti jedan miris im više nije isti. Ja sam to primjetio na CSL liquidu. Često ima šaljem neke upite preko nutabaits cluba i ljepo su mi tako odgovorili! Naime u nazad dvije godine jednostavno na tržištu nema nekih komponenti koje su oni koristili i stoga su prinuđeni kupovati neke druga ali garantiraju da ima je kvaliteta ostala nepromijenjena!

 

Evo copy-paste njihovog odgovora:

 

Hello there,

I cannot deny that the current supply of CSL is not the best I have ever seen, but unfortunately this is all that is available at this time.

I have had this conversation with several bait companies in recent weeks and I am sorry to say that this situation is the same for everybody.

I hope very mush that our next delivery will be back to the original quality, but only time will tell that.

Contentwise and nutitionally the prpduct is identical, it is the smell that differs.

Be lucky

 

 

 

Bill Cottam

 

Nutrabaits Ltd

Unit C1 and C2,

Canklow Meadows Industrial Estate

West Bawtry Road

Rotherham

S60 2XL

England

 

 

Tel 0044 (0) 1709 370990

Fax 0044 (0) 1709 370991

w w w. nutrabaits.net

Link to comment
Share on other sites

EJ Matija! Kao prvo pozdrav i na ovom forumu :))

Ovo za Slamon od nutrabaitsa nije ništa čudno. Nutrabaits nema više iste dobavljače. Niti jedan miris im više nije isti. Ja sam to primjetio na CSL liquidu. Često ima šaljem neke upite preko nutabaits cluba i ljepo su mi tako odgovorili! Naime u nazad dvije godine jednostavno na tržištu nema nekih komponenti koje su oni koristili i stoga su prinuđeni kupovati neke druga ali garantiraju da ima je kvaliteta ostala nepromijenjena!

 

Evo copy-paste njihovog odgovora:

 

Hello there,

I cannot deny that the current supply of CSL is not the best I have ever seen, but unfortunately this is all that is available at this time.

I have had this conversation with several bait companies in recent weeks and I am sorry to say that this situation is the same for everybody.

I hope very mush that our next delivery will be back to the original quality, but only time will tell that.

Contentwise and nutitionally the prpduct is identical, it is the smell that differs.

Be lucky

 

 

 

Bill Cottam

 

Nutrabaits Ltd

Unit C1 and C2,

Canklow Meadows Industrial Estate

West Bawtry Road

Rotherham

S60 2XL

England

 

 

Tel 0044 (0) 1709 370990

Fax 0044 (0) 1709 370991

w w w. nutrabaits.net

 

Poštovanje prijatelju!

 

Odlično ako su Cottamove riječi istinite. Nutritivnost je ta koja mi je bitna, ne miris. Samo se nadam da je i promjena ph u vodi onda ista kao i kod starih preparata bez obzira na miris.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Sve aminokiselinske pripravke držite u hladnjacima. Roba toga tipa u trgovinama isto mora biti u hladnjacima pa i neke arome.

Praškasti dodaci, te mixevi imaju u sebi stabilizatore plus posebnosti pakiranja osiguravaju dulje stabilno stanje na sobnim temperaturama. No kad ga donesete kući idealnije je mračno i hladnije mjesto.

Jedina prednost praškastih dodataka je količina vlage koja je niska i ne stvara tako brzo uvjete za kvarenje.

Predigestirana brašna i dodaci,powderi, nakon par mjeseci će se početi stvrdnjavati i od tada se više ne radi o tako kvalitetnom proizvodu. To je proizvod koji je još upotrebljiv ali mora imati sniženu cijenu.

Kvalitetu nebi komentirao, več sam negdje spomenuo da su se i mercedesi počeli kvariti :D pa nisu ni ove stvari imune na promjenu kvalitete.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...