Jump to content

Garasko Jezero


rott

Recommended Posts

Nije valjda da su fotke sa ulovima iz 2011?

 

Od subote. Koliko sam razumeo Abaza na slici je prvi uhvaceni saran sa Garasa ove godine...

Imali smo cast da nam dozivljaj upotpune sest udaraca od kojih su dva saranka usla u meredov... Jos jednom PRELEPA VODA!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Zabrana za vreme lovostaja,mada saranu tamo ne uspeva mrest...sto bi trebalo uticati na svest svih sarandzija da puste uhvacenu ribu...Vazi objedinjena dozvola uz doplatu od 1000,00 din na godisnjem nivou. Telefon dobijes kasnije.
Link to comment
Share on other sites

Cuvar kaze,prekljuce,da je tokom prosle godine izvadjeno jako puno cverglana,preko 5t,i da sada moze da se peca bez problema.Kaze ne dira ni boilu,ni secerac.Nisam pecao,da mogu da ti potvrdim,bio sam samo u izvidjanju.
Link to comment
Share on other sites

Cuvar kaze,prekljuce,da je tokom prosle godine izvadjeno jako puno cverglana,preko 5t,i da sada moze da se peca bez problema.Kaze ne dira ni boilu,ni secerac.Nisam pecao,da mogu da ti potvrdim,bio sam samo u izvidjanju.

Brate kako li su uspeli da uzvuku 5tona cverglana? Ne kazem da je ne moguce vec samo pitam na koji nacin?

Link to comment
Share on other sites

Kavezima za cverglane,čuvar Kostić prošle godine na Čonoplji vadio po vrši i preko 20kg. u jednoj.Video sam lično.Istim sistemom očistili Markovačko pa ljudi sad normalno pecaju i na gliste i crve.Što je najbolje te male vrše možeš kupiti kod kineza za 1500 dinara.Staviš hleb i čišćenje.
Link to comment
Share on other sites

Kavezima za cverglane,čuvar Kostić prošle godine na Čonoplji vadio po vrši i preko 20kg. u jednoj.Video sam lično.Istim sistemom očistili Markovačko pa ljudi sad normalno pecaju i na gliste i crve.Što je najbolje te male vrše možeš kupiti kod kineza za 1500 dinara.Staviš hleb i čišćenje.

Da znam da Kole sa Conoplje postavlja kaveze,jesenas je kaze imao preko 450kg Cverglana. ali on je jedan a voda je preko 40ha.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Sliku iste ribe imate na naslovnoj strani revira br.27

Bravo Minja nabode je iz"prve :clapping:

Kako mi je rekao,nije video nikakav ubod ili oziljak na ustima.Bilo bi sjajno da je riba bila nevina,znaci da takvih lepotica ima vise u Garasima.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dragi moji evo da se javim.

 

Da, ima oziljak, tako da je ista riba u pitanju. I nakon vadjenja udice iz usta, ne vidi se ostecenje, suvise su to velika usta.

 

Riba je dosla na Bracin M1 24mm + Demon Pop Up 18mm.

 

Raspakovao sam se u cetvrtak u 18h, zabacio dva na blizu i jedan na daleko. Ujutru oko 6.30 prezabacio i oko 8.15 dobio udarac na 40-ak metara, malo levlje odnosno desnije u odnosu na Bokijevu, tj Duletovu poziciju. Dubina oko 5m sa tendencijom pada (sprudi koji izlazi pa na daljoj strani). Tu noc (pre ribe) par udaraca klena, ali samo jedan izvadjen narednu noc.

 

Jedan stap je sluzio iskljucivo za lov amura, ali se nije isti javio iako sam pokusao da ga pecam na sprudu na oko 2m dubine.

 

Narednih dan i noc nista, ali zar je bitno.

 

Kod Duleta su slike (postavice ih kada se vrati sa mora), ali ostaje zal sto nisu bolje (vidi se riba na podlosci u vodi i riba kako se vadi iz saka). Nisam zeleo da se slikam sa obale vec iz vode (sto zbog ispadanja, sto zbog boljeg izgleda). Saran se, dok je bio usacen, "odmorio", tako da se isprackao kada sam ga izvadio u poziciju za slikanje nad dusekom.

 

Inace, to je bio skroz levi stap, kada je uzeo (potpuno ravnomerno i snazno, ali ne divljacki), krenuo je ka sredini jezera (tamo gde je Duletova bova). Sve je bilo ok dok ga nisam privukao na nekih 20-ak metara i dok mi nije zalevio ka nekom granju. Tu sam morao malo snaznije da reagujem i uspeo sam. Posto sam bio sam, pomogao mi je lokalni kupach koji se tu suncao. Njegovi komentari su podjednako neprocenjivi kao i sama riba.

 

O jezeru necu pricati, jer na lepsem mestu nisam bio (a bio sam na Lac De Madine i ostalo). Jednostavno, priroda i Bog su ucinili svoje. A da vam ne kazem da se lepo kao morz potopite u vodu kada je toplo i cekate...

 

Jedva cekam da odem opet, a to ce biti cim se Dule vrati sa mora. Ovaj put mi je zelja da mi se javi amur jer sam cuo najneverovatnije price o njihovoj velicini ovde.

 

Minja

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Postovane kolege ako neko ima neke informacije sa jezera u zadnjih 10 dana bilo bi lepo da podeli sa mnom s obzirom da idemo u ponedeljak na kampanju pa bi svaka sveza informacija dobro dosla posto sam dobio dosta dezinformacija po pitanju pucanja brane itd...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...