Jump to content

X-Flite Plus 50+ 13" 3,5lb


Recommended Posts

gramaza olova nezavisi samo koliko shtap moze da izdrzi vec i do tvoje tehnike bacanja.Idealnu tezinu olova mozesh ti najbolje sam vidjeti samo treba vremena i treniranje.Jer nekom lezi 120 gr nekom 140 gr.Isto ovo vazi i za daljinu.Nije sve do stapa vec i do tebe.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

ajmo neka neko osmisli i postavi topic o najboljim opterecenjima stapova , tj. koja gramaza kom stapu najbolje lezi ali iz iskustva pa da cujemo ko je sa kojim olovomm i kojim stapom najbolje izbacivao. bice vecini od pomoci .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Koristim te stapove par sezona i zaista su odlicni. Po mom misljenju i misljenju jos nekoliko njih najbolje im lezi tj stap najbolje nosi olovo 115-120g. Svakako bacacki stap ne moze da bude tezak 300g i da ima snagu izbacaja. Uglavnom tehnika izbacaja igra takodje veliku ulogu sto se tice distanci. Stapovi su zaista korektni,moze reci odlicni. Topla preporuka za sve koji se opredele za taj model. Tu je takodje i Greys Prodigy +50 sa jako slicnim karakteristikama.

 

Link to comment
Share on other sites

Koristim te stapove par sezona i zaista su odlicni. Po mom misljenju i misljenju jos nekoliko njih najbolje im lezi tj stap najbolje nosi olovo 115-120g. Svakako bacacki stap ne moze da bude tezak 300g i da ima snagu izbacaja. Uglavnom tehnika izbacaja igra takodje veliku ulogu sto se tice distanci. Stapovi su zaista korektni,moze reci odlicni. Topla preporuka za sve koji se opredele za taj model. Tu je takodje i Greys Prodigy +50 sa jako slicnim karakteristikama.

druze ne bi se slozio sa tobom da prodigy mozes porediti sa njim i da je optimalna tezina za prodigy 120gr , ili kojom tehnikom bacanja na tu gramazu.

Link to comment
Share on other sites

druze ne bi se slozio sa tobom da prodigy mozes porediti sa njim i da je optimalna tezina za prodigy 120gr , ili kojom tehnikom bacanja na tu gramazu.

Posto ja jos uvek imam Prodigy +50 objasnimi zasto nije za poredjenje??? Da li znas da Prodigy lakse poodnosi vece opterecenje od X-Flite ? Da li si pecao sa oba i donosis sud ? Ja sam pecao sa oba i tvrdim...slicni su stapovi stim da je Prodigy ostriji

Link to comment
Share on other sites

sa x-flite nisam pecao ali sam drzao stap i delovao mi je onako robusno bacacki stap , a prodigy sam imao i tvrdaim da sa njim nesmem ili daj da ga ja stisnem sa 115-120 gr olovo pa ce ti biti jasno sto se ne slazem da je to njegova optimalna tezina bacanja. kazem da tvrdim za taj stap a o x-flite neznam ali mislim da je ili mi deluje jace . znaci po meni to nije bacacki stap i tesko da bi on nosio olovo 120 gr prinekom jacem zabacaju a ono laganica bacicu sa bilo kojim stapom  . i to sto je ostriji neznaci da je jaci i da vise moze. to je moje iskustvo i misljenje

Link to comment
Share on other sites

Uvek cu ti dozvoliti da sa olovom od 100-120gr uradis sa njim sve sto ti je po volji....Ni za jedan od ova dva stapa ne mozes reci da su dobri ili losi samo su drugaciji i drugacije se ponasaju na vodi u odnosu na probanje u ruci...ali da ne kvarimo temu 

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi kome koji stap odgovara,x flite je tezi i vecu snagu izbacaja,robusniji je od prodigy-a. Posto su to nijanse u pitanju stvar je samo u tome kome bolje lezi koji stap. A posto imam i greys platinium slobodno mogu reci da je to pravi bacacki stap,i sto se konkretno izbacaja tice dosta lakse nosi i baca i od x flite i od prodigy-a

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije samo poenta u izbacaju koliko koji stap izbaci,izgleda da su samo dobri stapovi sa kojima se izbacuje daleko???...pitanje je samo kako kome koji stap legne u ruku,nekome vise leze meksi nekome ostriji sve je stvar ukusa i uslova u kojima se peca.Mozda najbolje resenje imati garnituru meksih i garnituru tvrdjih stapova pa pokrijes sve situacije u ribolovu naravno pod uslovom da finansiski izdrzis  :crazy:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da se vratimo na temu koju je kolega croribic postavio...Koristio sam ove štapove par godina unazad, nedavno sam ih prodao.Veoma dobri štapovi, optimalno olovo je 120gr, zahtevaju malo više prilagođavanja da bi se postigao pun izbačaj.Moj domet je bio oko 100m, kolega kome sam ih posudio na Pelagićevu je sa njima bacao oko 130m.Ne spadaju u najpreciznije štapove sa kojima sam pecao, ali ni proizvođač tu karakteristiku ne naglašava, već mogućnost da izbace PVA na velike daljine.Veoma su dobar partner u zamaranju ribe, otkačinjanja su jako, jako retka, verovatno zbog malo mekšeg vrha.To su neka moja zapažanja...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...