Jump to content

Shimano Aerlex 7000 Xta Spod


Recommended Posts

Izgleda ni ti ne volish shimano pa ti onda sve smeta ;)

 

ALI, citam ovo Janetovo pa ....

brzina 5.3

tezina 570

pa tri clipa

a onda na sve to 80 funtakisa

 

obrni okreni odjednom pocela da mi se svidja za spod

Link to comment
Share on other sites

Rucica od proshlog veka al za razliku od tvojih shimano ova se srafi nije na klip(ogromna razlika u dugotrajnosti) :thumbsu:,bajt nema veze sa rezervnom spulnom(ovde nije mi ama bash nishta jasno shta si hteo)
Link to comment
Share on other sites

Taj podatak josh nemam al stari Aerlex XS koji ima istu spulnu sa 3,8:1 prenosom je namatao 92 sm,pa mozesh otprilike da vidish koliko ce ovaj novi da namata.Po meni bar 115
Link to comment
Share on other sites

Rucica od proshlog veka al za razliku od tvojih shimano ova se srafi nije na klip(ogromna razlika u dugotrajnosti) :thumbsu:,bajt nema veze sa rezervnom spulnom(ovde nije mi ama bash nishta jasno shta si hteo)

Jane kao prvo ja nemam shimano, kao drugo ako već ima bajt rezervna špulna bi dobro došla baš zbog pecanja na Dunavu Savi i sl. Uostalom to je samo moje mišljenje pozzzz........ Rot Shimano ili Daiwa po meni su obe firme vrhunske, mislim da je sve ostalo stvar ukusa i mogućnosti a o tome ne vredi raspravljati.

Link to comment
Share on other sites

Rezervna spulna neide uz bajt to moze i sa najobicnijom kocnicom da bi menjao spulne jedno sdrugim nema veze.Bajt je uradjen kao i kod Emblem spoda u slucaju da se mashina koristi za marker shto je i logicno.Shto se tice rezervne spulne dosta vrvnih mashina neidu fabricki uz rezervnu spulnu a i ova mashina nije namenjena za dunav shto i samo ime kaze.Za to uzmi obicni aerlex koji je stvarno namenjen za tezak ribolov i koji vecina somdzije koristi na ebro.
Link to comment
Share on other sites

Daiwa Emblem Spod Art.Nr.: 885 Broj: 885

 

 

DAIWA

 

 

119,90 EUR 119,90 EUR

inkl. 19 % MwSt. zzgl. 19% poreza excl Versandkosten

Artikelgewicht: 0,690 kg Predmeta Težina: 0,690 kg

 

 

* Details Detalji

* Kunden kauften hierzu folgendes Kupci koji su kupili ovaj, sljedeće

 

 

DAIWA Emblem Spod Daiwa Emblem Spod

 

Die Daiwa Emblem Spod Rolle ist der beste Partner für eine Spod Rod. Daiwa Emblem Spod uloga je najbolji partner za Spod Rod. Basierend auf dem Gehäuse und der überdimensionalen Spule der Emblem Pro zieht sie über 120 cm Schnur pro Kurbelumdrehung ein. Na temelju slučaja i veliki svitak Emblem Pro to privlači liniju preko 120 cm po rukovati okrenuti. Bei starken Würfen läuft die Schnur extrem reibungslos von der großen Spule und der große Schnurclip schont die Schnur beim Einclippen. Kada je kabel je iznimno jaka baca gladak prijelaz iz velikih zavojnicu i veliki line isječak kabel štiti Einclippen.

 

Der Castlock Mechanismus verhindert daß bei starken Würfen der Schnurfangbügel unbeabsichtigt zuschlägt und Auto Cast II sorgt bei Druck auf den Knopf dafür, daß der Schnurfangbügel immer in die Wurfposition zum Aufnehmen der Schnur für den nächsten Wurf zurückläuft. Castlock mehanizam koji sprječava slučajno slučaju jakog udara i baca jamstvo Auto Uloge II osigurava za pritisak na gumb za činjenicu da jamstvo povratak je uvijek u bacanju poziciju za primanje kabel za sljedeću bacanja. 4 Kugellager, ein CRBB Lager und der Worm Shaft Hubmechanismus der Spule sorgen für eine optimale Schnurverlegung und einen seidenweichen Lauf. 4 ležaja loptu, CRBB ležaj i lift crva Osovine mehanizam svitka pružiti najbolju liniju laika i glatka navijanje. Übersetzung 5.1:1 Prijevod 5.1:1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Naravno da mozes, mozda je napravljena kao spod masina i prvenstvena namjena joj je spodiranje ali sasvim sigurno moze da se koristi i kao masina za pecanje. 
NIgdje na njima ne pise da ne bi smjele biti koristene za pecanje  ;) 

Bistrooo   :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

Pecao sam sa njima jedno krace vreme i koristio i za spod. Sasvim ok masinica. Jedina sto sam primetio to je da se preklopnik u jednom polozaju ne otvara u potpunosti i to bas kad uhvatis prstom najlon. Nisam siguran da umem da objasnim da bi bilo jasno. Kad desnom rukom-prstom uhvatis najlon ili shok predvez da zabacis i otvoris preklopnik u desnu stranu, on se ne otvori u potpunosti, nego nekako mu fali jos da bi bio putpuno otvoren, da ne bi najlon strugao o njega. Imao sam tri masinice i to se desavalo na sve tri tako da nije bila neka greska u jednoj. Mene je to bas nerviralo. Bas me zanima da li je to jos neko primetio ili je meni bila greska u sve tri masinice??

Link to comment
Share on other sites

Pecao sam sa njima jedno krace vreme i koristio i za spod. Sasvim ok masinica. Jedina sto sam primetio to je da se preklopnik u jednom polozaju ne otvara u potpunosti i to bas kad uhvatis prstom najlon. Nisam siguran da umem da objasnim da bi bilo jasno. Kad desnom rukom-prstom uhvatis najlon ili shok predvez da zabacis i otvoris preklopnik u desnu stranu, on se ne otvori u potpunosti, nego nekako mu fali jos da bi bio putpuno otvoren, da ne bi najlon strugao o njega. Imao sam tri masinice i to se desavalo na sve tri tako da nije bila neka greska u jednoj. Mene je to bas nerviralo. Bas me zanima da li je to jos neko primetio ili je meni bila greska u sve tri masinice??

To nije greska kod tih masinica nego je bilo do Tebe. Nisi skuzio da ta masinica ima odredjeni polozaj u kojem se preklopnik mora otvarati i gdje u tom polozaju ide do kraja. U tom Tvom polozaju koji opisujes, dolazi do preklapanja tog preklopnika ranije kod samog zabacaja i usljed toga se u najgorem slucaju ostaje bez rakete. Taj polozaj koji mora da se ispostuje, da se tako izrazim, mnogi uzimaju pa pripisuju kao jednu manu toj masinici, medjutim kad se skuzi taj polozaj u kom preklopnik ide do kraja, onda nema ranijeg preklapanja. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da se pokret hvatanja najlona i otvaranja preklopnika radi po automatizmu, bez mnogo razmišljanja. Jednostavno udje u naviku da najlon uhvatis kad ti je najblizi prstu i otvoris preklopnik. Kada sam ih uzeo bilo mi je cudno sto moram da hvatam najlon kad mi nije najblizi prstu i otvaram preklopnik nadole kako bi se on otvorio kako treba. Nerviralo me je dok nisam navikao, odnosno dok to ne pocnes da radis automatski. Da me neko ne shvati pogresno, to joj i nije mana, nego samo treba par zabacaja, eventualno jedan pokidani spomb da se naviknes, sve ostalo kod masinice je i vise nego korektno.  

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...