Jump to content

Prologic Cc30 Carp


Recommended Posts

Max sa prologic cc30 stapom bacio na livadi 169m merili bane iz indjije i ja :good:

posle na jarkovackoj brani smo razvukli pantljiku obelezili na svaki 30m kolac i bacali 175 bacio sa cc30 masinom super ultegra c14 .

fuul metalom je islo preko 200. mereno metrooom!

Link to comment
Share on other sites

boj ne bije ljuto oruzije vec srce u junaka :clapping: .cc30 za razliku od fmj ima dusu.univerzalan stap.odlican za pecanje na svim daljinama.najbolje mu lezi olovo od 105g .uz olovo moze moze bez problema da ponese i veliki pva
Link to comment
Share on other sites

Sremac kako da nije bitno, al priznaj sad si samo lupio te podatke :)da me skines sa .....

nisam ! evo zasto znam sta koristi koje debljine ali ne i marke najlona koje je tada imao . sada ima prolodzikove najlone . e sada se ne secam da li je tada bio simano najlon ili nesto drugo ! znam samo debljine i tezine ostalo ne bi lupetao. i to smo radili da bi sami videli sta i kako . inace na ribi je stap ekstra i lepo je drzi nije klasicna motaka savija se i kod drske .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kupio cc30 13ft 3.5lb i mogu reci da sam se odusevio akcijom stapa, bas se lepo savija, a pritom je i prilicno jak i ostar! ( slazem se sa Kizom kada je rekao: "krut-bacacki stap za nijansu meksi od FMJ(koji isto imam-pa mogu da poredim)").

Zanima me kako bi se ponasao stap ukoliko bih promenio provodnike i stavio 50mm prvi provodnik?

Da li bi stap izgubio na ostrini, koliko bi se povecala daljina zabacaja ako bi se uopste i povecala?

Naravno u kombinaciji sa masinom sa velikom spulnom tipa Ultegra, Infinity, Aero Technium...

Link to comment
Share on other sites

Kupio cc30 13ft 3.5lb i mogu reci da sam se odusevio akcijom stapa, bas se lepo savija, a pritom je i prilicno jak i ostar! ( slazem se sa Kizom kada je rekao: "krut-bacacki stap za nijansu meksi od FMJ(koji isto imam-pa mogu da poredim)").

Zanima me kako bi se ponasao stap ukoliko bih promenio provodnike i stavio 50mm prvi provodnik?

Da li bi stap izgubio na ostrini, koliko bi se povecala daljina zabacaja ako bi se uopste i povecala?

Naravno u kombinaciji sa masinom sa velikom spulnom tipa Ultegra, Infinity, Aero Technium...

Sto bi menjao sprovodnike jesu mali???

Od koliko do koliko idu?

Link to comment
Share on other sites

nisam video ranije ovaj post , inace bi se ranije javio , licno mislim da ovaj stap mnogo vise daje nego sto mu je cena . prodao sam bio jedne i ponovo kupio iste , na trzistu covek nema sta da kupi za tu cenu i taj kvalitet . stap extra na ribi a pritom i na izbacaju , sto se tice daljina to je bilo 175 metara bez boile , sa boilom nismo merili , daljina od 205 metara je vec previse za ovaj stap . a najdalje sto sam izbacio je sa FMJ 195 metara . steta sto se ovaj stap nece vise proizvoditi , ali ovi iz ProLogica znaju sta rade , posle ovog stapa oni ne mogu da naprave ^sr**e^ stap i verujem da c3 moze da bude samo bolji , nikako losiji . sa karikama mislim da neces nista postici ako ih zamenis , i ja sam razmisljao pa sam odustao , jer stvarno nema potrebe . ide i ovako :)
Link to comment
Share on other sites

Prvi provodnik na cc30-ici je 40mm sa 50mm mislim da bi trebalo da se dobije na daljini (do desetak metara), garancija se gubi...

Naravno, daljina od 175m je velika, mozda tih desetak metara ne znaci mnogo, sem mozda u slucaju da se baca sistem i pva, onda je tih desetak metara dosta... ( sistem i pva mnogo skracuju zabacaj )

Pitanje je da li je isplativa investicija, na stap od 140e ulagati jos 30-etak eur, nemam pojma...

Gledam to i na neki estetski nacin, lepse bi stap izgledao sa 50-icama nego sa 40-icama i recimo aero technium-om...

Link to comment
Share on other sites

Veruj mi to sigurno tako treba da bude, da su hteli stavili bi 50mm, a uostalom ako ti nije dovoljno 155-160m sa boilom bolje camac da kupis (salim se naravno) :)

 

Camac odavno kupio ( vojni desantni DC2 za 2 vojnika sa full ratnom opremom, 2.8m x 1.2m, 5 komora )... :D

Mislim da sa pva i sa sistemom daljina mnogo vise pada, a i nije bitna toliko daljina, nego sto lakse postici istu...

Na novim C3 stapovima na 13-ticama su 50-ice...

Ko ce ga znati, moguce da imam samo mali problem u glavi... ahahahahahaha

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...