Jump to content

Drzavno Prvenstvo Srbije - Prvo Kolo


Recommended Posts

Postovani gospodine Djordje,

 

Naravno da i ja prihvatam Vase izvinjenje. Vi ste gospodin sa velikim G!

 

Danas se na Maradiku radi probni izlov kako bi se videla kolicina ribe. Ono sto me mnogi ubedjuju jeste da tamo ima ribe i da ovo sto je uginulo ne remeti nista, a opet mislim da nije lose da se ubaci 2 tone nove ribe, ne zbog kolicine vec zbog toga da pokrene staru ribu (Braco hvala na predlogu! Inace od njega kupujem boile), a to mi ima smisla i to jako. Znaci, da ta nova riba krene da se krece, da "potera" ovu staru i to je to. I to cu pokusati da ubedim ljude iz MK Grupe da uradimo koliko sutra (kako bi bilo vremena da se nova riba adaptira i ode sa mesta na kom je pustena (kamion moze da pridje samo ispod restorana i pusti ribu kod brane - daleko od nas).

 

Komentari?

Link to comment
Share on other sites

kako docarati nekom ko nije bio na jezeru kolik je to jezero. da li na Maradiku znaci nesto dve tone ribe!?znaci ali koliko ! imate mrestiliste gde i da hocete ne mozete da ilovite ribu ividite koliko je tu ribe , ceo sljivik je potopljen 1 na jezeru se nijepecalo 4 godine a poribljavalo se , zadnji godinu dana se kao peca na jezeru i to uglavnom bela riba saran se vraco !
Link to comment
Share on other sites

Mislim da 2 tone takoz.trkaca mogu samo da vam Ligu ucine zanimljivijom,svakako nece odmoci.Nedelju dana je dovoljno da se riba adaptira i rasiri po jezeru samim tim i pokrene staru.Na Borkovcu koje uvek ima problem sa kolicinom sarana ranijih god.dok je udruzenje moglo da vrsi poribljavanje to je uvek davalo lepe rezultate.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ne ide valjda poribljavanje tek tako -" e aj da gurnemo u subotu 2 tone!!"

Mislim da treba ispostovati i neku proceduru u smislu karantina, odredjene temperature i tome slicno, inace naravno da bi bilo lepo vodu uvek "pojacati" ;)

Link to comment
Share on other sites

Ako je poznato ko je izazvao pomor ribe jel postoji mogucnost da isti nadohnadi stetu tj. plati za novu ribu ili ce to samo tako da prodje sto i nije neko cudo u ovoj zemlji.Takodje treba videti i da se takva stvar ne ponovi.

Nepoznajem vodu uopste ali sam misljenja da novo poribljavanje nece skoditi.

Cestitke ekipama na istrajnosti.

Link to comment
Share on other sites

Izasla je vec poljoprivredna i ekoloska inspekcija, sve je to uradjeno. Da, nadoknadice stetu, ali tek kada dodje resenje iz Ministarstva. Bice to ok. Ovo je sada, ambulantno poribljavanje o kom pricamo, samo da se pokrene riba.
Link to comment
Share on other sites

Izasla je vec poljoprivredna i ekoloska inspekcija, sve je to uradjeno. Da, nadoknadice stetu, ali tek kada dodje resenje iz Ministarstva. Bice to ok. Ovo je sada, ambulantno poribljavanje o kom pricamo, samo da se pokrene riba.

MINJA CARE.... :bow: :bow: :bow: :drinks: :drinks: :drinks:

Link to comment
Share on other sites

djavo ne da mira , malo smo se provozali po jezeru , nasli te dve farme koje ne mogu u toj meri da ugroze ribu (samo saransku ribu, ugrozila bi i ostale ribe ) i zakazali pecanje 24h na takmicarskoj pisti ! pa probacemo da ubodemo koje zrno .
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...