Jump to content

Molim Za Pomoc Boila Od Ribnjacke Hrane Za Sarana?


Recommended Posts

Evo mene opet sa pitanjem, da li je neko pokusao napraviti od hrane za z tov sarana napravi boile, i molim vas da me malo uputite?!

Sirovinski sastav hrane za sarana: kukuruz,riblje brašno,pivski kvasac,ekstrudirana soja, vitaminsko – mineralni premiks, sirovo sojino ulje.

Link to comment
Share on other sites

Aleksandre ova hrana je za tov sarana od 1 godine sadrzi 38% proteina a jeftina je e neznam sto bi u nju jos mogao stavit, mozda sojino brasno griz eventualno hranu za kanarince...

Skadarsko jezero gdje ja pecam nije napadnuto boilama uopste 95 %ribolovaca pecaju na kukuruz...

Link to comment
Share on other sites

Aleksandre ova hrana je za tov sarana od 1 godine sadrzi 38% proteina a jeftina je e neznam sto bi u nju jos mogao stavit, mozda sojino brasno griz eventualno hranu za kanarince...

Skadarsko jezero gdje ja pecam nije napadnuto boilama uopste 95 %ribolovaca pecaju na kukuruz...

Pa ako imas vremena probaj tako kao sto si napisao i dodaj neku aromu jagoda sa malo mesa, pa hrani malo i cekaj. Ja sam dodavao tu ribnjacku hranu u boilu kad sam isao na komercijalu jer ga tamo sa time hrane i uzimao je bez problema i boilu bez hemije, ali za Skadar bi mozda trebao da ga naviknes prvo na te ribnjacke pelete u kombinaciji sa boilom pa udri.

Link to comment
Share on other sites

Petar,"devill". Skadarskog okruzenja, oprobao boile danas, i poslao malo slikica, sad dal je bilo neki biiip, videcemo.

 

 

http://img819.imageshack.us/img819/9028/sdc10353w.jpg

http://img204.imageshack.us/img204/9092/sdc10352f.jpg

http://img847.imageshack.us/img847/7528/sdc10350.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
a sto, mislis, jezero iz snova, devastirana voda, nejveca riba, ove godine upecana kolko sam cuo 6 kila, naravno vracena, u snicle,nista se ne vraca, sema petra koji ponese nekog, njegov rekord na boile ove godine, 3 kg.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ima li jos ko sto da predlozi?

 

600 gr pelete sitno mljevene ako treba više puta

100 gr soja brašno fino

200 gr pšenićna krupica-griz

100 gr mljevena ptičja hrana za papige tigrice ili proso crveno i bijelo

 

40 gr pivski kvasac

20 ml riblje ulje sardina ili salmon ili kupiš neko u apoteci ako je jeftino

ako imaš kakvu aromu stavi,ali vrlo malo, ako ne dobro je i bez.

 

9 jaja

 

To ti je za jezero takvog tipa dovoljno. Rolaj i hrani boile večeg promjera. Boilu i to fish riba tamo uzima odlično, imam kontakte sa tog jezera.

Link to comment
Share on other sites

40gr, pivski,kvasac-----. da ne verujes, al u crnoj gori, nema uvoz istog. moze neka zamena.

 

Prvo pitaj recimo u apoteci, upotrebljava se kao nadomjestak vitamina B. Nema zamjene za pivski kvasac. Malo se potrudi i neka ti netko pošalje izvana, države u okruženju.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...