Jump to content

Veliki Carp Cup Kudos-Pavlovci


Recommended Posts

VELIKI CARP CUP KUDOS-PAVLOVCI

SEPTEMBAR 2011

 

Datum odrzavanja 9 - 11 septembra 2011

Pocetak takmicenja u 16,oo casova 09.09.2011. - zavrsetak takmicenja 11.09.2011. u 14,oo casova.

Skup ekipa 09.09.2011. najkasnije do 14,30 casova.

Takmicenje se odvija na 6 stapova i traje 46 sati

Ekipa se sastoji od 3+1 clana i svi imaju pravo aktivnog pecanja.

 

Kotizacija iznosi 90 eur-a po ekipi

Broj mesta nije ogranicen,-minimum za pocetak takmicenja je 24 ekipe

Nagradni fond :

 

Pehari za I II III mesto

 

 

Najveca riba - pehar

 

Uplata kotizacije - 50% do 05.09. 2011. a ostatak na dan takmicenja.

 

Za sve zainteresovane oko rezervacije - telefon 064/ 12-66-374 SOKO

 

B I S T R O ! ! !

 

 

P R A V I L N I K

 

 

-Ekipa se sastoji od 3+1 člana. Sva 4 člana imaju pravo pecanja tokom trajanja takmičenja.

-Pecanje se vrši na 6 štapova u vodi. Ukoliko sudija zatekne više od 6 štapova zabačenih u vodu, ekipa ce biti kažnjena.

-Takmičari u boksu mogu da poseduju neograničen broj štapova, ali pri zameni štapova takmičari su dužni da jedan štap potpuno izvade iz vode, a tek potom zabace drugi štap.

-Sistem se može zabacivati isključivo pomoću štapa. Štapovi koji se koriste u takmičenju mogu biti isključivo šaranski i ne smeju biti duži od 4 metra. Najlon koji se koristi ne sme biti tanji od 0,25

-Dozvoljeno je pecanje samo sa jednom udicom po štapu,a mamac mora biti na dlaci,

-Dozvoljeno je da jedan mali deo pelete i zrnevlja bude pomešan ali da se koristi

samo za PVA vrećice,( SVO ZRNEVLJE MORA BITI KUVANO).

-Zabranjeno je: prihranjivanje i korišćenje boila prečnika većeg od 22 mm, lepljenje paste na olovo ili mamac. Boili moraju obavezno biti kuvane(ne smeju pod pritiskom prstiju ostati u zgnječenom obliku ).

-Hranjenje je dozvoljeno isključivo: raketom, praćkom, kobrom, PVA vrećicama,mrežicama i koncem.

U noćnom periodu koji će odrediti glavni sudija, dozvoljeno je pecanje samo uz pomoc PVA vrećica, mrežica i konca.

-Upotreba nekog drugog načina hranjenja noću sem sa PVA materijala, ekipa ce biti kaznjena.

-Zabranjeno je: korišcenje, hranjenje i pecanje na živi mamac (larve, crvi, gliste,takodje i nekuvani kukuruz...) ili veštačkih mamaca bilo koje vrste (sem silikonskog kukuruza ), upotreba hranilice i praškaste hrane.

-Nije dozvoljeno imati u boksu: praškastu hranu, žive i veštačke mamce. Sudija ce takve stvari udaljiti iz boksa a ekipa ce biti kažnjena.

-Svaka ekipa mora imati minimalno 10 sakova za čuvanje ribe kao i šaranski meredov sa okcima max. 10 x 10 milimetarai i podmetac za ribu.

-Ulazak u boksove od strane ljudi koji se ne takmiče je strogo zabranjen.

-Kada se svira kraj takmičenja, a neka ekipa ima ribu na štapu, riba će se izmeriti i bodovati.

-Merenje ribe obavlja isključivo glavni sudija sa pomoćnikom.

-Merenju ulova mora da prisustvuje i član susedne ekipe.

-Na svakoj listi ulova mora da bude potpis: člana ekipe kojoj se meri ulov, kontrolora i sudije koji trenutno meri ulove. Ribu u vodu isključivo vraća sudija ili pomoćnik sudije.

-Nakon svakog takmičenja box mora ostati u čistom stanju.

-Zabranjeno je da ekipa posle početka takmičenja donosi bilo šta što se odnosi na mamac ili prihranu za ribu (boile,pelete,kukuruz i t.d.)

-Ulovljeni primerci šarana teški preko 15,00 kg, kao i svi ulovljeni primerci amura, merice se odmah, a ekipa je o ulovu dužna obavestiti sudiu.

-Prilikom polaganja ribe na dušeke, isti moraju biti vlažni, kao i Carp-sakovi prilikom smeštanja riba u iste, gde će se čuvati do prvog merenja. Svaka riba se mora tretirati sa najvećom pažnjom i neoštećena mora biti vraćena u vodu.

-Oštećenu ribu je svaki takmičar dužan prijaviti sudiji. Svako namerno oštećenje ribe povlači rigorozne kazne, u zavisnosti od stepena oštećenja.

-Eventualna uginuća ribe povlače za sobom meru automatske diskvalifikacije takmičarske ekipe iz daljeg toka takmičenja, ukoliko sudije utvrde da je uginuce usledilo nakon greske takmicara.

-Noću nije dozvoljena upotreba lampi i reflektora prilikom vađenja i zabacivanja, osim lampi koje idu na glavu i čiji svetlosni snop ne sme biti većeg dometa od 8 /osam/ m.

-Strogo je zabranjeno loženje vatre na takmičarskim pozicijama.

-Strogo je zabranjeno svako ometanje javnog reda i mira u smislu proslavljanja postignutog ulova, puštanja muzike i preglasne međusobne komunikacuje takmičara unutar takmičarskih pozicija.

-Brigu oko poštovanja propozicija, odnosno regularnosti takmičenja, vodiće članovi Sudijske organizacije, odnosno Takmičarske komisije.

-Dužnost svake takmičarske ekipe za vreme trajanja takmičenja je da na zahtev glavnog sudije takmičenja pokaže mamce i prihranu koju koristi, kao i da izvadi zabačeni takmičarski štap, radi provere ispravnosti sistema, odnosno prezentacije mamca.

-Nepoštovanje propozicija takmičenja, ne pridržavanje Pravilnika o takmičarskom ribolovu i ne poznavanje Pravilnika o modernom sportskom šaranskom ribolovu, kao i bilo koji vid nesportskog ponašanja, neće se tolerisati i biće najstrože sankcionisan.

-Bodovaće se samo ulovljeni primerci šarana i amura težine od 1,00 kg i više.

-Dužnost svake takmičarske ekipe je da, po dolasku Komisije za merenje iznese ulovljene primerke iz vode i saka, položi ih na mokar dušek i uz pomoć sudije ubaci u, takođe mokar, sak za merenje.

-Kapiten ekipe dužan je da proveri ispravnost merenja i da obavezno potpiše sudijsku listu ulova.

-Ribe će se meriti jedna po jedna, a pored težine sudije će evidentirati i broj ulovljenih riba.

-Slikanje, odnosno snimanje ulovljenih primeraka ribe, dozvoljeno je neposredno pred puštanje u vodu i ne sme trajati duže od 60 /šezdeset/ sekundi.

-Ukoliko sudija ustanovi da neka od takmičarskih ekipa krši propozicije takmičenja, dužan je da o tome obavesti Disciplinsku Komisiju odnosno kapitene ekipa, koja će zasedati odmah i odlučiti o visini disciplinske mere koju će izreći.

Edited by soko
Link to comment
Share on other sites

24*150= 3600E........................fond nagrada 900e+ 100e pehari= 1000 e............ostaje 2600E....sudije max 200e.......ostaje 2400 E............priča je da je zakup 1500 E ostaje 900E, mislim da ova računica može da pogreši do 10% i da je pitanje gore pomenuto da nije neka greška opravdano! Ovo je bez zle namere napisano! :hi:
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima mislim da sam naveo gore u pocetku koliko je kotizacija.150 jevreja.Da li je riba Djuka mala u Pavlovcima o tome bi mogli da diskutujemo a ja u takav vid diskusije ne zelim da ulazim *zato ja dolazim na ub da pecam veliku ribu*

E bilo bi jos lepo da je zakup 1500 evrica doktore a da nije malo malo vise ,zato nemojte da mi ulazite u novcanik nije to lepo .

I stavio sam gore ako ste sve citali a vidim da niste bas sve, da postoji mogucnost povecanja nagradnog fonda a da se ja tu ne bi mnogo pravdao ko voli neka izvoli ko nece opet lepo.

I da na kraju da ne zaboravim sudije koje bi sudile trenutno kakvo je sada stanje ne bi sudile tih 46 sati bez 400 evrica tako da pada i onaj komentar u vodu.

 

A sto se tice jos jedne stvari sutra je definitivno dogovor oko cene zakupa ako uspem nesto da izboksujem oko najma ,nagrade idu gore .

I naravno da ne zaboravim prijavljene ekipe

1 carp team IN-PRO Stara Pazova

2. carp team Basiana Podmladak

3. carp team Avis Gas voganj

Pozdrav svima i BIstro i vidimo se na vodi da vam uzmem taj kes ,pozurite ljudi trebaju mi pare hocu da se zenim.!

Link to comment
Share on other sites

Iskreno bez ikakve zle namere sam napisao onaj post, misleći da je zaista greška. Ponajmanje mi je želja da gledam u tuđi džep!!! Ipak da prokomentarišem par stvari, zakup 1500 + PA ONI NISU NORMALNI!!!! Sudije 400 e e ovi tek nisu normalni.Pa koliko to oni zarađuju, izgleda da je najprofitabilnije zanimanje u Srbiji biti sudija u šaranskom ribolovu. Strašano, šamaranje sa nekim ciframa koje su toliko nerealne da to zaista para i oči i uši. Pavlovci jesu lepa voda ali sve gore navedeno će zasigurno ostaviti gorak ukus . I naravno upoređivati ub i pavlovce je besmisleno u svakom smislu, Fazanerija nikad neće biti Pavlovci. Pozzz i puno sreće u skupljanju ekipa .
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima mislim da sam naveo gore u pocetku koliko je kotizacija.150 jevreja.Da li je riba Djuka mala u Pavlovcima o tome bi mogli da diskutujemo a ja u takav vid diskusije ne zelim da ulazim *zato ja dolazim na ub da pecam veliku ribu*

E bilo bi jos lepo da je zakup 1500 evrica doktore a da nije malo malo vise ,zato nemojte da mi ulazite u novcanik nije to lepo .

I stavio sam gore ako ste sve citali a vidim da niste bas sve, da postoji mogucnost povecanja nagradnog fonda a da se ja tu ne bi mnogo pravdao ko voli neka izvoli ko nece opet lepo.

I da na kraju da ne zaboravim sudije koje bi sudile trenutno kakvo je sada stanje ne bi sudile tih 46 sati bez 400 evrica tako da pada i onaj komentar u vodu.

 

A sto se tice jos jedne stvari sutra je definitivno dogovor oko cene zakupa ako uspem nesto da izboksujem oko najma ,nagrade idu gore .

I naravno da ne zaboravim prijavljene ekipe

1 carp team IN-PRO Stara Pazova

2. carp team Basiana Podmladak

3. carp team Avis Gas voganj

Pozdrav svima i BIstro i vidimo se na vodi da vam uzmem taj kes ,pozurite ljudi trebaju mi pare hocu da se zenim.!

 

Uopšte nije bitno što se hvata uglavnom sitna riba padne tu i par kapitalaca,reč je o nagradnom fondu koji je ne srazmeran kotizaciji.Na mnogo manjim vodama sa manje ekipa nagradni fond je 60% pa na više a vi na 24 ekipe dajete 21% to je pre malo.

Ta priča o koštanju jezera je bezveze to nebi smelo da košta više od 500e.Ta voda ima katastrofalan prilaz vodi mesta ne postoje peca se jedan do drugog itd...da ne ispadne da pljujem vodu ali ovo su činjenice koje treba da kažete tom ko vam traži neke pare koje su nerealne, ne samo za tu nego za bilo koju vodu.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam i rekao sutra definitivno oko nagradnog fonda ovo sto je napisano je bilo stavljeno cisto da stoji nesto jer bi odmah pala pitanja tipa kolike su nagrade.Ako da bog sutra kada zavrsimo razgovor sa ljudima sa jezera i uspemo da smanjimo kotizaciju koja je velika ,povecava se ili nagradni fond ili se smanjuje uplata.

Samo jos nesto ako bude vise od 25 ekipa i tada raste cena zakupa .Eto sada imate sve informacije !

Raso nisam mislio nista lose ,jednostavno nisam smeo da stavim da je nagradni fond veci a ne znam da li cu imati bar 25 ekipa kako bi mogao da uplatim zakup.A o nekim drugim stvarima da i nepricamo!

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...