Jump to content

kakav recept


Recommended Posts

Koji recept moze od ovih komponenti.

kukuruzna krupica (griz)

- brašno od kukuruza šećerca (slatki kukuruz)

- riblje brašno (srdela - inćun ) 1 klasa

- vitamelo

- sirutka u prahu

- mljevena konoplja

- mljevena ptičija hrana u zrnu

- žuta i crvena jajčana - biskvita ptičija hrana

- odmašćeno sojino brašno

- mljevena pseća hrana Frolic

- rižino brašno

- kostovit

- pivski kvasac

- robin red

- lizin

- metionin

- niger

- egg albumin

Imam mogucnosti nabavku komponenti pa me interesuje sta da smuckam od njih a da bude solidno.

Link to comment
Share on other sites

150gr vitamelo

50gr casein

200gr brašno od kukuruza šećerca (slatki kukuruz)

200gr odmašćeno sojino brašno

200gr kukuruzna krupica (griz)

200gr žuta i crvena jajčana - biskvita ptičija hrana

 

Samo ti nedostaje kazein :huh: i 10 jaja :D

od tekucina bi dodao

 

aroma vocna po preporuci sa bocice,cak i malo manje

1ml esterblenda

20ml amina

10gr betaina

zasladjivac

 

ja slicno tako radim i daje mi rezultate,a ako ima neki majstor neka me slobodno ispravi.Nema ljutis :angry:

Link to comment
Share on other sites

Koji recept moze od ovih komponenti.

kukuruzna krupica (griz)

- brašno od kukuruza šećerca (slatki kukuruz)

- riblje brašno (srdela - inćun ) 1 klasa

- vitamelo

- sirutka u prahu

- mljevena konoplja

- mljevena ptičija hrana u zrnu

- žuta i crvena jajčana - biskvita ptičija hrana

- odmašćeno sojino brašno

- mljevena pseća hrana Frolic

- rižino brašno

- kostovit

- pivski kvasac

- robin red

- lizin

- metionin

- niger

- egg albumin

Imam mogucnosti nabavku komponenti pa me interesuje sta da smuckam od njih a da bude solidno.

 

fish mix

 

30% sardina inčun riblje brašno

5% sirutka u prahu

5% robin red(ako se ne radi ocontretatu)

15% soja brašno odmaščeno tostirano

10% mljevena ptićja hrana(najbolje ona za papige tigrice)

15% brašno šečerca

20% kukuruzna krupica(najbolja instant)

2 jušne žlice cca 30 gr pivski kvasac

2 jušne žlice eeg albumina

1 jušna žlica Kostovita

 

bird mix

 

25% žuta ili crvena ptičja hrana

10% vitamelo

5% sirutka u prahu

5% frolic (dobro posušiti i samljeti)

5% mljevena konoplja

15% soja brašno odmaščeno tostirano

20% brašno šečerca

15% kukuruzna krupica(najbolja instant)

1 jušna žlica pivskog kvasca

2 jušne žlice eeg albumina

1 jušna žlica Kostovit

Link to comment
Share on other sites

Zac hvala puno ali bih zamolio koje arome da stavim.Znam da svi govore po zelji ali mora da postoji koje se arome mogu staviti i mesati.Takodje me interesuje ,ulje ide obavezno, i zasladjivacha koliko ide.

 

Ti si postavio komponente, iz njih sam ti složio dva mixa. Tekuću komponentu nisi ponudio :rolleyes:

 

No dobro, ovdje se radi o osobnom ukusu pa če i moj prijedlog biti takav.

 

fish mix

 

20 ml salmon oil

10gr soli

6 ml ancony con moore

6 ml squid octopus solar

izvana na još tople boile nakon kuhanja

10ml feed stim xp moore

10ml shelfish con moore ili marineamino ili salmon krill ex

 

 

bird

 

15ml konoplja ulje moore

2 ml sweet fruit enhancer moore

2 ml talin moore ili candy sweetner solar

4ml banana moore

2 ml scopex K,nash ili R.H

 

izvana na još tople boile nakon kuhanja

10ml minamino moore

10ml corn sweet siryp

Link to comment
Share on other sites

Hvala Zac ,da to mi je trebalo,ali me jos nesto zanima a to je arome koje dodajem posle kuvanja.Sipam u vec prokuvane boile i prilikom mesanja/ne znam rukom /nema li opasnosti slucajno da se raspadnu.Najbitnije, konzervans.da li treba stavljati,jer planiram izraditi boile dosta ranije od odlaska na pecanje.Takodje kada se dobro prosushe na terasi da ih stavljam u hermetichke plastichne kese?
Link to comment
Share on other sites

Hvala Zac ,da to mi je trebalo,ali me jos nesto zanima a to je arome koje dodajem posle kuvanja.Sipam u vec prokuvane boile i prilikom mesanja/ne znam rukom /nema li opasnosti slucajno da se raspadnu.Najbitnije, konzervans.da li treba stavljati,jer planiram izraditi boile dosta ranije od odlaska na pecanje.Takodje kada se dobro prosushe na terasi da ih stavljam u hermetichke plastichne kese?

 

Prvo arome ne stavljaš izvana niti tako piše, stavljaš aminokiselinske pripravke(čista hrana). Na način, uzmeš količinu za 5 kg boili, staviš u veču vreču za smeće recimo, dobro protreseš i u to dodaš 5 kg netom kuhanih boila. Svakih petanestak minuta pritreseš malo vreču sa boilama. Mogu i rijeđi intervali. Topla boila sve če dobro upiti i boile su spremne za pospremiti. Nije ih potrebno dodatno isušivati.

 

Boile spremaš ili u zamrzivač upakirane u vrečice-kese za duboko smrzavanje ili ako imaš vakumirku izvakumiraš ih.

Kod vakumiranja je dobro predhodno malo isušene boile(par sati) istim postupkom kao što si ih dipao iza kuhanja, nadipati sa corn sweet sirupom (kukuruzni sirup) ili medom i takve vakumirati.

Također boile možeš malo posuti sa solju,tek toliko i isto vakumirati-presovati. Takve ti mogu bez brige na hladnom i tamnom mjestu stajati do 6 mjeseci bez nekih večih promjena.

 

Boile svakih par dana pregledaš, da vidiš u kakvom su stanju.

Dio boila za loviti, ostaviš i posušiš malo jače radi problema koji se mogu javiti u ribolovu, bijela riba, rakovi i ostalo.

 

Totalno isušena boila gora je opcija neko neprokuhani kukuruz. Probavljivost takve boile na najnižem je mogučem stupnju.

Tim se postupkom poništavaju sve dobre strane boile. Ovdje se isključivo misli na boilu za prihranjivanje. Lovne boile su nešto drugi, takve boile šaran tako i tako ne konzumira nego samo pokuša :)

Link to comment
Share on other sites

Guest kristijansombor
Ne mozes to tek tako da razgranicis, ovo su odlicni recepti, a i onaj je ;) uzmi u obzir dostupnost komponenti, uslove u kojima lovis pa se na osnovu toga odluci. Ili probaj i jedne i druge pa vidi koji ti bolje radi, jer kao sto znas, nema univerzalne boile, osim Club mixa :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

Svatko bira svoj način ribolova. Netko kupi gotov mix napravi boile i lovi odlično, on je zadovoljan.

Drugi kupi gotove boile i još bolje ili isto lovi i isto tako zadovoljan.

Treći skuplja namirnice i dodatke ko mačka mlade i isprobava na sve načine i isto odlično lovi, opet dobro.

Samo ima jedna istina, da bi se u mix stavile atraktivne i kvalitetne namirnice i dodaci to treba platiti. Ako sam slažeš mix plačaš i netrebaš na tome osim dobro loviti i da zaradiš. No, proizvođač, osim što jeftinije, nešto, dobije te iste namirnice i dodatke, mora barem 5x podebljati cijenu da bi zaradio, on netreba loviti. U tome je poanta.

Stvar je samo komocije. Nešto izgleda isuviše komplicirano. To je mora se priznati i djelomice točno.

Dali je tako u potpunosti, ili je je "prosto ko pasulj", evo primjer jednog običnog pasulja sa kobasicama

 

grah-pasulj- namočen-može tetovac :)

sol

brašno za zapršku

crveni luk

bijeli luk-češnjak

crvena paprika

lovorov list

voda

goveđa kocka

mast ili ulje

papar

feferon

kobasice

2-3 žlice ajvara

kao atraktivni dodatak jednaq svinjska sušena koljenica B)

 

Eto, niti recep za pasulj nije baš jednostavan kako nam se čini :D

 

Živjeli i dobar tek!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...