Jump to content

Ada Safari


Bacid

Recommended Posts

Prvo svaka cast bice ljudi koji ce hteti da upecaju tu grdosiju.Ipak 27 kg nije shala.

Drugo.moguce da sam ja grshka al ako uporedite fotke medjuvrshja i ove sa Ade izgleda kao isti sharan.Ima potpuno istu luznu prema repu gde je pocetak repa kao neko udubljenje ostalo teshko da se vidi jer je zbog transporta teshko ozledjen.

Link to comment
Share on other sites

Prvo svaka cast bice ljudi koji ce hteti da upecaju tu grdosiju.Ipak 27 kg nije shala.

Drugo.moguce da sam ja grshka al ako uporedite fotke medjuvrshja i ove sa Ade izgleda kao isti sharan.Ima potpuno istu luznu prema repu gde je pocetak repa kao neko udubljenje ostalo teshko da se vidi jer je zbog transporta teshko ozledjen.

 

Jane,što se mene tiče, na žalost ,u pravu si,to je ista riba.:devil:

:thumbsd:

Link to comment
Share on other sites

Lep biznis postade ovaj "naš" sport. Trudim se da uživam u pecanju al me grize savest ne znam samo zašto?

 

Podigli smo svest na viši nivo humanim ribolovom "Uhvati & Pusti" privatni ribnjaci se "poribljavaju" matičnim primercima šarana iz reka i jezera

Po sistemu "Uhvati na reci i pusti kod gazde za evre." Nervira me taj sistem. Znam neki od nas će reći bolje je da pliva ovde nego u ulju. Istina.

Pitam se da li je nekome palo na pamet već kada UZIMA od prirode da toj istoj podari npr. 1000 mlađi šarana?

 

Deca će nam pecati u ograđenim rezervatima jer će reke i jezera biti pusta...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jednu stvar mora da se prizna a to je da nije ovih komercijala 75% sharandzije ne bi postojalo,ne bi se educiralo,ne bi bili ono shto jesu i ne bi pecali sa ovom opremom i na moderan sharanski nacin.Ja znam kako je bilo davno kad su postojali se na sve par jezerceta a kako je sad.Svi znamo da oni koji pecaju divlju vodu opet ponekad kad se nema vremena dodju do te komercijale samo da bi odmorili il zatvorili glad za pecanjem.A fakt je da veliki komadi nemogu da se nadju u ribnjacima a nasa glad da uhvatimo shto veceg primorava vlasnike da traze na svaki nacin shto vece sharane.Shto se poribljavanja tice mislim da ste potpuno u pravu.Dosta sam se price naslushao da je pravo riblovca koji je uhvatio ribu na divljoj vodi da radi snjom shta oce.Ko mu je dao uopshte to pravo i odkud mu to pravo.Moralno pravo svakog sharandzije i modernog pecanja je sasvim obrnuto.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lično pecam na Safariju, najbliži je. Na 15 minuta od moje kuće... Kada nemam vremena i novca da otpecam 3 dana i noći u divljini daaaleko od "civilzacije" odem na ovaj revir da me želja mine. Kako vreme prolazi, menjam se i to je prirodno. Iskreno, isp*dim od ovakvih akcija. Tu ribu je onaj momak Saša upecao za svoj rođendan i kapiram na zaprepašćenje mase vratio natrag. Da sam klinac on bi mi bio uzor za pecanje najdražeg mi ciprinida.

Tempo života nam ostavlja sve manje izbora i vremena da se posvetimo dragim nam običajima, ljudima i hobijima...

Da sam mlađi-luđi k'o što nisam otrčao bih sa ovim šaranom do Save koja je tik uz revir i pustio ga tamo. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ako riba prezivi,Sale hoce da ga otkupi i vrati tamo gde mu je i mesto!!!

Upoznato je je i nadlezno ministarstvo,jer po zakonu,na ovaj nacin,ne moze da se poribljava !

Takodje,vrlo brzo ce da se otkriju svi koji su ucestvovali u ovoj prljavoj radnji.

Stop ribokradicama i njihovim pomagacima!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...