Jump to content

Advanced Bottom Bait Rig


Recommended Posts

Jedan od jednostavnih i po meni najdelotvornijih sistema. Moj favorit za svaku vodu zbog jednostavnosti i odlicnih rezultata pogotovo na divljim vodama i tezim terenima

gallery_2481_174_62303.jpg

skinite gumirani deo i napravite omcicu

gallery_2481_174_36132.jpg

isecite jedno ili dva komada silikonske tube i navucite na strunu

gallery_2481_174_24691.jpg

Navucite preko udice. Vodite racuna da ne ostetite deo tube sto moze da se desi kada prevlacite preko vrha udice

gallery_2481_174_13151.jpg

Izaberite mamac. Napravite razmak izmedju udice i mamca u zavisnosti od vode i situacije. Preporuka je malo duza dlaka nego na standardnim sistemima

gallery_2481_174_25820.jpg

 

U principu to je to. Ko zeli moze dodati otezanja na sistem sto je svakako preporuka. Naravno ne mora da bude Korda:) ima raznih tungstena na trzistu

gallery_2481_174_41437.jpg

gallery_2481_174_18893.jpg

I evo kraja

gallery_2481_174_41228.jpg

Link to comment
Share on other sites

ovako vezan meni nije dobro radio

 

http://img23.imageshack.us/img23/8268/060920111918.jpg

 

 

Ni meni se ovako vezan sistem nije pokazao...

Ne znam da li je problem u duzini dlake ili u tome sto nisam stavljao otezanja na predvez, prekratak shrink?

Link to comment
Share on other sites

ni meni nije radio KURV SHANK ovako vezan , prvo ti je bespotrebna ova gumica prva od povratnika ili je preblizu a drugo termo bozur je predugacak. neka me ispravi neko ako gresim
Link to comment
Share on other sites

Deluje sve po p.s.-u, uredno i optimalno...

Primetio sam odavno da je presudan faktor i zdravlje, odnosno izgled šaranovih usta. Mnogo puta sam video upropaštenu gubicu, od strune, udice i ko zna čega. Jadna riba izgleda kao da je žvakala žilete, jednostavno tkivo je oštećeno da nema gde da se zakači udica.

Link to comment
Share on other sites

nema veze sa claw rigom ali i nikola i milancheshow su naveli da im nije dobro radilo ovako vezan sistem a i ja sam imao problema sa ovakvim predvezom, i kad je vec u pitanju kurv shank evo kako sam moj problem resio, duza dlaka i bez silikonske tube.
Link to comment
Share on other sites

tema je claw rig... meni nije radio ovako kako sam ga ja vezao, samo sam konstatovao i eventualno ocekivao neku sugestiju, naravno u vezi ovog sistema... duzinu dlake sam korigovao ekstenderima od 3mm i 7mm i isto mi se ponasa...

 

o drugim sistemima na drugom mestu :)

Link to comment
Share on other sites

Milance bash zato shto je tema claw rig.ovo sve gore je kako je i rott dao link advance botom bait rig a ne claw.To shto neki englezi napisali da je claw uopshte se nezovetako.

zato sam i napisao shto ovo ima veze sa claw rigom

Link to comment
Share on other sites

Iskreno sa nazivima stojim malo slabije, ali vidim da ga Englezi tako zovu. Sad sam malo izuglao i vidim da to jeste botom bait...Tako da cemo promeniti naziv teme i mozemo da nastavimo sa konstruktivnom raspravom :)
Link to comment
Share on other sites

tako je kandza kod nas il clow rig je isto shto i blowback rig.Naziv je dobio zbog toga shto poput kandze udica izadje napolje,mada to nije tema

 

botom bait sa curve shankom nije mi se nikad pokazala botom bait sa wide gape vrsta udice daleko bolje

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...