Jump to content

Lom Štapova


Recommended Posts

meni je bukao najlon i jos taj jedan deo smo nasli tako sto smo bukvalno vukli sistem od drugog stapa tu gde su nam upali delovi otprilike usra... nas pa smo i jedan deo nasli,ali kao moraju da ispitaju razllog pucanja da bi odredili da li da ti daju novi ili ne... jbg sta je tu je...
Link to comment
Share on other sites

Uvek se nadje izgovor da te skine s K......

 

Nije izgovor Limar, uvek i za svaku robu koja se reklamira potrebno je da doneses sve delove.

Polomljene, napukle, odlepljene...

Jedino tako se priznaje garancija.

Nevezano da li je oprema za pecanje, ili bilo sta drugo...

Link to comment
Share on other sites

Imao sam neprijatnu situaciju Nebojsa pa zato kazem pa sam sam popravljao stap a kad ti crkne npr.auto u garanciji recimo menjac,oni ne pitaju sta si ti radio,samo zamene novim kad spomenu i sve ostalo..
Link to comment
Share on other sites

Nije izgovor Limar, uvek i za svaku robu koja se reklamira potrebno je da doneses sve delove.

Polomljene, napukle, odlepljene...

Jedino tako se priznaje garancija.

Nevezano da li je oprema za pecanje, ili bilo sta drugo...

 

Ja neznam koja je to dozivotna garancija ako naprimer za jedan free spirit his ili bilo koji bolji skuplji stap za zamegu gornjeg dela mora da se plati 100eur i vise i to ispod cene , ja koliko znam garancija za nesto je kad odneses u garantnom roku i fabrika ili serviser ti otklone kvar ili ako nemoze da se otkloni onda menjaju za novo BEZ IKAKVE DODATNE NADOKNADE , moje misljenje da je to sisanje ovaca i da fabriku taj isti stap kosta toliko koliko mi platimo za zamenu jednog dela koji je pukao , ovo je samo moje misljenje sto nemora biti tacno , ispravite me ako gresim !!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja neznam koja je to dozivotna garancija ako naprimer za jedan free spirit his ili bilo koji bolji skuplji stap za zamegu gornjeg dela mora da se plati 100eur i vise i to ispod cene , ja koliko znam garancija za nesto je kad odneses u garantnom roku i fabrika ili serviser ti otklone kvar ili ako nemoze da se otkloni onda menjaju za novo BEZ IKAKVE DODATNE NADOKNADE , moje misljenje da je to sisanje ovaca i da fabriku taj isti stap kosta toliko koliko mi platimo za zamenu jednog dela koji je pukao , ovo je samo moje misljenje sto nemora biti tacno , ispravite me ako gresim !!

sto posto si u pravu ali nije sa svim brendovima tako jer znam za neke fabrike daju sigurno bez doplate ali sa putnim troskovima a ako si u mogucnosti da transportujes besplatno onda te ne kosta nista - a zar za free traze 100e po delu??? pa sta je onda to :unknw:

Link to comment
Share on other sites

Sto rece Ganic, pojedini proizvodjaci stapova i opreme menjaju reklamirani deo bez nadoknade, samo si ti u obavezi da platis putne troskove. Konkretno, za proizvode kupljene u STG Ribolovac, troskovi su oko 35 eur.

Caki, i sam si napisao "ja koliko znam garancija za nesto je kad odneses u garantnom roku i fabrika ili serviser ti otklone kvar ili ako nemoze da se otkloni onda menjaju za novo BEZ IKAKVE DODATNE NADOKNADE". O tome pricamo. Posto mi ne mozemo da odnesemo, moramo da posaljemo. A to je (verovatno) to!

I najvaznije:

Da bi ti zamenili ili otklonili kvar, moras imati sve delove.

Link to comment
Share on other sites

Po meni renomirane firme kao što su Free Spirit, Century, Greys,Sportex itd... nebi smeli sebi da dozvole ovakve stvari, ako je štap u garantnom roku sem da nije greška do ribolovca. Upravo tražimo gornji deo od NG 3,90 3,5lb koji je pukao prilikom zabačaja cena sa transportom je oko 185e, i ima jedan uslov fabrike da se obavezno pošalje i doljni deo štapa inače drugačije ne rade, a i samo blank se ne može naručiti nego kompletan se izrađuje sa sprovodnicima. I sve to ide preko zvaničnog uvoznika.
Link to comment
Share on other sites

Po meni renomirane firme kao što su Free Spirit, Century, Greys,Sportex itd... nebi smeli sebi da dozvole ovakve stvari, ako je štap u garantnom roku sem da nije greška do ribolovca. Upravo tražimo gornji deo od NG 3,90 3,5lb koji je pukao prilikom zabačaja cena sa transportom je oko 185e, i ima jedan uslov fabrike da se obavezno pošalje i doljni deo štapa inače drugačije ne rade, a i samo blank se ne može naručiti nego kompletan se izrađuje sa sprovodnicima. I sve to ide preko zvaničnog uvoznika.

 

 

O tome sam ja pricao cena gornjeg dela za NG-a kosta 185 eur sa transportom , a koliko fabriku kosta ceo stap , sigurno ne toliko !!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Po meni renomirane firme kao što su Free Spirit, Century, Greys,Sportex itd... nebi smeli sebi da dozvole ovakve stvari, ako je štap u garantnom roku sem da nije greška do ribolovca. Upravo tražimo gornji deo od NG 3,90 3,5lb koji je pukao prilikom zabačaja cena sa transportom je oko 185e, i ima jedan uslov fabrike da se obavezno pošalje i doljni deo štapa inače drugačije ne rade, a i samo blank se ne može naručiti nego kompletan se izrađuje sa sprovodnicima. I sve to ide preko zvaničnog uvoznika.

 

Daj otvori se malo, kako je pukao gde??? Ipak je ovo tema lom stapova :)

Link to comment
Share on other sites

Po meni renomirane firme kao što su Free Spirit, Century, Greys,Sportex itd... nebi smeli sebi da dozvole ovakve stvari, ako je štap u garantnom roku sem da nije greška do ribolovca. Upravo tražimo gornji deo od NG 3,90 3,5lb koji je pukao prilikom zabačaja cena sa transportom je oko 185e, i ima jedan uslov fabrike da se obavezno pošalje i doljni deo štapa inače drugačije ne rade, a i samo blank se ne može naručiti nego kompletan se izrađuje sa sprovodnicima. I sve to ide preko zvaničnog uvoznika.

znaci ljudi treba dobro da se raspitaju sta placaju i sta kupuju a ne deo 185 evra a da je donji deo puko , bilo bi 215 evra ako ne i vise ., pa sve u svemu to je nov ceo stap , oni ti prodaju deo a ne daju ono sto je osteceno i pod garancijom. pa to je prevara. taj stap njih kosta manje od 400 evra. i opet kazem da ljudi prvo se raspitajte kad kazu daju garanciju , kakvu - i ja mislim da greys daje najbolje uslove garancije . kod njih te ne pitaju sta si polomio i kako je puko stap vec delove i ti placas putne troskove - sto je normalno. i lepo kazu za chub, greys - garancija bezuslovna- sto je jakkkkoooo bitno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To sam i ja pitao za prologic stapove,rece 1 godina garancije, ok posteno al konkretno model cc30 se proizvodi vise sad ga je zamenio c3, sta ako nedaj boze sledece godine slomim stap? odgovor je da fabrika mora da ima delove u narednih sedam godina, zato i ima stap broj. E sad neznam jel to istina, ako jeste onda nema brige. :)
Link to comment
Share on other sites

ja kada sam kupovao stap u ribolovac treidu sam pitao sta ako meni nakon neznam koliko vremena se vise ne proizvodi taj stap - meni je fabrika duzna ako nema taj deo jer se ne proizvodi vise nego mi daje stap u tom cenovnom rangu ili u toj klasi ceo stap. neznam i nebih hteo da proveravam ali mi je tako objasnjeno doslovce. licno sam pricao sa vlasnikom i pitao ako se ne proizvodi nakon nekog vremena;KOREKTNO
Link to comment
Share on other sites

Ljudi sad kad cujem,pukao NG FS koji kostaju od 400 e pa navise sve sam ubedjeniji da smo ovcice za sisanje.Ja sam mislio platis stap 400e i nerazmisljas o tome da bi mogao da pukne,nemogu da zamislim osecaj kad kupis stap renomirane firme pa odes na vodu sav srecan i vazan a onda ti u rukama ostane samo masinica.Takvim firmama to nesme da se desava ili i oni imaju robu za Srpsko trzizte jer ovde se salje sva roba koja neispunjava svetske standarde to jest skart,pa sto nebi to radio Centuri ili FS
Link to comment
Share on other sites

Pa Jope ne bih se složio stobom i sa tvojom konstatacijom da se na Srpsko tržište prodaju škart štapovi. Normalno je da se za svaki novi proizvod daje i garancija jer niko nije savršen i greška može da se podkrade prilikom izrade, ali ako već postoji takva greška taj isti štap će pući već prilikom par zabačaja i to probnih, znači postoji fabrička greška ili oštećenje prilikom transporta. Ja sam vlasnik štapova FS baš kao što si i napisao od 400e po kom. imam ih već dve godine i koristim ih samo na takmičenju ili na slobodnom pecanju na komercijalama, i sad kad bi se desilo da neki pukne tu ne može postojati fabrička greška već moja ili u transportu ili prilikom zabačaja, a kao što znate mnogi štapovi su pukli zatvarajući gepek na kolima. A postoji još jedna stvar gledao sam svojim očima u više navrata kada ljudi u prodavnicama probavaju štapove i isti im ispadaju iz ruke i padaju na pod.
Link to comment
Share on other sites

Stoji prica da ima ljudi koji neznaju da se odnose prema priboru,kad vidim da drmusa vrh gore/dole i mlati po radnji sa njim dignemi se kosa.Zato stap netreba nikad ali nikad uzimati iz soske nego da vam donesu nov iz magacina.Ja samo nagadjam da postoji mogucnost da nam uvaljuju kkao i svu ostalu robu jer postoji roba za zapadno trzizte roba za istocno koje je mnogo losijeg kvaliteta.Naprimer Daiwa ima stapove koji se proizvode u UK i oni su samo za njihovo trziste a stapovi iz Kine za ostala.Neznam zbog cega je tako ali navodi coveka na sumnju
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...