Jump to content

Pomoc Oko Pecanja Amura Na Divljim Vodama


Recommended Posts

Da li bar jedan od tih 10 Amura dnevno koje ste hvatali jos pliva tim divnim jezerom? To me zanima posto sam cuo da niko ne vraca Amura nazad u vodu na Vlasini.

Ima par amura, ustvari ko to zna koliko ih ima, jer je voda ogromna. Ima ga u svakom zalivu po neki. A za hvatanje tj nehvatanje amura su krivi ljudi koji gazduju vodom i koji su zabranili pecanje na delu jezera koji je idealan za amura, na tom mestu u potezu od 3-4 km obale je dubina do 3 metara na 300 metara od obale. Najveci razlog zabrane je to sto je udruzenje koje gazduje vodom u organizaciji sa mestanima ribu izlovljavalo i prodavali Hotelu Narcis. Kasno se setila gospoda iz Surdulice da zabrane pecanje na tom delu jezera, mada po meni su trebali da poostre kontrolu a da dozvole pecanje. e sad, poribljavanje amurom je zabranjeno jer je navodno dozvoljeno pustanje autotrohne vrste riba, ustvali GOSPODA ima dil sa vlasnikom pastrmskih ribnjaka i u dilu sa njim poribljavaju tom vrstom ribe, na obostranu korist. Nadam se da ce te shvatiti sta sam hteo da kazem.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

ja sam imao odlicne rezultate na frikomov secerac sto vise celih zrna na udicu i malo prihrane do 3 pracke.... zvuci smesno ali .... poenta je naci mesto gde odmara u senci to je u mom slucaju bilo zbunje sipurka nad vodom dubina oko 40-50cm nenaplaseno mesto niko nece da zabaciva u trnje. a na boilu nisam ga nikad ciljano pecao dobijao sam ga kao obaveznu smetnju saranu i najcesce na voce ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Hvala smrki. E cuo sam da neki ljudi napune tu kantu ako je 15 litara napune 10L i ostalo voda pa drze 1 dan pa onda ga prokuvaju. A neki i ostave 30 dana da se dobro usmrdjeka pa to bace na mesto gde ce pecati.
Link to comment
Share on other sites

Vazda, samo niti citas, a jos manje lepo pises, pola reci prugutas, rasplino si se, sa pitanjima kojekuda,

 

Od mamaca amuri vole sve, zato se i zovu proždrljive životinje. Hrane se vodenom vegetacijo ( u vodi, kao i van vode - u dosegu njegova izranjanja). Od mamaca koje im možemo ponuditi definitivno ćemo na 1.mjesto staviti domaći kukuruz. To je najbolji i najjeftiniji mamac za amure. Zatim partil sačinjen od raznih sjemenki (ječam, pšenica, konoplja, hrana za golubove...). Jedan od nepoznatijih sjemeki je SIRAK, idelana za prihranu amura. Žitarica slatkastoga okusa, brzo prolazi kroz trakt ribe i dugo ribu drži na hranilištu. Od sjemenki tu je i tigrov orah, koji je apsolutno u samom vrhu amurove prehrane.

 

malo guglaj, ima dosta pisanja oko lova bas, amura

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam cuo amur pocinje da jede kad se voda zagreje na 15 stepeni jer tad i vegetacij pocinje da buja pa samim tim i amur pocinje da se intezivno hrani.Zato se pre tog i ne moze upecati amur  a to je znaci april i maj kad se javlja kao sto je Kristijan i rekao.

Link to comment
Share on other sites

To i jesu najbolji meseci za lov amura, i septembar jos. Jer kada je vodena vegetacija u punom jeku(a to je sada) tesko je prevariti pravog divljeg amura koji ima izobilje hrane gde god se okrene. U septembru ta trava vec krece da truli i obda ga je mnogo lakse dobiti jer mu nije vise tako akraktivna kao sada.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...