Jump to content

Pitanje Pocetnika


Recommended Posts

Zdravo buduce kolege,

 

vec godinama razmisljam o pocetku pecaroske "karijere" ali nisam imao vremena. Sada bih se malo posvetio pecanju na domacim rekama.

 

Da li postoji neka literatura za pocetnike gde se mogu nauciti neke osnovne stvari?

 

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je vecina zaboravila na svoje pocetke bavljenja MODERNIM saranskim ribolovom pa sad podrugljivo komentarise pitanja ljudi koje tek pocinju sa ovim nasim divnim sportom. Verujem da je vecina nas provela sate citajuci neke tekstove prepune cudnih i tada nepoznatih izraza ( N Batric,GLM,HNV boila itd..) a sad smo VELIKI strucnjaci.

Pre svega Dragance dobro nam dosao.

Da bi dobio konkretan odgovor moras postaviti konkretno pitanje! Gde planiras da pecas ( Dunav,Sava,Tamis....), da li nameravas da pecas sarana ili po principu sta se zakaci. Znaci postavi konrektno pitanje za neku vodu i siguran sam da ce ti se javiti ljudi koji imaju vise iskustva sa te vode.

Pozdrav :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

Nemoj ti prijatelju da ocenjujes i kategorizujes moje komentare.Nisam podrugljivo komentarisao jer ja nisam nikad nista citao isao sam i pecao i ucio sam na pecanju.Samo sam dao logican savet.
Link to comment
Share on other sites

Malo neskromno ali cu da napishem. Na pravom mestu si Dragance. Tekstova sa iskustvima, crtezima, video zapisima imash na pretek, ali imash i prednost skoro "zive" price sa ljudima koji su clanovi nasheg foruma, i velika vecina je spremna da pomogne.

Zato uzivaj, citaj, pitaj.

Link to comment
Share on other sites

Mislim prijatelju da ovde na forumu mozes dobiti samo suvu teoriju,bolje ako imas nekog prijatelja ribolovca napravi prve korake sa njim na nekoj vodi pecajuci,polako tokom vremena ces se opredeliti za vrstu ribe koja te bude zanimala a iskustvo ces steci kroz odlaske na vodu,ovde konkretno na sajtu ces procitati o mnogo cemu ali kao pocetnik nisam siguran da ces znati sve o cemu se pise...nema te knige koja ce ti bolje objasniti od nekoga ko to vec koristi i primenjuje

Ovde ima stvarno dosta pravih i zagrizenih ribolovaca i na pravom si mestu ljubitelja saranskog ribolova svako od nas je raspolozen da na vodi podeli sa tobom neko svoje znanje i uvede te u ovaj sport

pozzz i dobro dosao

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...