Jump to content

Pecanje U Granju


Tonac

Recommended Posts

Pozdrav prijatelji !

 

Naime, imam jedan problem koji ne znam kako da resim :

 

Voda koja je nasoj ekipi blizu je jedina koja daje NEKAKVU ribu (idemo samo na divlje vode), medjutim, jako puno panjeva i granja u vodi. Nemoguce je locirati mesta gde su zakacaljke, kao da ih voda sve vreme pomera, i donosi nove. To rezultira time da jedino mesto gde ima malo ribe je JAKO frustrirajuce za pecanje ( od 10 zabacaja, bar 6 puta se otkine udica i olovo).

 

Pokusavamo pecati sarana i deveriku...

 

Probali smo pecati i plovcima, medjutim voda dosta nosi i nemoguce je drzati plovak na jednom mestu.

 

Da li postoji neki spas ovoj situaciji? Posto se pecanje pretvorilo u mucenje, i u ozbiljan trosak (za ceo dan pecanja puna kutija vezanih udica nestanne,i bar 15ak olova).

 

Da li su izmislili pametni ljudi neki sistem za udice koji onemogucava kacenje za granje?

 

I da li postoji neki sistem kojim mozemo locirati zakacaljke, a da to nije sonar? Camac nemamo.

 

Hvala unapred na odgovorima !

Link to comment
Share on other sites

Tu moraš da si spreman što se kaže na gotovs. Zategnuta kočnica i da čupaš na prvu. Jak pribor generalno.

Probaj da se informišeš malo o Cralusso plovcima (lizalice) oni su odlični za brze vode. Mogu da se šteluju kako god poželiš.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam skapirao,reka je u pitanju,da bi koliko toliko ispitao sitiaciju,mozda za pocetak vezi samo olovo za najlon pa lociraj gde ti se granje nalazi,jer sa samim olovom je manja verovatnca da ce se umrsiti prilikom zabacaja,list papira u ruke hemiska pa napravi skicu od prilike desu zakacaljke a gde ne.. i naravno probaj ribu da izvuces iz loma,bacanjem hrane ispred samog granja.. naravno kraci predvez olova preko 100gr po mogucnosti gripe da bi ti sistem lezao na mestu gde si zabacio i nebi se pomerao.. mozes probati sa pva smokijem kojices prikaciti direktno na udicu bar sto se tice kod samog zabacivanja i naravno gde olovo padne ... neprivlaci sistem i nediraj nista jer se u masu situacija sistem bas tad zakuca u panj..

Sto se tice merenja dubine i lociranja granja imas raznorazne markere u svakoj radnji da uzmes,malo pojuri po netu

marker olovo

http://revirisrbije.com/wp-content/gallery/20455/peja-006.jpg

marker

http://revirisrbije.com/wp-content/gallery/20455/peja-012.jpg

mapiranje spota

http://revirisrbije.com/wp-content/gallery/20455/marker_mapa.jpg

 

nadam se da ce ti koliko toliko pomoci.. Bistro

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, hvala veliko na trudu !

 

Rade, narucio sam upravo jedan Cralusso surf plovak, da probam. Deluje fascinantno na youtube videima...mozda je ovo bas ono sto treba...Mada, dubina je velika, a surf nije klizeci plovak ...

 

Bobane, hvala na pomoci, definitivno moram probati tako, ali ne znam koliko ce pomoci, jer tamo bukvalno kao da svuda ima granja po dnu, imam utisak da nema dva metra cistog prostora.

E sad, posto nemam iskustva u ovome, ako nije problem, objasni malo blize proceduru. Marker olovo zabacujem na jakom najlonu, ono padne na dno, i krecem da motam. Kako osetis grancuge na stapu, i kako izbegnes da zamrsis samo olovo?

 

Hvala veliko,

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Zabacuj ako mozes nizvodno od granja a hrani u granju, kad padne hrana bice tacno iza gde je i sistem. Vrlo ebena situacija bez camca i za trazenje spota i za hranjenje i za pecanje.

SRETNO i BIETRO

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...