Jump to content

Taktika Na Mulju


ganic

Recommended Posts

posto su do sad vodjene polemike ko koliko zabacuje i kolike daljine se postizu ovako pa sa pva pa bez itd. a niko ne spominje taktiku kada treba pecati na mulju od 10-20 i vise cm. pa da cujemo iskusne sta primenjuju od taktike mislim na sisteme ,mamce olova itd. pa da cujemo
Link to comment
Share on other sites

shto manaj olova i shto vishe plosnata.na primjer 70-80 gr a suza il pravo ploska olovo za mulj,Predvez 15 sm i obavezna prezentaciaj sa podizacem il pola-pola il sneshko ip pop up.Neutralna pletenica koja nepropada u mulj vec samo legne na njega
Link to comment
Share on other sites

posto su do sad vodjene polemike ko koliko zabacuje i kolike daljine se postizu ovako pa sa pva pa bez itd. a niko ne spominje taktiku kada treba pecati na mulju od 10-20 i vise cm. pa da cujemo iskusne sta primenjuju od taktike mislim na sisteme ,mamce olova itd. pa da cujemo

 

Na što točno misliš pod taktikom na mulju, sisteme ili prihranu?

Link to comment
Share on other sites

Na što točno misliš pod taktikom na mulju, sisteme ili prihranu?

prvrnstveno sam mislio na prehranu i mamce pa i sistema . ja pecam na malom mulju pa koristim manja oliva -potkovica- i sa podizacima i cescim prihranjivanjem u malim kolicinama,ali citao sam da neko peca i na dubokom mullju pa cisto sam otvorio temu da vidimo ko sta i kako primenjuje .
Link to comment
Share on other sites

prvrnstveno sam mislio na prehranu i mamce pa i sistema . ja pecam na malom mulju pa koristim manja oliva -potkovica- i sa podizacima i cescim prihranjivanjem u malim kolicinama,ali citao sam da neko peca i na dubokom mullju pa cisto sam otvorio temu da vidimo ko sta i kako primenjuje .

priprema muljevitog terena malo traje ljuta konoplja zito i partikle svih oblika i za par dana bude dno cisto jel sitnija riba sve rastera i ostane tvrdo onda kreces sa pecanjem bar smo mi to tako radili i pokazalo se kao ispravno, sistem sto laksi 50/60 g olovo pva sundjer i dugacak predvez naravno dok pecas u mulju tih par dana posle normalan predvez .bar je tako na jezerima . mada plitak mulj nesmeta saranu nadje on mamac i u mulju.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

priprema muljevitog terena malo traje ljuta konoplja zito i partikle svih oblika i za par dana bude dno cisto jel sitnija riba sve rastera i ostane tvrdo onda kreces sa pecanjem bar smo mi to tako radili i pokazalo se kao ispravno, sistem sto laksi 50/60 g olovo pva sundjer i dugacak predvez naravno dok pecas u mulju tih par dana posle normalan predvez .bar je tako na jezerima . mada plitak mulj nesmeta saranu nadje on mamac i u mulju.

 

 

Mislim da je moguce koristiti i chod rig sistem za pecanje na muljevitoj podlozi sa udaljenim chod rigom. Upotreba sto laksih olova i pva smokija je obavezna, meni se najbolje pokazala pva kesica i sakrivanje rig-a medju partiklima u vrecici, jer se zaustavlja na povrsini mulja.

Link to comment
Share on other sites

sta ce biti kad na vodi gde ima mulj ne bacas sitnu hranu hranis samo sa boilom, u te situacie nemas sitnu ribo da to ocisti,

za mulj ne veci od 20 sm nikad nije problem da saran nadge hranu, problem je vasa prezentacija oko prihrane i vasi sitemi nista drugo..

pa i krvni crv je u mulju pa saran ga vadi bez problema takodge i druga riba..tacno je da sitna hrana je da privuce sitnu ribu i da bar malo ocisti teren, ali ima situacija koji zelimo da pecamo da izbegnemo sitnu ribu, a imamo mulj, samo pop ap je spas za tamo a za serana ne brinite on ce sve to da ocisti kad udge u hraniliste,,

pecam na vodu koju najmanji mulj je bar 10 sm, stalno hranim sa boile bez sitnu hranu da izbegnem sitne ribe, pop ap je resenje u takvi situacija, ako ne znate vodu probajte na vise nacina pop apa, na sta dobijete ribu na to pecajte,,nije slucjno sta ce da uzme verujte,,

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...