Jump to content

Jezero Divljana


Recommended Posts

jezero divljana se nalazi pored sela divljana u samoj blizini bele palanke,jezero je velicine 7.5 hektara a siroko oko 150 metara,kod mrestilista je duboko oko 1 metar,a kod brane oko 8 metara,na sredini jezera prolazi stari kanal gde je nekad tekla reka i tu postoje velike rupe gde se krije i hrani saran.ako mu nadjete rupu zavrsili ste poso,uzimace ko na traci.prilazna strana jezera je samo delimicno pokrivena sumom a druga strana je cela pod velikom sumom koja se spaja sa velikim brdom koje se pruza u nedogled.na prilaznoj strani hoce da se pojave zmije dok ih na drugoj strani ima puno vise ali jos nisam cuo da su nekog ujele.imate puno mesta za pecanje,a imate i dosta napravljenih platformi sa kojih mozete slobodno pecati ako nisu zauzeta,ali uvek ima mesta.dubina gde ga pecamo je izmedju 2 i 3 metra.peca se na kukuruz i boile i hvatani su komadi do 10 kg. u jezeru ima sarana,amura,deverike,babuske,klena,belice,tostolobika,a od ove godine bice i stuke jer se sprema da se poribi istom. najvise se peca saran ali ima i plovkarosa.ponesite obavezno suncobrane jer zna biti bas vruce na strani gde nema hladovine.u neposrednoj blizini je selo divljana koje je snadbeveno svim namernicama a na par kilometara dalje je bela palanka i tamo imate odlicno snadbevene prodavnice na samom putu za jezero.na jezeru postoji mala plaza a imate mogucnosti kupanja i na samoj brani jer postoje na njoj stapenice za silazak do vode,jezero je prelepo i vredi ga posetiti,bistro i zategnute strune
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

platforme su napravili lokalni ribari ali mogu da se koriste kad god su slobodne.lokalni ribari su veoma predusretljivi

 

Vrlo iznenadjujuce i za pohvalu, ako je stvarno tako!

Doduse, pitanje je koliko su te platforme i slobodne u toku godine?

Link to comment
Share on other sites

http://img707.imageshack.us/img707/8580/img2146qw.jpghttp://img580.imageshack.us/img580/3403/img2136z.jpghttp://img406.imageshack.us/img406/7669/img2153d.jpg4f5a2a21a2301_IMG_2139.jpg

Fenomenalno jezero pravo za uzivanje da znas Rade da ti i ja zavidim sto si tako blizu jezera . :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

ima mesta za pecanje koliko hocete,nisu platforme zauzete,jos se nije desilo da odem a da nema bar2 ili 3 platforme slobodne a idem cesto,a nakraju ima jos jedna stvar ja gore imam dobre prijatelje koji ce uvek obezbediti mesta za pecanje mojim prijateljima,zato ako neko resi da dodje i peca na divljanskom jezeru moze se javiti na moj broj tel.062/9711051 ili na broj sekretara ribolovackog drustva darka na broj 064/1259799.na jezeru je dozvoljeno nositi ribu ali to samo zavisi od vas.bistro i zategnute strune
Link to comment
Share on other sites

ima mesta za pecanje koliko hocete,nisu platforme zauzete,jos se nije desilo da odem a da nema bar2 ili 3 platforme slobodne a idem cesto,a nakraju ima jos jedna stvar ja gore imam dobre prijatelje koji ce uvek obezbediti mesta za pecanje mojim prijateljima,zato ako neko resi da dodje i peca na divljanskom jezeru moze se javiti na moj broj tel.062/9711051 ili na broj sekretara ribolovackog drustva darka na broj 064/1259799.na jezeru je dozvoljeno nositi ribu ali to samo zavisi od vas.bistro i zategnute strune

 

Nemoj posle da bude:

"Salio sam se"... ;)

 

Ili "mobilni pretplatnik trenutno nije dostupan..." :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

ovo treba posetiti imam kucu blizu tog jezera a nisam ni znao da postoji mnogo lepo

lepo nije lose bio sam i prosle godine ali ribljiu frond otiso u katastrofu jer je samo prve dve godine bilo pecanja dok nisu povadili to sto je bilo a i mesta nema samo jedno jedino jer su napravili kolibe i niko nedozvoljava da mu sedis ispred i da mu jases platformu . jedino sa druge strane gde je suma i puno zmija i nepristupacno sa druge stranenema prilaz akao sto rekoh mesto samo jedno jedino od uliva do pola jezera . jedino mesta kod brane a tamo dubina i dzaba mesto. lepo je samo za oko i odmor a pecanje ne a i nemoze ti biti lepo kad dodjes ono sve zauzeto i kad nikog nema na jezeru. zalosno ali je tako
Link to comment
Share on other sites

i te dve platforme koje se spominju uvek slobodne dzabe ces na njima kad tu riba ne prolazi. riba je uglavnom prema ulivu i mrestilistu gde iglu nemozes da bacis a kamo li stap a imam dobrog prijatelja koji ima gore i platformu i vikendicu ispred koji poznaje najbolje tu vodu pa i nepeca ni na jednom drugom jezeru samo tu pa se moze pohvaliti za proslu godinu za 100 dana na vodi sa 15 sarana. a o ostalima da ne pricamo. pa sad vidite.pa se ne spominju ni svadje za mesta
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...