Jump to content

Pravilnik Pelagicevo


darkod

Recommended Posts

neko ce reci netreba ti toliko olovo,preko toga mozemo preci,

naplata tusiranja i to je uredu ali se bojim da ce uskoro

morati da se nosi odelo i to svi isto sa leptir masnom,

pa onda stapovi svi isto,pa boila koja se sme koristiti

iskljucivo se prodaje na jezeru,pa recimo naplata gazenja

zelene povrsine oko jezera,pa porez od 2eura za upecanu ribu

preko 10 kg,pa......ima jos toga sto se moze naplatiti a i

pravila izmisliti.ima li neko neki predlog za neko novo pravilo.

Link to comment
Share on other sites

Da, verovatno ce ovo biti dugacka, i samo nama svojstvena rasprava...

 

Ali, poenta je u ovih nekoliko reci, pred kraj pravilnika, koje (verovatno) retko ko i procita:

"Ovaj pravilnik izradjen na osnovu... a u cilju maksimalne zastite ribljeg fonda, ribolovca, i prirodnog izgleda jezera, te unapredjenja opste ribolovne kulture i ponasanja na vodi."

 

Ne vidim ja tu nista lose!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste ovo se vec diskutuje i negde drugde gde je je neko lepo napisao da koriscenjem udice bez kontra kuke konkretno na Pelagicu gde nema vodenih prepreka, nanece vishe stete ribi ribolovci koji su jos neznaju da pravilno postupaju zamaranju, jer ce imati u glavi da im udica nema kontra kuku i da to treba vuci ko blesav da se slucajno riba neotkaci, a kad je izvadi ono krater na ustima. ispravite me ako gresim. Ili situacija na Tresetu, navodno zabranjena kontra kuka a ono nisam sreo ni jednog ribolovca koji nosi kod se be a kamoli da peca sa udicom bez kontra kuke, pa ih niko ne proverava.
Link to comment
Share on other sites

Vidi Dax, par mojih drugara i ja vec par godina pecamo bez kontra-kuke, i nikada do sada nam se nije desilo da izvadimo ribu koju je iscepala takva udica. Naprotiv, ne kida i ne cepa uopste, a vadjenje iste je "bez po` muke" i bez ikakvih ostecenja na ribi.

A ako vec pricamo o manje iskusnim ribolivcima, pitanje je da li oni uopste i pecaju na "ozbiljnim " vodama koje si naveo? Takodje, pecanje bez kontra-kuke je "opasnije" u smislu gubitka ribe, isto toliko koliko i gubitak ribe kad pecas na udicu sa kontra-kukom. Znaci nikakav, samo iskustvo... Bar iz mog (naseg) iskustva...

 

I jos nesto:

Svake godine sam leti poslovno u Sloveniji po 15-ak dana, i uvek iskoristim da odem na neko od jezeraca (kojih ima Boze me sacuvaj) da zabacim plovak. I svaki put kad odem da kupim neku udicu, nadjem se u cudu! Uglavnom, bar 90% udica je bez kontra kuke! I za belu, i za grabljivicu, i za ozbijniju ribu...

Link to comment
Share on other sites

Znam druze, slazem se al vidi kolko ima ribolovaca imucnijih sa brdo para koji su nakupovali pribora i pribora i kad se pojave na vodi ko da je Danny Fairbrass dosao, a ono nemaju pojma o pecanju samo izvode nesto neznaju ni sistem da zabace, e takvu su opasni jer su citali negde da je udica bez kuke losa jer moze da se gubi riba, nebojse taj ce je sigurno kidati. mislim da je to sve podsvest
Link to comment
Share on other sites

Jeste ovo se vec diskutuje i negde drugde gde je je neko lepo napisao da koriscenjem udice bez kontra kuke konkretno na Pelagicu gde nema vodenih prepreka, nanece vishe stete ribi ribolovci koji su jos neznaju da pravilno postupaju zamaranju, jer ce imati u glavi da im udica nema kontra kuku i da to treba vuci ko blesav da se slucajno riba neotkaci, a kad je izvadi ono krater na ustima. ispravite me ako gresim. Ili situacija na Tresetu, navodno zabranjena kontra kuka a ono nisam sreo ni jednog ribolovca koji nosi kod se be a kamoli da peca sa udicom bez kontra kuke, pa ih niko ne proverava.

Netreba ribu vuci ko sivonja nego samo struna mora uvek biti zategnuta dok je riba na udici,inace ako se struna olabavi udica lakse ispada iz usta jer nema kontra kuke,znaci iskustvo je u pitanju!Ja uopste nerazumem o cemu se ovde diskutuje ,udica bez kontra kuke takozvana (Barbless) manje stete nanosi ribi i manje rupe pravi na ustima ako se slucajno saran otkine sa montazom ili se zamrsi negde u granju lakse se oslobodi od Barbless udice itd...Ja sam pobornik uhvati i pusti (CATCH & RELEASE) ribolova i kad krenem na pecanje gledam da se tako i odnosim prema ribljem fondu.Uvek idem sa tim pogledom da sto manje sarana maltretiram nakon ulova i svako ko za sebe kaze daje pobornik (CATCH & RELEASE)ribolova treba da muje na prvom mestu riblji fond,jer iz mog pogleda se pravi sarandzija ne prepoznaje samo ulovima nego i po karakteru.

 

http://www.youtube.com/watch?v=rWNrAj_qnNk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sva pravila postujem,sto se tice ocuvanja ribe i prirode,

ali netreba sad izmisljati pravila nad pravilima samo

da bi bila drugacija od ostalih.ja sam pecao pelagicevo

predhodne 2 godine i sadacu u maju na 5 dana,nisam video nijednu

ostecenu ribu od udice,kao recimo na nasim komercijalama

gde se pecaju takmicenja,e tu bi trebalo zabraniti kontra kuke,recimo na miki

sad je za dva dana izvadjeno 200,300 komada ribe,plus slobodno pecanje

tu ne pomaze ni kuka ni kontra kuka.ja kad odem na pecanje odem da se odmorim

i da uzivam u prirodi sa prijateljima a i uvek se upozna neko novi a to dalice riba da mi

se otkaci sto nemam kontra kuku mi nije ni na kraj pameti na kraju ako se otkaci

to je njena pobeda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam druze, slazem se al vidi kolko ima ribolovaca imucnijih sa brdo para koji su nakupovali pribora i pribora i kad se pojave na vodi ko da je Danny Fairbrass dosao, a ono nemaju pojma o pecanju samo izvode nesto neznaju ni sistem da zabace, e takvu su opasni jer su citali negde da je udica bez kuke losa jer moze da se gubi riba, nebojse taj ce je sigurno kidati. mislim da je to sve podsvest

 

Takvi ce retko kad i imati ribu na udici, tako da im je potpuno svejedno dal` je sa kontra-kukom ili ne...

 

Netreba ribu vuci ko sivonja nego samo struna mora uvek biti zategnuta dok je riba na udici,inace ako se struna olabavi udica lakse ispada iz usta jer nema kontra kuke,znaci iskustvo je u pitanju!Ja uopste nerazumem o cemu se ovde diskutuje ,udica bez kontra kuke takozvana (Barbless) manje stete nanosi ribi i manje rupe pravi na ustima ako se slucajno saran otkine sa montazom ili se zamrsi negde u granju lakse se oslobodi od Barbless udice itd...

 

To je poenta price!

Link to comment
Share on other sites

Jeste to je poenta svega, ja licno isto tako razmisljam kao vi al opet izuzetaka ima i uvek ce i biti, pa opet taj mali procenat izuzetaka ce naneti vishe stete ribi nego mi, a drugo shock ili ne sta vi mislite??
Link to comment
Share on other sites

takvima treba skrenuti paznju,ili prijaviti cuvaru pa ako ne pomaze

edukacija zabrana pristupa jezeru od cuvara,na kraju zato i postoje

cuvari da bi takve stvari radili a ne samo naplacivali dozvole.a sto

se tice sok predveza,sa udicom bez kontra kuke i na cistim terenima

i sistemom sa safty,to jest bezbednom montazom uredu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Postovane kolege-prijatelji ribolovci, obavjestavamo Vas da je UO DSR"Saran" Pelagicevo, zasijedao dana 27.4.2012.g., te uzeo u razmatranje Vase predloge i primjedbe-obrazlozenja na nasu odluku o zabrani koristenja udica sa povratnom (kontra) kukom na jezeru "Pelagicevo", te donio sledecu odluku:

-UO povlaci odluku o zabrani koristenja udica sa povratnom-kontra kukom, te su iste u buduce dozvoljene. Odluka stupa na snagu odmah.

-Sve druge odluke ostaju na snazi.

Zahvaljujemo se svim prijateljima ribolovcima na dobronomjernim savjetima i komentarima.

 

Pelagicevo, 1.5.2012.g.

 

S postovanjem, DSR"Saran" Pelagicevo.

Bistro!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Postovane kolege-prijatelji ribolovci, obavjestavamo Vas da je UO DSR"Saran" Pelagicevo, zasijedao dana 27.4.2012.g., te uzeo u razmatranje Vase predloge i primjedbe-obrazlozenja na nasu odluku o zabrani koristenja udica sa povratnom (kontra) kukom na jezeru "Pelagicevo", te donio sledecu odluku:

-UO povlaci odluku o zabrani koristenja udica sa povratnom-kontra kukom, te su iste u buduce dozvoljene. Odluka stupa na snagu odmah.

-Sve druge odluke ostaju na snazi.

Zahvaljujemo se svim prijateljima ribolovcima na dobronomjernim savjetima i komentarima.

 

Pelagicevo, 1.5.2012.g.

 

S postovanjem, DSR"Saran" Pelagicevo.

Bistro!

pozdrav i vidimo se 20.maja.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...