Jump to content

Korisna Stvar Na Kampovanju


Recommended Posts

nemoguce da niko nema ovu napravu

 

Jedno pitanje kolega ; dali znas sta je to sto si pokazao na slici ?

Pitam najozbiljnije , bez ikakve namere da nekoga potcenim, uyredim i slicno.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

To je uredjaj ili akumulator na koji mozes da punis telefon, gledas TV, prikljucis digitalni aparat da osvezis bateriju i ko zna sta sve . A na sebi ima i led diodu koja zna se za sta sluzi. I neznam sto bi se ljutio kad sam to sto sam postavio drazo u ruci i znam cemu sluzi. Aj mi ti kazi NAJOZBILJNIJE cemu sluzi , ako sam ja pogresio?
Link to comment
Share on other sites

Sklop elektronike koju vecim delom nikada necemo koristiti. Sa zadnje strane je mesto za akumulator 12V/7Ah , onda prikljucak za punjenje tog akumulatora na 220V. Sa prednje strane kao i sto se na slici vidi ima[ nekoliko buksni sa izvodima za razliciti napon od 1,5 do 12V, onda ima prikljucak ko za upaljace za cigarete u automobilu gde se moze prikljuciti punjac za GSM telefone.

Ukoliko resis da kupis ovo cudo preporucujem ti da kupis veoma dobar akumulator , onda mozes da stavis umesto 7Ah neki od 9Ah, oni su po dimenzijama isti , dobijas +2Ah.

PS. ocigledno se nisam pravilno izrazio kada sam postavljao pitanje za koje se izvinjavam. Moj prvi post sam napisao vodjen onim sto si napisao u prvom tvom postu gde se nemoze zakluciti da si to vec imao u rukama.

PS1. po meni nekorisna stvar, neznam samo po kojoj se ceni to kod Vas prodaje

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Vasile znam da nista zlonamerno nije bilo sa tvoje strane, i da oces uvek da pomognes koliko je u tvojoj moci. Znam sta je, ali zasto akumulator kad se puni na 220v. Neznam koja je njegova cena, ovde se samo polovni mogu naci. Posto je to kod vas u Sofiji? Mislim da moze dosta da posluzi, po meni. Pozdrav
Link to comment
Share on other sites

ali zasto akumulator kad se puni na 220v.

 

Objasnicu : akumulator da bi mogao da se pravilno koristi znamo da treba da je pun, u autu to radi alternator, tu to radi jedan mali punjac koji je unutra ugradjen i koji se uklucuje na 220V. Sa prednje strane treba da ima i indikator stanja akumulatora (pun, srednje pun , prazan)

Znaci kada smo kuci napunili taj akumulator koji j u ovom uredjaju onda to sve komplet nosimo sa sobom i imamo mogucnost da prikljucimo neki uredjaj koji radi od 1,5 do 12V. Kolko vremena ce taj akumulator biti sposoban da napaja neku stvar zavisi od kvaliteta akumulatora i od snage uredjaja koji smo ukljucili.

Link to comment
Share on other sites

Ok, znam sve to, ja sam te razumeo da treba jos i jak akumulator pored ove sprave da kupim. Zato sam ti napisao zasto akumulator. napunis do kraja pa vidis kolko vredi. Ima jedan drugar pa cu da vidim da uzmem na prvo pecanje da ga ponesem i tad cu da vidim kolko je od koristi. Nisi mi reko posto je ovaj uredjaj u Bg?
Link to comment
Share on other sites

Nema ga ovde , sad vidim da si me pitao to ! Bilo u Grckoj u lancu prodavnica LIDL , za nekih 20EU ali ne verujem da je i akumulator uracunat u tu cenu kada dobro znam cenu takvih akumulatora(dobrih)
Link to comment
Share on other sites

pa jeste li razjasnili cemu ovo sluzi ili je bolje kupiti mali akumulator za motorcic i puniti ga i na njemu staviti diodu.

 

Pa napisano je zasta to sluzi i ako ti nisu potrebn druge vrednosti napona ( 1,5; 3; 6;9 V ) onda je to sto si napisao OK

:prijatelji:

Link to comment
Share on other sites

Meni ovaj solarni panel od firme sunload uliva sigurnost da je odlicna stvar i mislim da cu ga naruciti.Malo mesta zauzima sa svim priklucima ,nezavisan si i nemoras nikog moljakati dati napuni baterije itd...Vasilov predlog i objasnjenje za akumulator je prvoklasno i jos uvek dosta sarandzija koriste akumulatore ili gel akumulatora.

 

Na ova dva videa mozete videti tu solarnu panelu :hi:

 

 

http://carpheart.de/videos/

 

 

http://vimeo.com/3334876

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Punjac mozes koristiti van Srbije jer ovi nasi iz elektro bistribucije ako vas vide trazice da placate pretplatu .A tu nastaje problem crvena , plava zelena tarifa plus pretplata za TV. Mala sala .. :rofl: . ja sad kad krenem auto je pun ,!!! .neznam kolege kako vi ali mislim da imamo previse stvari koje nosimo .Pozdrav BISTRO!!!
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...