Jump to content

Jezero Joca (Pomagajte Drugovi)


Recommended Posts

Neki od Vas ce se setiti da sam trazio pomoc pri izboru vode t.j.gde da odem na pecanje za vikend 4,5 i 6-tog Maja.Izbor je pao na Jezero Joca gde sam mogu vam reci odlicno prosao,s obzirom da je saran vec bio usao u mrest.Ali da pocnem iz pocetka.

Iz Skoplja smo posli u Cetvrtak uvece,a na vodi smo bili u Petak ujutru.Pozicije 4,5,6 i 7.Isondirali markerisali i napravili spod na nekih 80-100 metara.Petkom smo imali jednog tolstolobika od blizu 8 kg (tacnije moj burazer iz Borce),jednog amura od 3 kg i jedne zalutale stuke isto od 3 kg.Prve veceri smo imali 4 sarana prosecne tezine od 6.5 kg.Sledece popodne smo resili da razvlacimo do trske i akcija je pocela noci oko 12.30h i trajala je do 04.30h do kada smo imali jos 10 sarana od 4.6kg do 11.7kg i ujutru smo imali jos 2 komada 6.2 i 6.9kg.Mogu vam reci da je preko dana znatno manja akcija ali zato nocu je ludilo.Samo smo jednog dobili na 2X16mm snesko,ovo ostalo je sve dolazilo na matori kukuruz u komb.sa cukom 4,5,6 zrna pop-up.Nisam se uopste igrao sa mesom jer je puno cverglana,ali zato je voce i med radilo fantasticno.Oko toga kolko je jezero bogato ribom i da vam ne pricam,sama priroda je vrh,a gazda Jovo car.Inace sto se tice samog jezera glupo mi je da vam sad nesto ja objasnjavam iz ove distance,ali zato sve reci pohvale za gazdu Jovo,Covek je lav,toliko srdacan,a sto mu skara odlicna i razne spec.od diveca.

Sve u svemu najtoplije vam preporucujem ovu ribolovnu destinaciju da bi ste se sarane i amura napecali do zla boga.Put i nije tako los kako se pricalo.Samo da vam docaram.Isli smo sa Tojotom Korola Verso nas troje,a mozete misliti kolki je bio teret bagaza sto smo nosili (80-90kg samo spod mix) ostalo vec znate sta se nosi i nismo nijednom kacili dole.

Ovim putem bih da se zahvalim od srca svim onima sto su mi preporucili ovaj ribolovacki raj.

Jos jednom hvala svima i puno pozdrava iz Skoplja

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...