Jump to content

Razlika Izmdje 12 I 13 Ft


Recommended Posts

ma nasluso sam se svega oko stapova i vise nemam pojma sta je tacno zato sam i pito ovde na forumu,neki tvrde da su 12ft stapovi za nize osobe neki da nisu neko mora drska da bude kratka a neki dugacka ja sam probo i 12ft a i 13ft i dugu i kratku drsku ali nisam bas neku razliku primetio meni vise igra ulogu koliko je tvrd stap ali opet me zanima posto kupujem nove stapove pa da cujem misljenja jer stapove moram da narucim iz vana pa da znam sta traziti jer u grckoj tesko ima opreme za saranski ribolov hvala
Link to comment
Share on other sites

Naj bitnije sto tebe odgovara , ja sam par puta menjao stapove od 12ft i nisam naisao na univerzzalni stap ...trebami stap za deleko izbacaje i sa vecom librazom da bacam sa pva kesiama pa onda izgubis osecaj na izvadenje ribe , eve sezone sa kupio shimano tribal extrim 13ft 3lbs i daline lakse stignem i sa pva bacam mislim da su dosta elasticne ...da bodem jasnije stap iste proizvodje od 3lbs duzine 12 i 13 ft vise osecas ribu na 13ft tako da nikada vise necu koristiti 12ft makar i da pecam 10metara daleko od obale ....na kraju neznam da postoji univerzalni stap...
Link to comment
Share on other sites

dalibor chub koji si pomenuo je odlican za pecanje da odradi sve osim tezine.Znaci parabolican shtap koji je osetljiv na ribi sa 100 gr ide bez neke velike tehnike i muke i iznad 120 metara al vec sa pva il tezinom se skracuje uvjeliko sve.I najbitnije druze dal ce da ti legne u ruke.Jupi i DAco imaju te shtapove pa mozesh ih probat il kad ja dodjem kod tebe u grckoj da isprobash moje samo su moji znatno skuplji
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sada razmagljam ovu problematiku i resio sam da pecam sledecoj sezoni sa 13ft.

181cm me je, i mislim da mogu da fino baratam sa 13ft (ovo okou fizickoj predispozicii)

Tehniku zabacivanja za 13ft cu da savladam kad pocnem da baratam def.

Dalje se ovisi od modela, akciju, lb. itd...

Edited by Spaiva Carp
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...