Jump to content

Odluka Uosassrs I Liga 2013


Recommended Posts

UPRAVNI ODBOR

ŠA-SSRS

 

Na svojoj sednici odr`anoj 02.09.2012. godine Upravni odbor SASSRS je doneo

 

O d l u k u

 

 

I ligu 2013.godine sa~injavaju slede}e ekipe-klubovi:

  1. CT ,,Carp sistem,, iz Zrenjanina,
  2. CT ..Carp Racing team,, Sremska Mitrovica,
  3. CT ,,Mlava,, Petrovac na Mlavi,
  4. CT ,,Mladost,, Nova Pazova,
  5. CT ,,Sepecan,, PanCevo
  6. CT ,,Banat Zrenjanin,,, Zrenjanin,
  7. ,,Carp tim MLADENOVAC,, iz Mladenovca,
  8. ,,CT Vip,, iz Beograda,
  9. ,,CT Senta – Maros mix,, iz Sente,
  10. ,,CT Reviri Srbije,, iz Novog Sada,
  11. ,,CT Cigra,, iz Krusevca i
  12. ,,CT Tancur,, iz Novog Sada.

U sluCaju da neka ekipa odustane rezervna ekipa je:

  1. ,,CT MBM-Grof-Smudj,, iz Pozarevca.

 

 

Napomena:

Ekipe koje ove godine nisu pecale I ligu duzne su da imaju svu potrebnu dokumentaciju kao da se pecala II liga a to znaci sledece: Potrebno je da je klub registrovan u APR-u (dostaviti kopiju iz APR-a)i da je clan SSRS (izmirio obaveznu clanarinu Savezu SRS), clan SA SSRS ( uplata na ime clanarine SA od 3.000,oo dinara, na ziro racun SASSRS broj 310-204178-40), svi takmiCari moraju da imaju takmicarske knjizice sa licencom za 2012. Godinu (obavezno licenciranje takmicara do 01.11.2012. godine, potpisane ugovore izmedju kluba i takmicara, uradjen prelazak takmicara iz kluba u klub (saglasnost kluba itd.)

 

 

 

 

 

 

 

 

Predsednik ŠA-SSRS

Vojislav Arsenov

U Zrenjaninu 02.09.2012.

Link to comment
Share on other sites

Neso 3 meseca je bilo vreme za konkurisanje za II ligu. Ali neciju sujetu je tesko zaobici radije cemo pecati ''kupove'' za 150 i vise evra nego prijaviti se za II ligu i na taj nacin ako se i ne plasiras u I ligu bar si pomogo Asocijaciji,tako je to to godinama. Ove je bilo price da ce cak 30 klubova pecati, ali se to uvek svede na par i duga je to prica, jer ce se vec naci neki zloca da omalovazava rad par ljudi koji se maximalno trude da liga zazivi. Kad se vidimo na vodi pricacemo. Edited by GORANBILLY
Pravopis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

jel ovo niko nezna,ili je to neka tajna o kojoj nesme da se prica?

vlado druze koliko ja znam svako kolo kosta oko pedeset hiljada.verovatno ces da pitas sta tu kosta sto i hiljada. Lepi jel znas koliko u bosni kosta pecanje lige, simbolicno pedeset eura. Stavite kod nas da kosta pedeset eura pa ce da bude ekipa koliko volis nego verovatno to nekom neodgovara lakse se Ide na svetsko prvenstvo kad peca deset ekipa nego pedeset.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

vlado druze koliko ja znam svako kolo kosta oko pedeset hiljada.verovatno ces da pitas sta tu kosta sto i hiljada. Lepi jel znas koliko u bosni kosta pecanje lige, simbolicno pedeset eura. Stavite kod nas da kosta pedeset eura pa ce da bude ekipa koliko volis nego verovatno to nekom neodgovara lakse se Ide na svetsko prvenstvo kad peca deset ekipa nego pedeset.

Ja mislim da je za sva tri kola uplata 30000 din.....

Link to comment
Share on other sites

vlado druze koliko ja znam svako kolo kosta oko pedeset hiljada.verovatno ces da pitas sta tu kosta sto i hiljada. Lepi jel znas koliko u bosni kosta pecanje lige, simbolicno pedeset eura. Stavite kod nas da kosta pedeset eura pa ce da bude ekipa koliko volis nego verovatno to nekom neodgovara lakse se Ide na svetsko prvenstvo kad peca deset ekipa nego pedeset.

pa cekja jel logika da kad neko ima pare ima i znanje ili imas pare imas sve ?
Link to comment
Share on other sites

Ljudi da li Vi stvarno niste u toku, godinama ista prica, clanarina kluba koja se uplacuje SSRS, (oko 5000 do 10000), 3000 dinara clanarina saranskoj asocijaciji II, licence ya takmicare 2000 din po takmicaru, II liga kotizacija za 2.kola 20000 dinara, kotizacija za I ligu 30000 dinara (znaci kotizacija za obe lige a to je 2+3kola) nista tu nije nejasno, to po kolu izadje 10000 dinara. sto se tice Bosne, da li ste razgovarali sa njima ja sam imao prilike sada u Rumuniji pa nije nista sjajno, makedonci isto, ......
Link to comment
Share on other sites

Moje licno misljenje a verujem i vecine nas koji prate ili pak su zainteresovani mozda bi se i prijavili, ali kad vide tu silnu ADMINISTRACIJU(potrebnu dokumentaciju)odustaju na samom startu.Te savez ovaj te asocijacija te udruzenja pa izmirene clanarine....mama mamina...Mnogo smo komplikovan narod.Ja kao laik i da bi se prijavio da pecam ujedno dao neki doprinos moram advokata da angazujem da mi sve to rastumaci i prikupi potrebnu dokumentaciju.Naravno nezelim nikog da prozivam,prosto imam potrebu da kazem sta mislim....Ubedjen sam da bi se skupilo dovoljno ekipa za II ligu da je to malo uprosteno i da se ti koji sede u tom savezu malo angazuju i ljudima pojasne detalje oko prijave.... pozzzz
Link to comment
Share on other sites

Mozda nije moje da se mesam, al` mi djavo ne da mira!

 

Svako takmicenje, koje je pod okriljem neke organizacije, koja organizuje zvanicno takmicenje pod svojim oklriljem, a i iz kojeg se selektuju clanovi Reprezentacije, bilo da je fudbal, kosarka, odbojka, bocanje... pa normalno i saransko pecanje, zahteva proceduru koja je navedena, jer prosto, tako to funkcionise u svakom sportu, a verujem i svugde u svetu!

Od registracije kluba, ovlascenog lica, lica za zastupanje, preko registracije igraca/takmicara/clanova kluba, preko uplate za registraciju, uplate clanarine, uplate programske aktivnosti, uplate kotizacije, razni pausali, obavezni lekarski pregledi, licenciranje igraca/takmicara/clanova kluba, ...

Pa onda pocetak takmicenja iz najnizeg ranga, pa na osnovu plasmana prelazak u visi/nizi rang! Logicno je da svaki visi rang prati i veci finansijski izdatak, ali i vece obaveze saveza prema takmicarskim ekipama, ali i veca ozbiljnost ekipa u vodjenju dokumentacije i svega prateceg.

 

I definitivno je potrebno angazovati advokata, jer nije bas lako i jednostavno osnovati sportki klub, iz bilo koje oblasti, i takmiciti se u bilo kom zvanicnom takmicenju krovne organizacije!

 

Problem je sto smo svi mi (ili velika vecina) navikli da sve radimo "ad hoc", i da nam sve sto je normalno predstavlja problem. Kad se uradi cela procedura kako je propisana, onda ce retko koja ekipa da sebi da za pravo da odustane, da nesto izmislja, ili da se ponasa po svom nahodjenju, vec ce morati da postuje propisanu proceduru i pravila!

 

E sad, da li se krovna organizacija ponasa i postupa kako je i propisano (uglavnom Statutom iste), da li od svih navedenih uplata novce trosi namenski ili u neke druge (privatne) svrhe, da li obezbedjuje sve sto je potrebno za nesmetano odrzavanje lige/liga, to je vec druga stvar! Ako je tako, onda isti ti klubovi imaju puno pravo da zahtevaju izvestaje, da donose odluke o smeni rukovodecih struktura, i bla, bla, bla...

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

E Nebojsa1 svaka ti cast, mislim da si sve rekao novim zakonom je razgranicen sportski od rekreativnog ribolova a samim tim dolazi do ovolike administracije, da podsetim da skoro svi drugi sportski klubovi imaju "x" uposlenih ljudi koji se samo time bave, a mki sve to radimo amaterski i normalno je da ne uspemo sve informacije dostaviti na vreme i svakome
Link to comment
Share on other sites

Neso 3 meseca je bilo vreme za konkurisanje za II ligu. Ali neciju sujetu je tesko zaobici radije cemo pecati ''kupove'' za 150 i vise evra nego prijaviti se za II ligu i na taj nacin ako se i ne plasiras u I ligu bar si pomogo Asocijaciji,tako je to to godinama. Ove je bilo price da ce cak 30 klubova pecati, ali se to uvek svede na par i duga je to prica, jer ce se vec naci neki zloca da omalovazava rad par ljudi koji se maximalno trude da liga zazivi. Kad se vidimo na vodi pricacemo.

u pravu si lepi a sad mi kazi kakav je nacin za osnovanje kluba ili ti ako je jos bolje i jeftinija varijanta za osnovanje neke sekcije u postojecem klubu . sta sve treba za sekciju i dali je to izvodljivo
Link to comment
Share on other sites

Nebojsa ti je lepo ovo objasnio po PS, jeftinije ti je da se pri vec postojecem klubu osnuje sekcija, nema nikakvih posebnih papira ako je klub registrovan u APR-u, ako je klub izmirio obevzu prema SSRS nije potrebno nista vise, ovih dana bice na sajtu asocijacije postavljen obrazac prijave koji bi ste popunili, i to je uglavnom to u asocijaciji je godisnja clanarina 3000,oo dinara.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da bi smo pomogli Šaranskoj Asocijaciji da omasovi naš omiljeni sport mora i ona nama da pomogne i olakša pristup informacijama. ŠA mora da uradi jednu jednostavnu brošuru koju će što pre razdeliti svim upraviteljima (državnim i privatnim) voda u Srbiji koji će imati obavezu da svakome ko dođe na vodu istu uruči.

Mnogi još uvek ne koriste internet i zaista nemaju gde da se informišu. Naj jednostavnije je da ih tačna informacija sačeka tamo gde i treba, na vodi.

Ujedno treba pronaći način da se već postojeći klubovi motivišu da oforme šaranske sekcije i kandiduju svoje ekipe, a ne da se oformljavaju klubovi u cilju slanja

ekipe na takmičenje jer je to samo privid kluba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sa kim i na koji broj moze da se kontaktira

 

 

Све информације могу се добити на тел. 064/3138316 сваког радног дана од 08.оо до 15.оо часова као и преко е-маил Шаранске асоцијације ССРС
.

 

http://www.saranskaasocijacijassrs.rs/Kontakt.html

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...