Jump to content

Century C2 Command And Control


Recommended Posts

Ganicu, u svetu, van naseg, vecina ribolovaca (sarandzija) poseduje po dve garniture.A to sto si ti sad uporedio nema veze sa mozgom. Stap, po tebi nazvan "kifla"ima svoju mekocu, a mekoca stapa, malte ne, garantuje nespadanje ribe sa sistema. A ta kifla vadi ribu gde i kako hoces, sem ako pecas uvek na 100m i u panjevima, a tad ce i fokali da ga puse. Meni netreba stap za potezanje, mandarina nego za pecanje. Pecao sam ja i sa fokalima,stap vrhunske klase za svoje namene (MIKU i MANDARINU). Radi iskljucivo u vrsnom delu, itaj bi se savio tek na ribi od preko 25kg.

Pereca ili Mocuga, to je samo izbor samog ribolovca, i potrebe, od vode do vode.

Ali da mi je samo znati, kako neke svetske legende, saranskog ribolova pecaju na Rod Hutchinsona Dream maker 13f 3lb, KIFLU, i vade po 30-40kg ribe?

Mora da im se desilo da nisu stigli da isprate modu i novitete, pa neznaju za Fokala i mandarinu.

epa druze moj to sto gledas engleze sta vade i kako vade na njihovim vodama to je za pecanje sa stapovima od 2lb a opet fda se ne uvrede pojedinci kazem neka ti svetski ribolovci pecaju na dunavu i u panjugama i neka cupaju ribu iz te panjuge sa 2 lb . nece izaci nijedna, pusti ti komercijale ja sam izneo svoje misljenje o tri stapa i svaki od ta tri stapa je po meni za svoju namenu . za moju su ncs i focal a to sto kazes motcuga mislim druze da ti to nisi ni drzao u ruci . bez uvrede ali ako je to motcuga sta je sp, his-ive , fma,fmj. onda koji ce to naziv imati. da neispadne rasprava ali ja sam opet tu da iznesem svoja misljenja o isprobanim i koristenim stapovima a ne sta sam procitao po forumima i reko mi ovaj ili onaj . iskljucivo govorim o onome sto sam probao. i da pecam fazaneriju , debeljacu i slicno pa i ja nebi gledao stapove jace od 2,5lb i mislim da bi mi izbor bio fetboy slim.

 

- jos nesto to kad cujem spadanje ribe pa prijatrelju riba na daljini od 70 i vise metara ima toliko elasticnosti u istezanju najlnona da stap tu i nemoze da pocepa tek tako i otkaci ribu a kad ti riba dodje u noge tu je vec stvar iskustva i znanja pa ja bre druze ni jednu ribu do sad nisam izgubio ni sa najjacim stapovima koje sam imao , tako da te price opet po meni se svode na onio reko mi neko i prepricavanja. i ako se pominju all rounderi to znaci stapovi za sve situacije . i opet nisam ja da propagiram nesto moje i necije nego da pomognem koliko mogu.

i ja bi pecao sa 2,5 i 2,75 lb ali kad bi mogo da bacim 90 -105 grama olovo makar 80-90 m ali pravih a ne onih forumskih i da mi stap ne puca kao sto se desavalo pa sam zaboravio na perece

 

- i dobro oni prate modu i cepaju komercijale a i mi idemo za njima pa zato i ne treba vecini koja prati modu te motcuge.

 

i to je isto kao kad bi ja sad stavio svoje misljenje o daiwi tournament s5000 koju vecina hvali i voli a velika vecina nije ni zamotala tu njenu rucicu vec iz price a ja jednostavno nevolim masine sa malim prenosom i mislim da nema nijedna masina sa manjim prenosom i sad popljujem masinicu koju nisam ni probao a samo zato sto se meni ne svidja jer mi izgleda kao one daiwe sto je moj otac koristio pre 25 godine i zato sto mrzim te spore masine. pa sad vi procenite dali ja propagiram nesto ili zelim da pomognem. toliko od mene u ovom topicu

Link to comment
Share on other sites

Vidi druze , toliko si se osetio pogodjenim, zbog mocuga, da je to neverovatno. Ja jos uvek pecam na jedne o tih pomenutih stapova, a na one druge navedene sam pecao. I po kolicini mojih postova, mozes da zakljucis da nisam forumski pecaros. To sto ti volis jak stap, to je tvoja potreba, i tvoje misljenje sta jedan stap treba, da moze. Zato molim te nemoj tudju opremu da nazivas perecama, slinama itd nazivima.

Sto se tice Engleza, pa od njih prijatelju potice, taj nas nacin pecanja, i nepecaju Englezi samo na malim baricama, gde se riba po tebi vadi bolonjezom.Ali opet svakom svoja potreba.

Ja nehvalim svoj stap, niti sam pomenuo, da je Fokal shit, ali ti to nisi procitao u postu koji sam napisao, jer ja sam , samo malo dolio ulja na vatru, povodom mocuge,a jeste mocuga(moooojeeee misljenje), povod toga sto si ti poceo nas da ubedjujes kako je samo jak stap dobar i alraunder.

Link to comment
Share on other sites

Evo stigli drugaru poruceni C2 komandosi.Za koji dan idemo da testiramo probnim zabacivanjem i da otpecamo koji dan pa cu pokusati da napravi kratak video.A do tada par slika o stapovima :hi:

 

http://www7.pic-upload.de/15.12.12/vw53kyfy2blx.jpg

 

http://www10.pic-upload.de/15.12.12/i95vdpw1tl2n.jpg

http://www10.pic-upload.de/15.12.12/42othvpyrfbt.jpg

http://www10.pic-upload.de/15.12.12/i4njbi8ndap.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa i nije bas,donji deo extra izgleda dok gornji i nije nesto,deluje obicno,ne volim kad su razliciti.Jedva cekam utiske sa probe,sto je i najvaznije.
mislim da nema veze to sa jacinom ako je razlika u izradi stapa mislim to sto je karbon u razlicitim radovima, jedino vizuelno nekom se ne svidja nekom je lepo, meni se nije svidjalo nikad to kad se razlikuju a sad nema veze naviknes pa ti lepo. a stap je vizuelno i u ruci na prvi kontakt perverzija
Link to comment
Share on other sites

cekam i ja prve informacije sa vode i zanima me koje je to libraze i duzine da bi znao jer imam na ponudi dva kom. ali su 2,75 lb a vec sam pisao da nepreferiram tu librazu ali bi hteo da cujem utiske
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...