Jump to content

Oglasi - Cenovna Politika


exyucarp

Recommended Posts

Dobijamo razne zahteve i u zadnje vreme sve su ucestaliji na temu cena u oglasima.

Zalbe se odnose na cene koje odredjeni clanovi stavljaju u svojim oglasima jer su u nekim slucajevima skuplji nego u prodavnici.

 

Zelimo da napomenemo da exyucarp nije odgovoran za cenovnu politiku u rubrici oglasi. niti uzimamo proviziju, niti imamo bilo kakvu materijalnu korist od oglasavanja u rubrici oglasi.Tako da je kontrola cena u oglasima van nase kontrole.

 

Svako ima pravo da proceni za koliko ce prodavati svoj deo pribora, a na vama je da kupite ukoliko vam odgovara ili da zaobidjete oglas i potrazite drugi.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Pa i nije bas tako,neiskusni ili mladji clanovi mogu da budu osteceni a to nije cilj.Zaleti se covek kad mu se nesto svidi a neko to iskoristi da debelo zaradi.

Mislim da su oglasi zamisljeni da preko njih svako od nas proda po pristojnoj ceni deo pribora koji ne koristi ili kupi sebi nesto sto mu odgovara a ne da se od toga pravi biznis.Postoje razni sajtovi preko kojih se to radi a ne ovde.Vrlo lako se vidi da pojedinci prodaju pribor koji nikako nije njihov nego se bave preprodajom i svercom.Pricalo se da ce biti uvedeno ocenjivanje svih koji nesto trguju preko sajta,dobra ideja od koje za sad nema nista a trebalo bi.Tako bi se otkrila gomila nekorektnih prodaja koje su se dogodile.Nepristojno je da neko stavi maltene duplo vecu cenu nago sto kosta nova stvar a da svi cutimo i niko ne reaguje.Jedno je ako neko stavi jaku cenu koja ipak nije ni blizu ceni iz rz radnje a bezobrazluk je kad je ta cena veca maltene duplo nego cena iz radnje.Mozda ce se neko sloziti samnom ,mozda nece ali  moje licno misljenje je da oglasi pocinju da lice na cirkus,kao sajt kupujem prodajem,gomila clanova koji nista ne pisu i ne komentarisu nego su tu samo iz licne koristi.Zato mislim da ne treba sankcionisati komentare na datu cenu vec naporotiv a clanovima koji nisu aktivni,sem u oglasima,treba ograniciti broj oglasa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nesa rece nesto sa cime se slazem,

Da se moze dati komentar na neku cenu za koju mislimo da je nekorektna, ovo je ozbiljan forum, bar ja mislim da jeste,gde clanovi foruma podizu prvo svest o nacinu pecanja (postupanja sa ribom),

zatim daju ocenu o kvalitetu i ceni odredjenog proizvoda (nebitno da li je to vrhunski kvalitet ilibudzet varijanta)

Ako se nekome ne svidja da stavi cenu i trpi komentare zbog toga neka prodaje na drugim sajtovima, ima ih mali milion.

Ako neko prodaje svoj deo pribora koji ima korektnu cenu pa naravno da ovde moze dobiti vecu cenu nego prodavati nekome ko ne razume zasto nesto kosta toliko i toliko i cemu sluzi

Naravno da ce uvek biti nekoga ko pokusava da se bavi na veliko prodajom pribora, ima likova ovde licno verujem da ih samo to i zanima,ne pecanje i sve sve oko njega ali da se ne lazemo toga ima na svim forumima(ne samo ribolovackim).

Ovo sa ocenjivanjem je dobra ideja (pitanje je samo da li je to moguce uvesti) mada ja samo imam reci hvale za par stvari koje sam kupio preko sajta.

Link to comment
Share on other sites

Ne mozemo da ubacimo nove oglase i ocenjivanje dok ne uvedu paypal za Srbiju jer samo tako moze da se plati . Bice valjda uskoro...Cim uvedu bice dosta novina na forumu.

 

Sto se ostalih stvari tice, svaku inicjativu koju podrzava veci broj korisnika foruma cemo podrzati. Nije ovo jednopartijski sistem :)

 

Kada smislite sta treba da se menja u politici oglasavanja stavljamo na glasanje i menjamo ako vecina podrzava inicijativu.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi se slozio sa Nesom da oni koji prerodaju ili cine nekom drugom uslugu :db: da se sankcionisu ili banuju sa foruma!Ali dabi se takve drasticne mere preduzele moras tom korisniku foruma,dokazati o njegovom pogresnom postupku,ali kako mu to dokazati???Neko prodaje puno pribora jer ga ima,a drugi stavlja astronomne cene jer misli dobru zaradu da napravi,sto i mene nervira jer nije realna cena,ali zivimo u demokratiji i svako ima pravo da oceni svoju robu koliko muje vredna a na nama ostaje da odlucimo dalije to toliko vredno.To sa ocenjivanjem mislim da nece biti dobro jer ce to neki da zloupotrebljavaju i nece biti realni u ocenjivanju.

Ja sam vidjao i ovde po Nemackim forumima jedan te isi produkt u oglasima da prodaju vise korisnika sa razlicitim cenama pa staje sad trebao administrator da onoga ko ima najacu cenu da banuje :unknw:  Ja bilo sta sebi da kupim od pribora sporedujem cene a verujem da novajlje koji mozda jos neznaju realne cene cak i vise sporedjuju cene.Ja bi ostavio sve ovako kao sto je i dosad bilo osim da u svakom oglasu mora biti produk sa orginalnim slikama i korektnim opisom pokazan. Osnovu slika i opisa svako moze oceniti koliko je vredan produkt.Onaj koji se ne drzi postavljeni zahteva bice mu post omah  izbrisan od moderatora ili admina.Za one koji se neukljucuju  u teme ili ne pisu se nemogu terati na silu,ali zato se moze svakih 6 meseci brisati ti korisnici sa 0 postova ili koji u roku od 6 meseci nista nepisu. 

Link to comment
Share on other sites

Ovo o cemu  pricate to je sve normalno i  treba  da postoje oglasi jedino mozda kad se postavi oglas da se stavi prava  fotografija proizvoda koji se prodaje.Cena  zasto da se komentarise ako je normalna prodace se,a  da brisete nekoga ko se ne pojavi  6 meseci  to je besmilseno i nevidim svrhu brisanja zasto smeta neko ako  ne pise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Svaka roba ima svoju budalu" sto bi se kod nas reklo, tako da nevidim nikakvu svrhu ponistavanja bilo kakvih oglasa. Nek' se stavlja cijena robe koliko neko misli da vrijedi ista,a valjda smo toliko iskusni da prije bilo kakve kupovine provjerimo na vise mjesta cijene,cisto radi balansa. Bar se to danas moze.
Link to comment
Share on other sites

Sto ti neso onda nikad ne napises cenu npr?

https://www.exyucarp.com/forum/index.php?showtopic=5335

https://www.exyucarp.com/forum/index.php?showtopic=5391

 

Evo vidis da i u svojim a i u usluznim oglasima stavim cenu,ne uvek ali stavim.To u principu i nije bitno,bitno je da se nepristojne cene ili bilo kakve nepravilnosti prokomentarisu bilo da su objavljene ili se daju na pp.Sajt na kome imas stalni oglas rigorozno sankcionise bilo kakav pokusaj prodaje po nenormalnim cenama i ti to vrlo dobro znas.

Link to comment
Share on other sites

"Svaka roba ima svoju budalu" sto bi se kod nas reklo, tako da nevidim nikakvu svrhu ponistavanja bilo kakvih oglasa. Nek' se stavlja cijena robe koliko neko misli da vrijedi ista,a valjda smo toliko iskusni da prije bilo kakve kupovine provjerimo na vise mjesta cijene,cisto radi balansa. Bar se to danas moze.

Postujem to sto si napisao da je ovo sajt koji se bavi iskljucivo trgovinom ali ja mislim da ovde ne bi trebalo da niko od nekog pravi budalu,ovde bi trebalo da smo drugari. :pardon:

 

Otto ne znam da li si me razumeo,ako na primer masinica kosta nova 200 evra a ja polovnu prodajem za 190 evra,sto je jaka cena,to je moje pravo a da li cu je prodati nebitno je.Ali ako neko istu tu masinicu ceni 250 evra a nova je 200 onda je to veoma nepristojno i takvom oglasu nije mesto na ovom forumu po mom skromnom misljenju.Jedno je jaka cena a sasvim drugo nenormalna.

Link to comment
Share on other sites

https://www.exyucarp.com/forum/index.php?showtopic=5335

https://www.exyucarp.com/forum/index.php?showtopic=5391

 

Evo vidis da i u svojim a i u usluznim oglasima stavim cenu,ne uvek ali stavim.To u principu i nije bitno,bitno je da se nepristojne cene ili bilo kakve nepravilnosti prokomentarisu bilo da su objavljene ili se daju na pp.Sajt na kome imas stalni oglas rigorozno sankcionise bilo kakav pokusaj prodaje po nenormalnim cenama i ti to vrlo dobro znas.

 

Nisam te bas razumeo.

 

Sajt na kojem ko ima stalni oglas? Ako si mislio na mene, opasno si se zabunio.Ni na jednom sajtu nema nijednog mog oglasa, barem ne da ja znam. Ima jedan na hrvatskom poodavno i to je to.

Malo mi zvuci licemerno to sto si napisao kad si ti, ako ne najveci, onda u top 3 preprodavaca ovde

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da ovde nema topica o kome moze da se prica pa se sada bavite glupostima.Ko ce meni da zabrani da ja stavim cenu za masinu 10000000000000 eura.(sprdam se)...Mozda sam ja u nju ugradio dijamante.Ni jedno pravilo ovog sveta ni zakon nemoze meni da odredjuje cenu robe koju ja posedujem i koliko je cenim.Neznam koliko sam puta cuo na ovom forumu frazu"pojedini clanovi koriste forum da zarade",ne koristim ga da budem u minusu i cinim dobro ljudima, kazem ja:-).Jedno je samo evidentno,ko ima radnju mora da plati oglase,od cega bi sajt ziveo,a onaj ko prodaje svoje stvari moze da stavi cenu koju god hoce,jer to pravo niko nemoze da mi uskrati.
Link to comment
Share on other sites

 Rešenje je ograničenje oglašavanja na godišnjem/mesečnom nivou. 

Ko ne želi da ga zatrpavaju kupujem-prodajem temama može da isfiltrira prikazivanje sadržaja na sledeći način:

 

http://img209.imageshack.us/img209/6702/filter1.png

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da se malo ukljucim. Nije lepo kad neko nekoga, klepa po usima sa cenom, pogotovo, ako je odnos, polovnog , skuplji cenom ili isti kao nov pribor. A i valjda svaki ribolovac, koji je registrovan, na ovom forumu, moze, od drugih da sazna dali je nesto skupo ili ne. Koliko oglasa , pa to je, na njemu, ipak je taj prodavac clan foruma, pa ima prava za oglasavanja . Jer svako od toga moze a i nemora da ima koristi.

Nepostujem usluzne oglase za nekoga, treba ukinuti, ako taj neko ima opremu onda neka se registruje na forumu, ispuni uslove, kao i svi drugi, pa neka prodaje.

Nesvidja mi se ni varijanta:" za detalje na pp", JAVNA prodaja,odmah cena SLIKA proizvoda koji se prodaje, a ne sa nekog sajta, i tel.

Koliko puta je utroseno na postovima,:"jel moze fotka", pa sigurno ima 20 stranica.

A i kad postoji fotka i kad se zna cena i prodavac, onda se prevareni kupac, uvek moze javno na forumu zaliti, a mi tako saznajemo, i medjusobno, jedni druge malo da opljujemo , ko klepa po usima, ko prodaje ishabanu opremu a tvrdi da je u odlicnom stanju itd. itd.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da ovde nema topica o kome moze da se prica pa se sada bavite glupostima.Ko ce meni da zabrani da ja stavim cenu za masinu 10000000000000 eura.(sprdam se)...Mozda sam ja u nju ugradio dijamante.Ni jedno pravilo ovog sveta ni zakon nemoze meni da odredjuje cenu robe koju ja posedujem i koliko je cenim.Neznam koliko sam puta cuo na ovom forumu frazu"pojedini clanovi koriste forum da zarade",ne koristim ga da budem u minusu i cinim dobro ljudima, kazem ja:-).Jedno je samo evidentno,ko ima radnju mora da plati oglase,od cega bi sajt ziveo,a onaj ko prodaje svoje stvari moze da stavi cenu koju god hoce,jer to pravo niko nemoze da mi uskrati.

 

apsolutno se slazem sa tobom... ali isto tako mislim da niko nikome ne treba da zabrani da komentarise bilo sta pa i cenu, ako za to nadje razlog...

 

sto se oglasa tice slozio bih se otto-om da ce to mozda neki da zloupotrebljavaju i nece biti realni u ocenjivanju... ali bih voleo da se nadje nacin da se smanji broj oglasa na forumu jer isti sve manje lici na ribolovacki forum a sve vise na limundo.

 

ne vidim problem se usluznim oglasima... bolje nego da se registruje bilo ko, unisti 20 tema da bi postavi jedan oglas i nikad se vise ne pojavio na formu...

 

cena bi trebala biti obavezan deo svakog oglasa...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sta li pokusavate da se ugurate nekom ili vec neznam ni ja ako nemate pametnija posla pisite recepte ili nadjite neke druge zabave. sta kog zabole od sve vas pa i mene sta se puni i dali se opterecuje forum pa valjda kiza ima ko da mu se brine o tome a ne obicni clanovi. jer sve sto mu ne odgovara on ce obrisati . a vi kao da ste deonicari na ovom forumu pa se brinete, nerazumem. jednostavno neka moderatori i vlasnik rese to a ne mi. a ako vec dajemo predlog moj je da nema ogranicenja u ceni svako prodaje kolko misli i ogranicenje broja oglasa a pod obavezno bi na oglasu trebalo stajati slika .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moj stav je da ne bi trebalo ogranicavati oglase.Zasto?Pa iz jednog razloga sto se moze lepe opreme kupiti koje vise nema u proizvodnji a i samim forumom se siri ideja da sve sto je pre napravljeno je i kvalitetnije od sadasnje saranske opreme!Ja licno sam kupio Foxovu kobru koja je savrseno ocuvana i kupio sam je po realno maloj ceni,zahvaljujem Jovanu na fer prodaji!

Naravno uvek ce se naci neki "filozof" da zaradi na nekoj stvarcici ali mislim da ovde ima dosta iskusnih ljudi koji mogu da procene koliko i da li vredi ponudjena stvar.

Pisemo o mnogim stvarima i ponavljamo se a zima tek pocinje tako da oglasi su malo kao promena i razonoda.Ko hoce da kupi i interesuje ga,kupice svakako a ko ne zeli citace ili nece.Dajem jedan glas za oglase!

Link to comment
Share on other sites

Oglasa i treba da bude, ali sa nekom normom, oglas,cena,slika i tel, a ne ja odem u Indjiju, a ono ispade neki krs od satora recimo ili oguljen rod pod. Zato sam recimo samo da se obavezno ubaci fotka, artikla koji se prodaje. A kolicina oglasa, pa neka stavi 1000 ako moze i ima robe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...